Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Επιδειξίας μια παρεξηγημένη λεξη?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Artemis, στις 25 Νοεμβρίου 2008.

  1. tinkerbelle

    tinkerbelle Regular Member

    Για το μπούτι ή το κείμενο;
    Τσου, έχω δικά μου!   Αλλο αν δεν τα εκθέτω παρά μόνο σε συγκεκριμένα όμματα.
     
  2. Jomaru

    Jomaru Guest

    ειναι αναλογως τις περιστασεις.. πχ αφου η Αρτεμις ανοιξε το θεμα θα το κεφρασω προς εκεινην. αν η περισταση ηταν το μιτινγκ του σαββατου, τοτε ηταν ενα σωστο ντυσιμο. αν η περισταση ηταν να βγουμε εξω για καφε ως φιλη, θα ηταν μετριο. αν ησουν κοπελα μου θα σου ζηταγα να αλλαξεις.
     
  3. Durcet

    Durcet In Loving Memory

       

    Κάτι τέτοιες απόψεις περί προκλητικού ντυσίματος είναι πραγματικά διασκεδαστικές. Επιτρέπεται, αν όχι επιβάλλεται, για όλες εκτός αυτών με τις οποίες διατηρούμε σχέση, που πρέπει πάση θυσία να είναι ντυμένες σεμνά, μην τυχόν και προκαλέσουν.
     
  4. gallant

    gallant Regular Member

    "Κάτι τέτοιες απόψεις περί προκλητικού ντυσίματος είναι πραγματικά διασκεδαστικές. Επιτρέπεται, αν όχι επιβάλλεται, για όλες εκτός αυτών με τις οποίες διατηρούμε σχέση, που πρέπει πάση θυσία να είναι ντυμένες σεμνά, μην τυχόν και προκαλέσουν."



    Δεν ξέρω αν έχει να κανει με την πρόκληση ή με το γούστο μάλλον.
     
  5. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Επιδέξιας μια παρεξηγημένη λεξη?

    Η προκλητικότητα είναι η έμπρακτη κραυγή αυτού που προκαλεί "Παρακαλώ κοιτάξτε με, υπάρχω και εγώ!".
     
  6. Alexander

    Alexander Regular Member

    Χμμμ, αναλόγως.. Τι είναι προκλητικό?
    Είναι υποκειμενικό αυτό...Ανάλογα με το κάθε άτομο, εποχή και κοινωνία....
     
  7. gallant

    gallant Regular Member

    "Χμμμ, αναλόγως.. Τι είναι προκλητικό?
    Είναι υποκειμενικό αυτό...Ανάλογα με το κάθε άτομο, εποχή και κοινωνία...."


    Έχετε απόλυτο δίκιο όπως και άλλο είναι το προκλητικό και άλλο είναι το ξέκωλο και το χυδαίο. Και στις περισσότερες περιπτώσεις βλέπουμε το δεύτερο.
     
  8. MiB

    MiB Regular Member


    Γιατί κολλάς στις λέξεις για κάτι που σου αρέσει να κάνεις και σε εκφράζει απόλυτα;

    Το ότι σου αρέσει να επιδεικνύεις το σώμα σου, θα έπρεπε να σε προβληματίσει σε άλλο επίπεδο πιστεύω κι όχι στο πως χαρακτηρίζεται/ορίζεται ως δραστηριότητα.
     
  9. Artemis

    Artemis Ανήκω σε Μένα

    σε τι? 
     
  10. fauve

    fauve Regular Member

    SensualTorturer.... να έρθω εγώ για το λεκουμάκι???  
     
  11. Artemis

    Artemis Ανήκω σε Μένα

    σε τι? 
     
  12. MiB

    MiB Regular Member

    Μάλλον στο κατά πόσο ισχύει ότι σου αρέσει επειδή όντως νιώθεις αυτήν την ελευθερία που μπορεί να προσφέρει ως δραστηριότητα.
    Στην περίπτωση του γυμνισμού ως ιδεολογία και τρόπου έκφρασης αυτής της ελευθερίας είναι σίγουρα κάτι θεμιτό κι ιδιαίτερο. Στην περίπτωση όμως που νιώθεις απλά την ανάγκη/επιθυμία επίδειξης του σώματος σου - όπως όσο το δυνατόν πιο "ελαφρά" ντυμένη λες - μήπως ουσιαστικά σημαίνει ότι δεν έχεις και κάτι καλύτερο σαν άτομο να επιδείξεις πέραν του σώματός σου; Γιατί αυτό είναι κάτι που - κατά τη γνώμη μου - ισχύει σε πολλές περιπτώσεις ατόμων που γνωρίζω γύρω μου - κι όχι μόνο θηλυκών..