Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Επιθετικότητα και ανωτερότητα

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος dora_salonica, στις 21 Νοεμβρίου 2007.

  1. sapfw

    sapfw λιβελούλα Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Επιθετικότητα και ανωτερότητα


    πόθεν αυτό το συμπέρασμα;

    γιατί εγώ άλλα ξέρω... πως πάνω στο ψέμα δε χτίζεται η -απαραίτητη για κάθε σχέση- εμπιστοσύνη
     
  2. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Γενικοτερα πανω στο ψεμα δεν χτιζεται τιποτα.
     
  3. iJ

    iJ Regular Member

    Απάντηση: Re: Επιθετικότητα και ανωτερότητα

    Πάνω στο ψέμα χτίζονται πολλά...
    ...όμως η σαπουνόφουσκα κάποια στιγμή σπάει!
     
  4. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    θα ελεγα πολλα χτιζονται αλλα ποσο κρατανε!
     
  5. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Να το διορθωσω λοιπον.Πανω στο ψεμα δεν χτιζεται τιποτα καλο,κρυπτον και με διαρκεια.Οκ τωρα?
     
  6. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

  7. manosslave

    manosslave Regular Member

    Απάντηση: Επιθετικότητα και ανωτερότητα

    Γενικοτερα στην εκμεταλλευση ειμαι σφοδροτατα αντιθετοs και πιστεβο οτι παντα ο κυριαρχοs κοιτα να παρει οικονομικα απο τον ιποτακτικο. ολεs το σκεφτονται εκτοs αν ειναι αλτρουιστηs κυριαρχοs το κανει γιατι το εχει μεσα του .οποιοs ομοs το εχει μεσα του ζει με ιποτακτικο και δεν επιζητα να κανει κανονικο σεξ ποια λοιπον εδο τηs αρεσει το βδσμ και δεν την ενδιαφερει να εχει καμια σεξουαλικη επαφη με αντρα; μονο λοιπον αυτη δεν θα σε εκμεταλευτη ιποτακτικε αυτη ομοs υπερσπανιζει .
     
  8. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

  9. iJ

    iJ Regular Member

    Απάντηση: Re: Επιθετικότητα και ανωτερότητα

     
     
  10. zinnia

    zinnia Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Επιθετικότητα και ανωτερότητα

    Ειλικρινά δεν το καταλαβαινω αυτο. Πως θα εξελιχτει η συνειδητοτητα του οταν βασιζεται σε μια ψευτικη εικονα? Θα εξελιχτει μεν , πατωντας πανω σε μια ψευδαισθηση δε.

    Τι σοι ελευθερια ειναι αυτη, οταν καταλαβω πως ηταν ενα τιποτα? Οτι την εκανα μονη μου και την αποδεχτηκε ποιος? ο αλλος του εαυτος που μου προβαλε, ή ο τωρινος που μου ειναι απεχθης γιατι πια βλεπω τον βασιλια να παρελαυνει γυμνο..

    σιγα τα ωα τοτε, τι να τον κανω αυτον, μου ειναι περιττος..μονη μου τα εκανα ολα..

    Κι εδω , αν καταλαβαινω τι λες, δεν μιλας για υποτακτικους που απλα φαντασιωνονται εναν Κυριαρχο κομμενο και ραμενο στα μετρα τους, οποτε εχουν και την ευθυνη της απογοητευσης οταν απομυθοποιηθει ολο αυτο το κατασκευασμα του νου τους , αλλα για συνειδητη εξαπατηση απο τη μερια του Κυριαρχου.. οκ ας το δεχτω κι αυτο..εχει σιγουρα τους λογους του..ολοι εξαλλου εχουμε τους λογους μας που κανουμε αυτο η δεν κανουμε εκεινο και βεβαια θα πληρωσουμε και το τιμημα που μας αντιστοιχει..

    Πες μου ειλικρινα με το χερι στην καρδια ποια/ποιος θα συναινεσει στα καινουργια δεδομενα(αν ειναι στα καλα της κι οχι σε απογνωση) γιατι να κατσει μ εναν τετοιον? Αν κατσει, καλα να παθει ,θα παρει αυτο που της αξιζει..ενα τιποτα..
     
  11. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Θα κατσει μαζι του απο το επειδη νομιζει οτι αυτο ειναι το σωστο λογω παραμυθιασματος μεχρι και το πλεον τον αγαπαει
     
  12. zinnia

    zinnia Contributor

    ε καλα να παθει τοτε.. Αντι να τον πλακωσει στις μπατσες να μην ξερει απο που να φυγει.. (ουφ θυμωσα μονο που το σκεφτηκα)