Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Επινοητικότητα...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σαδομαζοχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Savazios, στις 16 Ιουλίου 2010.

  1. Ωκεανός

    Ωκεανός Flüggåэnk∂€čhiœßøl∫ên

    Σε σύγκριση με αντικείμενα για τα οποία έχω ξοδέψει κατά καιρούς ένα σωρό λεφτά, και λαμβάνοντας υπόψιν το πόσο χρησιμοποιήθηκαν τα εν λόγω αντικείμενα, θα έλεγα ότι τα ακόλουθα δύο διαστρέψιμα* υπάρχοντα του νοικοκυριού μου είχαν μακράν τον καλύτερο λόγο κόστους προς ώρες χρήσης:


     

    α) Πλαστική «γλώσσα» υποδημάτων αγορασμένη από σούπερ μάρκετ
    β) Δερμάτινη πλεκτή ζώνη (αφήνει όμορφα καρό σημάδια στα καπούλια της «υ»)

    *"Διαστρέψιμο": μεταφορά στα ελληνικά του αγγλικού όρου "Pervertible". Βλέπε [ame="http://en.wikipedia.org/wiki/Pervertible"]Wikipedia Pervertible[/ame]


    Υ.Γ.
    Έχω μια απορία, αν μπορεί κάποιος ας μου τη λύσει. Στις "galleries" διαφόρων μελών του forum έχω δει μέχρι στιγμής ό,τι μπορεί να φανταστεί κανείς, κι ακόμα ό,τι δεν μπορεί να φανταστεί κανείς. Αφού λοιπόν έχουν έτσι τα πράγματα, προς τι η πολύωρη καθυστέρηση ("pending approval") για έλεγχο των αναρτώμενων φωτογραφιών; Δηλαδή, με βάση αυτά που έχω δει εδώ μέσα, τι στο καλό θα μπορούσε να συνιστά αιτία μη-έγκρισης μιας φωτογραφίας;
     
  2. Ninevi

    Ninevi Regular Member

    Απάντηση: Επινοητικότητα...

    Να βάλει κάποιος ανώμαλος φωτογραφίες με παιδιά ας πούμε;

    π.σ. Σε ευχαριστώ πολύ για την ιδέα, είχα μείνει με την εντύπωση ότι οι "γλώσσες" για τα παπούτσια ήταν μικρές.
     
  3. James_Bondage

    James_Bondage Regular Member

    Δως μου εμενα την κοπελα και ασε τα εργαλεια, αγοραζω κιολας αμα ειναι για τετοιο παιδί....      :lol2:
     
  4. Ωκεανός

    Ωκεανός Flüggåэnk∂€čhiœßøl∫ên

    Re: Απάντηση: Επινοητικότητα...

    A ναι, έχεις δίκιο, το είχα ξεχάσει αυτό το ενδεχόμενο.

    Παρακαλώ! Προσοχή όμως γιατί κατασκευάζονται από διάφορα είδη πλαστικών. Η εικονιζόμενη είναι άθραυστη. Έχω και μια άλλη, ιδίου μήκους, χρώματος μπεζ, από πιο σκληρό πλαστικό, που ίσως να προκαλεί περισσότερο πόνο, αλλά μου δίνει την εντύπωση ότι θα μπορούσε να σπάσει, και γι αυτό τη θεωρώ ακατάλληλη. Τη χρησιμοποιώ... (άκουσον άκουσον) για να φοράω τα παπούτσια μου.
     
  5. Ninevi

    Ninevi Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Επινοητικότητα...

    Ένας φίλος μου είπε ότι είχε δει μία ανάλογη στο ΙΚΕΑ, από εκεί είναι και η δικιά σου μήπως;
     
  6. Ωκεανός

    Ωκεανός Flüggåэnk∂€čhiœßøl∫ên

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Επινοητικότητα...

    Έχω την ισχυρή εντύπωση ότι αυτή η γλώσσα αγοράστηκε από ένα σούπερ μάρκετ «Βερόπουλος» το 2005. Αλλά μπορεί βέβαια και να απατώμαι, διότι ως γνωστόν, «το γήρας ου γαρ έρχεται μόνον».
     
  7. ae1969

    ae1969 Regular Member

    Μια και αναφερθήκατε σε ζώνη, μια "καλή" (επώδυνη εννοώ) επιλογή είναι η μπλε ζώνη που είχαμε στο Στρατό.

    Φυσικά υπάρχουν και τα all time classics όπως μανταλάκια (καλύτερα τα ξύλινα), πιαστράκια από κρεμάστρες (αν τα λέω σωστά), λαστιχάκια (πονάνε πολύ αν τα περάσεις γύρω από το πόδι, τα τεντώσεις και τα αφήσεις να "επιστρέψουν" στην πλευρά του πέλματος), κλωστές για δέσιμο στα δάκτυλα των ποδιών και άλλα που μπορεί να μου/μας έρθουν στο μυαλό εν καιρώ κοιτώντας εδώ και εκεί μέσα στο σπίτι.
     
  8. James_Bondage

    James_Bondage Regular Member

    Ποτέ μην το ξανακανεις αυτό. Μπορει να ειναι οτι χειρότερο για να δημιουργήσει πτυχες στο δέρμα καταλληλες για αναπτυξη μυκητιάσεων. Κατσε να παθεις καμια σοβαρη μυκητιαση στα πόδια, να δεις μετα BDSM...
     
  9. ae1969

    ae1969 Regular Member

    Δεν έχω ακούσει να έτυχε κάτι τέτοιο σε κάποιον, αλλά thanks. 
     
  10. Kassandra

    Kassandra Regular Member

    Απάντηση: Επινοητικότητα...

    Και δεν είναι ο μόνος λόγος που μπορεί να μην αναρτήσουν φωτό εδώ βέβαια....
     
  11. Ωκεανός

    Ωκεανός Flüggåэnk∂€čhiœßøl∫ên

    Re: Απάντηση: Επινοητικότητα...

    Δηλαδή, σαν τι άλλο; πες!
     
  12. Kassandra

    Kassandra Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Επινοητικότητα...

    Εδώ δεν σου διευκρινίζουν το λόγο...Ήθελα να βάλω φωτό από ένα event που έκανε κάποιος φίλος(μέλος του forum).Είχε το forum την ευκαιρία να προβάλλει το πρώτο underwater bondage event στην Ελλάδα,αλλά μάλλον δεν το εκτίμησαν.Ήταν σε νησί βέβαια αλλά δεν έχει σημασία.
    Πιθανώς θεωρήθηκε διαφήμιση(?)Πάντως εμένα δεν μου διεύκρινισαν το λόγο για τον οποίο δεν ανέβηκε τελικά η φωτό.