Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Επιτέλους!

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος doulos, στις 2 Δεκεμβρίου 2007.

Tags:
  1. female

    female Contributor

    Re: Απάντηση: Επιτέλους!



    LOL

    Κλείδωσε το νήμα;

    LOL


     
  2. zinnia

    zinnia Contributor


    Ειχα την αισθηση πως ειμαστε ενηλικες κι οχι δεκαχρονα που χρηζουν προστασιας.
    Και ως τετοιοι, οφειλουμε να σεβομαστε τις επιλογες των αλλων. Ολοι πληρωνουμε εξαλλου το τιμημα των επιλογων μας.
    Δεν νιωθω την αναγκη να προστατευσω κανεναν μη γελοιοποιηθει, γιατι πρωτη γελοιοποιουμε εγω που προσπαθω να το παιξω υπερανω.

    Μπορει το συγκεκριμενο να μη μ εκφραζει, αν μπορω μπαινω στα παπουτσια του αλλου για να κατανοησω την αναγκη του. Αν παλι δεν μπορω, απλα παω παρακατω. Δε κρινω, απλα γιατι δεν ειμαι καλυτερη απ αυτους που κρινω  

    α και κατι που μολις θυμηθηκα... Αξιοπρεπεια ειναι να μην ευτελιζεις τον εαυτο σου, οχι να ακολουθεις την κοινη γνωμη και τα πρεπει των αλλων.
     
  3. Elysium

    Elysium Contributor

    Λάθος κάνεις.
     
  4. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Επιτέλους!

    Τα κλειδια ομως εμειναν στην πορτα και ανοιξε παλι γμτ...... 
     
    Last edited: 20 Δεκεμβρίου 2007
  5. Emma

    Emma Contributor

    Μάλιστα...

    Απ' όσο καταλάβα δηλαδή απ' τα τελευταία μερικά ποστς, "καλός και σωστός" βδσμάς είναι αυτός που δεν κρίνει με οποιοδήποτε τρόπο όσους πηγαίνουν σε επαγγελματίες (σε τακτική βάση), αλλά που ίσα ίσα το αποδέχεται κιόλας πλήρως ως "απελευθέρωση" κ.τ.λ.
    Απ' την άλλη, αναρωτιέστε και "νευριάζετε" αρκετοί που η "κοινωνία" δεν αποδέχεται το βδσμ. Αν ο ίδιος ο χώρος συνδέει αλληλένδετα τις πρακτικές του με τον πληρωμένο, στην ουσία, έρωτα, τότε υπάρχουν πολλάααααα εμπόδια να ξεπεραστούν για να επέλθει η αποδοχή και το γεγονός ότι ο δούλος και ο κάθε δούλος αρέσκεται στο να γλύφει μπότες είναι το λιγότερο από αυτά. Οι επαγγελματίες του ερωτικού τομέα υπήρχαν απ' τα αρχαία χρόνια. Τί σας κάνει να πιστεύετε ότι αφού δεν έγιναν αποδεκτοί σε όλους αυτούς τους αιώνες, θα γίνουν τώρα, στο δικό μας lifetime; Επειδή πήγε ο άνθρωπος στο φεγγάρι (που κι αυτό υπό αμφισβήτηση είναι) ή επειδή έχουμε βρει την θεραπεία για τη γρίπη;
    Ευχαριστώ λοιπόν, αλλά δεν θα πάρω. Το θεωρώ λυπηρό να καταφεύγει κάποιος, σε τακτική βάση, σε επαγγελματίες για να νιώσει λίγες στιγμές ευχαρίστησης, οι οποίες είναι στην ουσία μια καθαρά εμπορική συναλλαγή. Ναι στο χαλάρωμα των ηθών, αλλά πού σταματάει αυτό πριν μας πάρει εντελώς ο κατήφορος;
    ΔΕΝ επιθυμώ/επιδιώκω/επιζητώ flame με τα παραπάνω μου λεγόμενα, απλά έχω αρχίσει πλέον να αναρωτιέμαι αν βρίσκομαι στον σωστό χώρο ή αν θα πρέπει να δημιουργηθεί κάποιος άλλος για αυτούς από μας που δεν είναι διατεθειμένοι να αποδεχτούν πράγματα ενάντια σε αυτά που πιστεύουν σωστά, αλλά και που θεωρούν τις καθαρές πρακτικές του βδσμ ως αναπόσπαστο κομμάτι της (ερωτικής) τους ζωής.
     
  6. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    κατσε βρε παιδι μου αμεσως να αναρωτηθεις!εισαι στο σωστο χωρο δεν εχεις να πας πουθενα 
     
  7. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

  8. Afrodyte

    Afrodyte Regular Member

    Απάντηση: Επιτέλους!

    τελικα το πολυ το κυρ ελεησον το βαριεται κι ο παππας...      

    Υ.Γ. σκευτομαι να αλλαξω στατους σε αναξιοπρεπης slut
     
  9. Elysium

    Elysium Contributor

    Re: Απάντηση: Επιτέλους!

    Θα ήταν πλεονασμός (ως προς το status).
     
  10. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Επιτέλους!

    Ο καθενας με τον πονο του ειμαστε εδω μεσα τα φορουμκατακαημενα....... 
     
    Last edited: 24 Δεκεμβρίου 2007
  11. Gwen

    Gwen Regular Member

    Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί όλος αυτός ο ντόρος!Εγώ το μόνο που μπορώ να πω είναι πως χαίρομαι που χαίρεσαι και που κάνεις κάτι που σε γεμίζει! 


     
  12. doulos

    doulos Regular Member

    Eυχαριστώ!