Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Επιτέλους!

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος doulos, στις 2 Δεκεμβρίου 2007.

Tags:
  1. mrs Danay

    mrs Danay Regular Member

    χαιρομαστε που σε βλεπουμε να συμμετεχεις! 
     
  2. aDDIcteD

    aDDIcteD Regular Member

    Άλλο το δώρο και άλλο ο "μισθός" (μέρα με νύχτα είναι).

    Αυτή λογικά θα σου έχει κάνει δώρο το κολάρο σου σαν καλό και υπάκουο σκυλάκι που είσαι... γιατί να μην το ανταποδώσεις;  
     
  3. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    Να το κανει απο μονος του και οχι να του θετει την προυποθεση της μηνιαιας ταριφας η Αφεντρα
     
  4. mrs Danay

    mrs Danay Regular Member

    δεν εχω αποψη στο θεμα! 
     
  5. Puma

    Puma Regular Member

    Δεν υπάρχει λόγος να τα ισοπεδώνουμε όλα και να αποκτούν κακή φήμη όλοι οι Mistresses. Και αυτό ισχύει για κάθε κατηγορία ανθρώπων, είτε από το χώρο του bdsm είτε έξω από αυτόν. Απλά καλό είναι να είμαστε επιφυλακτικοί πολλές φορές και να κρίνουμε εκ των υστέρων ανθρώπους με τους οποίους συναναστραφήκαμε και να μην παίρνουμε παραμάζωμα τους πάντες  
     
  6. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    δεν εχω ακουσει αντρας Κυριαρχος να ζηταει μισθο παντως
     
  7. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Re: Επιτέλους!

    Ουτε γυναικα υποτακτικη, η σκλαβα να το εχει κανει επαγγελμα.........  
     
  8. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    υπαρχουν υπαρχουν 
     
  9. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor


    Θεωρούμε από όσο ξέρω, η Μόνη «νόμιμη» Professional Domme στην Ελλάδα…Λειτουργώ κάτω από συνθήκες που εκτός του ότι δεν σας αφορούν, δεν είναι και του παρόντος για να συζητήσω.
    Το σχόλιο Μου, αφόρα τις δηλώσεις Σ/σας περί επαγγελματιών Αρσενικών Κυριάρχων, θηλυκών και αρσενικών υποτακτικών κλπ.

    Το να είναι κάποιος/α lifetstyler αυτό δεν του αφαιρει το δικαίωμα, να λειτουργεί και σαν επαγγελματίας.
    Φυσικά και υπάρχουν επαγγελματίες όλων των status. Προσωπικά γνωρίζω και αρκετούς από Ελλάδα και εξωτερικό.
    Η μεγάλη απορία Μου έγκειται στο εξής και θα το θέσω εδώ, ως απλή παρατήρηση:

    Master Perri…άπειρες φορές στα εκτεθειμένα γραφόμενα σου εδώ στο forum ή στις συζητήσεις που έχεις κάνει με άτομα του χώρου Μ/μας ή και ακόμα και σε κατ΄ ιδίαν συζητήσεις Μ/μας, έχεις εκθειάσει την Mistress Manita και άλλες Pro Dominatrix της Ολλανδίας και άλλων Βόρειων χωρών.
    Σε κάθε σου ταξίδι σου όπως ισχυρίζεσαι και δεν έχουμε λόγους να σε αμφισβητήσουμε, τις επισκέπτεσαι και με τις σκλάβες που σου διαθέτουν, διασκεδάζεις όποτε σου δοθεί η ευκαιρία και καλά κάνεις.
    Φυσικά αυτό δεν σου διαθέτουν σκλάβες επειδή είσαι όμορφος η Καραμάστερ (όχι ότι το αμφισβητώ), αλλά επειδή πληρώνεις για ότι παίρνεις και για όσο χρόνο τις χρησιμοποιείς (έτσι πάει).
    Απ΄ όσα γράφεις και με στόμφο λες σε προσωπικές συζητήσεις σου με φίλους, έχουμε όλοι βγάλει το συμπέρασμα, ότι οι Επαγγελματίες Mistress και σκλάβες ήταν από τις αγαπημένες σου και αυτές που έχουν ενισχύσει την libido σου…(λειτουργούν ενίοτε και ως ψυχολογικοί υποστηρικτές, προσφέροντας και κοινωνικό έργο).
    Τι είναι αυτό Master Perri που σε κάνει τελευταία και απαρνείσαι το ένδοξο παρελθόν σου, αλλά και ίσως το μέλλον σου?


    Κάπου διάβασα εντελώς τυχαία αυτό που έγραψες :
    Η εμπειρία Μου και οι γνώσεις Μου στο θέμα Μου επιτρέπουν να γνωρίζω οτι ….καμία Pro Domme, δεν θα έστελνε ΔΩΡΕΑΝ εισιτήρια σε κανένα πελάτη της, αν δεν της τα έσκαγε αβέρτα…ή αν αυτός ο πελάτης που προσκαλούν δεν θα τους έκανε μεγάλο τζίρο με τον ερχομό του στο πάρτυ τους…με οποιοδήποτε τρόπο. Ιδιαίτερα οι Ολλανδέζες που τυγχάνει βλέπεις, να τις γνωρίζω και Εγώ καλά.
    Ακόμα και όταν σ΄ Εμένα στέλνουν πρόσκληση, αυτό συμβαίνει επειδή ο χώρος τους θα εμπλουτιστεί με μια Ελληνίδα Μistress και θα εντυπωσιάσουν το κοινό τους…έτσι για ποικιλία …κάτι σαν κερασάκι στην τούρτα τους, ή επειδή κάτι ιδιαίτερο Έχω να τους προσφέρω. Δεν το κάνουν σε καμία περίπτωση επειδή Μου έχουν αδυναμία. Κάπως πρέπει και Αυτές, να συντηρούν τους χώρους Τους, που τους διαθέτουν στις Κοινότητες για τις δραστηριότητες Ο/όλων (πάρτυ, σεμινάρια playrooms κλπ )

    Sorry απλά αγανακτώ, διότι θεωρώ υποκρισία ολ΄αυτές τις μπαρούφες που λέγονται από μερικούς ανεγκέφαλους ή άσχετους, ή ενοχικούς. Πολύ περισσότερο αγανακτώ με αυτούς που ξέρουν, συντηρούν και δεν μιλούν…ή που το χειρότερο κατηγορούν (ακόμα και αυτά που κάνουν) Το βρίσκω δραματικά ΑΞΙΟΘΡΗΝΗΤΟ.

    Βαρέθηκα να διαβάζω αυτά τα παραμύθια από τύπους, που ενώ απολαμβάνουν τις επαγγελματικές ιδιότητες, γνώσεις, προσφορές, κλπ κάποιων ανθρώπων (αμειβόμενων όλων των status), είτε αυτοί είναι Mistress, είτε Master, είτε slaves, μετά βγαίνουν και φτύνουν εκεί που καλοπερνάμε.

    ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ, ας σταματήσει αυτή η καραμέλα πια…
    Αν δεν υπήρχαν πολλές ΑΞΙΟΛΟΓΕΣ Professional ανά τον κόσμο, το BDSM θα ήταν ακόμα στα σπάργανα και μόνο για λίγους στα… σαλόνια.
    Οι λόγοι είναι πολλοί που το ισχυρίζομαι αυτό. Οι σωστές επαγγελματίες, δεν φοβούνται να μιλήσουν και να γράψουν γι αυτό που ζουν, δεν αισθάνονται ενοχές για την κλίση τους, δεν έχουν πρόβλημα να διοργανώσουν πάρτυ, όπου γνωρίζονται άτομα μεταξύ τους, να εκτεθούν δημόσια, να μπουν μπροστά, να διδάξουν και να εκπαιδεύσουν ακόμη τους ανίδεους λάτρεις του χώρου, ή και να εκπληρώσουν φαντασιώσεις ατόμων, που σε άλλη περίπτωση λόγο έλλειψης παρτενέρ, δεν θα μπορούσαν να τις ζήσουν ούτε… στις ονειρώξεις τους.
    Κανένας τουλάχιστον στο εξωτερικό, δεν έχει αμφισβητήσει την προσφορά τους.

    Θα πρέπει να υπάρχει ΣΕΒΑΣΜΟΣ στην επιλογή του κάθε ΕΝΗΛΙΚΟΥ, που είτε θέλει να αμείβει, είτε να αμείβετε, Ο κάθε ένας από αυτούς ξέρει τι κάνει και γιατί το κάνει, όποτε το κάνει …όταν το κάνει.
    Κριτές στην ζωή του και την επιλογή του κανένας δεν θέλει.

    Πιστεύω να έγινα κατανοητή.

    Σ/σας Eυχαριστώ!


    Υ.Γ. Ζήτω συγγνώμη από τον doulos που έκανα κατάχρηση του νήματος του για να γράψω ολ΄αυτά.

    Απλή και δική Μου συμβουλή προς εσένα doulos είναι, να ζήσεις ότι σου προσφέρεται, να το ζήσεις όπως το νιώθεις και αυτό σε κάνει να περνάς καλά.
    Τα υπόλοιπα λόγια όλων Μ/μας είναι περιττά, διότι δεν Ε/είμαστε σε θέση να κρίνουμε κάτι που εσύ ζεις και σε κάνει ευτυχισμένο, με όποιο τρόπο.
     
  10. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    νομιζω πως το θρεντ αφορα οχι τις προ ντομες αλλα αυτες που πανε να βγαλουν χαρτζιλικακι unofficial
     
  11. wanderer

    wanderer Regular Member

    Απάντηση: Επιτέλους!

    Οι πραγματικές ΚΥΡΙΕΣ, όπως και οτιδήποτε πραγματικό, φαίνονται!!!
    Ανεξαρτήτως status, ανεξαρτήτως χώρου.

    Συγνώμη για το άσχετο για πολλούς, αλλά σχετικό συνάμα.

    Και το σχετικό τώρα, αν δεν κάνω λάθος, δεν ζήτησε την συμβουλή Κ/κανενός/μίας μας.
    Οι συμβουλές είναι περιττές. Αν είναι χαζός δεν θα τις καταλάβει, και αν δεν είναι ξέρει τι πρέπει να κάνει εκείνος για να νοιώθει όμορφα.
     
    Last edited: 6 Δεκεμβρίου 2007
  12. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Re: Απάντηση: Επιτέλους!

    Από την στιγμή που κάποιος καταθέτει την εμπειρία του, θα πρέπει να είναι και έτοιμος να δεχτεί συμβουλές, κριτικές, σχόλια και απόψεις τις οποίες και δεν είναι υποχρεωμένος ν’ ακολουθήσει. Μπορεί να υπάρχουν θετικά ή και αρνητικά σχόλια. Κάτι από αυτά που δεν του κολλάνε ή δεν τον βολεύουν ή δεν τον εξυπηρετούν η δεν τον εκφράζουν, απλά δεν τους δίνει σημασία και συνεχίζει αυτό που ζει …απτόητος και ανεπηρέαστος.
    Σε καμία περίπτωση Κ/κανένας, δεν υποδεικνύει τίποτε σε Κ/κανένα…
    Αλίμονο και να συνέβαινε κάτι τέτοιο!