Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Επιτέλους!

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος doulos, στις 2 Δεκεμβρίου 2007.

Tags:
  1. Kits

    Kits Contributor



        Ντοινγκκκκκ!!!!!!!!!!!!!!!



    Helloooooooooooooo!!!!!!!!!!!!!!!

    To παραδειγμα ηταν γενικο... δεν μιλησα συγκεκριμενα για Μενα η καποιον αλλον...
     
  2. Lola

    Lola Regular Member

    Απάντηση: Re: Επιτέλους!

    Σωστα, τοσο η αξιοπρεπεια οσο και η αναξιοπρεπεια δεν μπορουν εκ των πραγματων να ειναι εντελως αντικειμενικες εννοιες. Αλλιως το βλεπει ο καθενας απο μας.. Για καποιον μπορει να ειναι και αναξιοπρεπεια να ελθει εις συνουσιαν πριν περασει το κατωφλι της εκκλησιας 

    Οσον αφορα το θεμα ομως, κανεις δεν τον αναγκασε να κανει κατι, αφου ετσι τη βρισκει ας μην του χαλαμε τη χαρα του ανθρωπου! Ας ειχα κι εγω η ακαματρα εναν να μου κανει δουλειες που εδω μεσα εχει γινει βομβαρδισμενο τοπιο και οχι δε θα του ζηταγα λεφτα! Τωρα αν μου ελεγε ''θελω να σου πλενω, να σου μαγειρευω, να σκουπιζω, να σφουγγαριζω, να σιδερωνω κλπ κλπ κλπ.. τη βρισκω αφανταστα με τις δουλειες του σπιτιου και οχι δε θελω κανενα ανταλλαγμα! Θα σιγυριζω και θα φευγω αθορυβα σας παρακαλω, ευχαριστησις μου..'' (καλα μιλαμε η φαντασια μου καλπαζει..) Ε, μην τον προσβαλλω κιολας! Ειναι ντροπη..  
     
  3. Eri

    Eri

    Χμμμ....φταινε τα τελευταια γεγονοτα μαλλον με αποσυντονισανε....εμ κ συ ας εβαζες αλλο παραδειγμα αυτο βρηκες???  
     
  4. lola rennt wrote:
    "Σωστα, τοσο η αξιοπρεπεια οσο και η αναξιοπρεπεια δεν μπορουν εκ των πραγματων να ειναι εντελως αντικειμενικες εννοιες. Αλλιως το βλεπει ο καθενας απο μας.."

    Tο οποίο συνοψίζει πάνω κάτω αυτό που ισχύει και εντός του χώρου
    Αλλιώς τα βλέπει ο καθένας
     
  5. your_slave666

    your_slave666 Regular Member

    Απάντηση: Re: Επιτέλους!

    Δεν είπε κανείς κάτι τέτοιο ούτε δυσφιμίσαμε τον κλάδο που αναφέρεις.
    Αν προσέβαλα κάποια /ον ζητώ συγνώμη.
     
  6. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Το ζήτημα δεν είναι η πάταξη των ενστίκτων με την αποβολή τους από τον εγκέφαλο μας και κατά συνέπεια των πράξεων μας. Το ζήτημα είναι η χαλιναγώγησή αυτών και η συνειδητή χρήση τους, η οποία θα μας επιτρέψει να αντιληφθούμε άλλες πραγματικότητες. Δυσκολοχώνευτες μεν, αλλά ειλικρινείς δε.
    Αν το καταφέρουμε αυτό, παράλληλα θα βελτιώσουμε τον τρόπο συνύπαρξής Μ/μας, μέσα από μια διαφορετική διαμόρφωση της ισορροπίας Μ/μας στο χώρο και θα πορευθούμε καλύτερα στην στην ζωή.

    Σ΄αυτά τα συμπεράσματα Έχω καταλήξει, ψάχνοντας την λύση στον πάτο του ποτηριού, όπου ανακάλυψα πράγματα που πριν απλά μονολογούσα, αλλά στην πραγματικότητα δεν ήξερα ούτε καν τι σημαίνουν. Με το πέρασμα του χρόνου κατάλαβα τι ακριβώς σημαίνει αυτό που λέμε "Πουτάνες στο σώμα και όχι στην ψυχή". Αναφέρομαι σε Θηλυκού γένους χωρίς από αυτό, να εξαιρώ του αρσενικού.

    Κάθε μέρα που περνά, ανακαλύπτω διαβάζοντας βαρύγδουπες δηλώσεις από άτομα, που ανάθεμα αν πιστεύουν αυτά που γράφουν …έτσι για να λένε οι άλλοι "είναι έξυπνη/ος γιατί έχει άποψη". Είναι ένας τρόπος μερικοί που τους διαβάζουν, να πατάνε την έντεχνα πεταμένη μπανανόφλουδα τους.

    Αυτό προκαλεί ένα νέο είδος αυνανισμού, μόνο που προσφέρει πιο πολλή ευχαρίστηση, ακόμα και από το πραγματικό sex ή την ερωτική σχέση οποιασδήποτε μορφής από D/s ή και Vanilla. Στην πραγματικότητα, ακόμα και ο έρωτας που αυτά τα άτομα ζουν, οφείλεται στην εικόνα που έχουν δημιουργήσει οι άλλοι γι’ αυτά.

    Σ’ αυτά τα "έξυπνα" άτομα, όταν τους έρθει η αναλαμπή ξαφνικά και ξυπνήσουν, ανακαλύπτουν ότι δεν τους αρέσει αυτό που εισπράττουν, επειδή δεν τους γεμίζει και αυτό συμβαίνει επειδή φυσικά είναι τελείως εικονικό, ψεύτικο.

    Τοτε αρχίζουν να κάνουν απεγνωσμένες προσπάθειες, να πάνε αντίθετα σε ότι έχουν καταθέσει μέσα απο την "εξυπναδα' τους, επειδή ξαφνικά κατάλαβαν ότι θα τα κερδίσουν οι "εταίρες" που περίτεχνα και αυθόρμητα εκχερσώνουν οτιδήποτε, ακόμα και "παρθένο", μια που αυτές έχουν ανοίξει πια για τα καλά… τα πόδια τους, αμειβόμενες με την αποδοχή και τον σεβασμό του συνόλου.

    Το συμπέρασμα τελικά που έβγαλα και ευτυχώς το κατάλαβα καλά, είναι ότι ο άνθρωπος κάποτε σκοντάφτει πάνω στην αλήθεια, που δεν του κάθετε και τόσο καλά ή δεν τον βολεύει...αλλά πρέπει να μάθει και να έχει την δύναμη να σηκώνεται και να συνεχίζει το δρόμο του, χωνεύοντας την….

    Αν αργήσουν αυτό να το καταλάβουν και κάποιοι εδώ μέσα, θα πρέπει να έχουν κατά νου ότι …με το σίτεμα θα έχει εμφανιστεί η κυτταρίτιδα και η καράφλα.

    Με την Καλημέρα Μου!

    Διευκρίνηση:
    Σε ένα session δεν είναι απαραίτητο να υπάρχει και ο έρωτας αλλά ούτε και η σεξουαλική εκτόνωση (ελπίζω πως ξέρετε την διαφορά μεταξύ των δυο- ή μήπως όχι?).
    Οτιδήποτε σε ένα παιχνίδι, εξαρτάται από πολλούς παράγοντες, όπως η διάθεση, το είδος της σχέσης, τον τόπο που εξελίσσεται (πχ σε s/m club στο εξωτερικό δεν υπάρχει δημόσια εκτόνωση) κλπ.
    Πολλοί κρίνετε καταστάσεις, ίσως από άγνοια και επειδή προφανώς δεν έχετε καταλάβει ποια είναι η διαφορά μεταξύ ενός session και μιας σεξουαλικής συνεύρεσης.
    …Ελπίζω κάποτε να μάθετε…Που θα πάει?  
    Το ότι κάτι είναι μια κεκαλυμμένη εμπορική συναλλαγή…δεν σημαίνει και ότι δεν είναι….
    Σε αντίθεση με κάποια άτομα, που είναι ξεκάθαρα στο τι προσφέρουν έναντι αμοιβής, ανάμεσα μας κυκλοφορούν και κάποιες που μοστράρουν ως Κ/κυρίες υπεράνω υποψίας, που κοστολογούν έξυπνα ακόμα ……………και …….. γμτ 

    Έχετε χάρη, που έχω δίπλα Μου τον Phoenixxx και μου τραβάει το πληκτρολόγιο από το χέρι…διαφορετικά, αν με άφηνε και έγραφα το τι και πόσα γνωρίζω, θα σας παρέθετα μέχρι και τους σχετικούς τιμοκατάλογους, που κυκλοφορούν στην….. αγορά …. 

    Άσε Με Phoenixxxχχχχχχ……..κρατάω μαχαίρι……………
     
    Last edited: 8 Δεκεμβρίου 2007
  7. Πολλοί κρίνετε καταστάσεις, ίσως από άγνοια και επειδή προφανώς δεν έχετε καταλάβει ποια είναι η διαφορά μεταξύ ενός session και μιας σεξουαλικής συνεύρεσης.
    …Ελπίζω κάποτε να μάθετε…Που θα πάει?  



    Κοτσαμ προεδρος των ΗΠΑ (Κλιντον) την ιδια αποψη εχει.
    Δεν εκανε σεξ αλλα στοματικο ερωτα.
    Εγω παντως οντος δεν εχω καταλαβει την διαφορα.
     
    Last edited: 8 Δεκεμβρίου 2007
  8. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    χμ τωρα cornilios αν εβαλες ΚΟΤΣΑΜ προεδρο των ηπα για να ενυσχισεις το επιχειρημα σου μαλλον ατυχησες 
     
  9. Οχι δεν ειναι το δικο μου επιχειρημα , της SM ART LADY ειναι  
     
  10. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Ε αλλο βρε ο στοματικος ερωτας, που σεξ φυσικα ειναι, αλλα μη ολοκληρωμενο απο αποψης σεξουαλικης επαφης.
    Διοτι πως να το πω, αλλο πραγμα το "ανοιξα τα ποδια μου και ειδα την Αγια Τριαδα" , και αλλο ο μπουλκουμες (κοινως πιπα), γυμνος και τελειωτικος (χωρις καποτα και μεχρι χυσιματος), τυπου Μονικα Λεβινσκι. 
     
  11. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Ανήλικος δεν είναι. Λέει πως νιώθει ωραία σήμερα, αυτό μου αρκεί για σήμερα.

    Το πρόβλημα των περισσοτέρων είναι στο γιατί.

    Για τα λεφτά και μόνο; Δεν τον νοιάζεται καθόλου παρά τον κοροϊδεύει για να του μασάει; Για εμένα είναι τόσο κατακριτέο όσο, όταν ο αγαπημένος μου συγγραφέας βγάζει ένα βιβλίο καθαρά για να τα τσεπώσει.

    Αυτό το χαρακτηρίζω πορνεία με κακή σημασία του όρου.

    Το έχει μεράκι και το κάνει και βγάζει και χρήματα από αυτό; Μια χαρά το βρίσκω. Μήπως δεν πληρώνεται στα εστιατόρια; Ή για την ομάδα σας; Ή για τη γυναίκα σας; Αν καθίσετε και υπολογίσετε τι δίνετε για το άτομο που αγαπάτε, θα δείτε ότι είναι πολύ περισσότερα. Δε σας αγαπάει για τα δώρα που κάνετε, αλλά τα απολαμβάνει και καλώς πράττει. Αν η χαρά που παίρνετε από τα μάτια του άλλου όταν του δίνετε το δώρο σας κάνει και νιώθετε όμορφα, που το κακό;

    Το πρόβλημα λοιπόν να το εστιάσετε όχι στο αν το κάνει και πληρώνεται, αλλά στο αν το κάνει για να πληρώνεται.
     
  12. Lola

    Lola Regular Member

    Απάντηση: Re: Επιτέλους!

    Σωστα, φαινεται η ωμη αληθεια μας πεφτει βαρια στο στομαχι, τι να πω.. Οταν ομως ολα ειναι καλλυμενα κατω απο ενα πανεμορφο αμπαλαζ ολοι ειναι καλα και γουσταρουν με τρελα! Και οι ''κιουριες'' αυτες οι μη μου απτου και τα χαιβανια που τα σκανε και δεν το παιρνουν καν χαμπαρι.. Και καλα κανουν αμα τη βρισκουν, μηπως το δικο μου μεροκαματο τρωνε? Αλλα μην το παιζουμε και υπερανω  

    Αμαν βρε Phoenixxx... Kαλε αστη να γραψει!!!
    (ευχομαι παντως να μη σε μαχαιρωσε, lol)