Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ερευνα BDSM!

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Nadia R., στις 20 Ιουλίου 2012.

  1. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Re: Ερευνα BDSM!


    Αχ ντοτορε μου και σας εψαχνα.......
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  2. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Ερευνα BDSM!

    Παντα γλυκια και με ενα καλο λογο στο στομα.......μουτς!!!!  
     
  3. cassie

    cassie Regular Member

    Απάντηση: Ερευνα BDSM!

    Κι εσυ να'σαι καλα γλυκια γατουλα...

     

    cassie
     
  4. sw

    sw

    Re: Απάντηση: Ερευνα BDSM!

    καλα και σωστα οσα λες και οσα προτεινεις.

    ...αλλα και στην αλλη περιπτωση που εγινε δια ζωσης η κουβεντα με τη ζουρναλιστ, να δεις κατι μαργαριταρια που θα ακουγες απο τους συνεντευξιαζομενους (παλι σε περσονες μετατρεπομενοι λογω διατηρησης της ανωνυμιας και της εικονας τους) και κατι διαμαντια που θα διαβαζες περι της ελευθερης αποδοσης του ρεζουμε των προσλαμβανουσων της.

    Η Ναντια καλα εκανε και πηρε υλικο για το μεροκαματο της. Κινδυνος κανεις δεν προκυπτει απο τις αυθαιρετες ερμηνιες κανενος. Οχι μονο της Ναντιας η οποιας αλλης/αλλου ακομα και απο εδω μεσα. Οι ανθρωποι που ερωτευονται και ερωτοτροπουν με αυτον τον τροπο, παντα θα βρισκουν ο ενας τον αλλο. Ειτε εκει εξω μακρυα απο αυτους καποιοι συζητουν γι αυτους, τους κρινουν η τους επικρινουν και περνουν με αυτο τον τροπο δημιουργικα και αποχαυνωτικα την ωρα τους ειτε τους αγνοουν παντελως. Ειτε λιωνοντας τα παπουτσια τους, ειτε φτυνοντας γραμματοσημα, ειτε γκουγκλαροντας.

    Οταν καποιος εχει την πεποιθηση πως μπορει να ομαδοποιησει κατι που ειναι απολυτως μοναδικο και το προιον της "συζευξης" των δυο (η περισσοτερων) μοναδων απροβλεπτο και απο τους ιδιους, αφησε τον εκεινο στην ευτυχια της αγνοιας του. Πελατες παντα μπορει να δημιουργησει.
     
  5. cassie

    cassie Regular Member

    Απάντηση: Ερευνα BDSM!

    @ sw

    Δεν εχεις αδικο, ειναι και αυτο μια προσεγγιση του θεματος. Ισως *εγω* να εχω την ταση να σκεφτομαι σε στενα πλαισια (πραγμα που μαλλον οφειλεται στον τροπο που ζω...).

    Ο Αφεντης για παραδειγμα, θα συμφωνουσε απολυτα μαζι σου. Και Εκεινος ετσι το βλεπει και φυσικα δε Του καιγεται καρφι για τα συμπερασματα κανενος.

    Απ'την αλλη, ως σκλαβα που επελεξε (το τονιζω, αν και ξερω οτι εσυ με καταλαβαινεις) να πρεπει να ικετευει πολλες φορες τη μερα ακομη και για το πιο απλο, αισθανομαι τουλαχιστον "αβολα" (αν οχι ενοχικα) οταν βγαινει ο καθε ασχετος (δημοσιογραφος, "bdsmer", oποιοσδηποτε) και με μερικα ακυρα σχολια απαξιωνει αυτο που με τοσο παθος και αγαπη ζω.

    Αλλα ναι, ειναι μεγααααααααλη ιστορια αυτη...

    cassie
    Y.Γ. Που χαθηκες/χαθηκατε;
     
  6. gaby

    gaby Guest

    Απάντηση: Ερευνα BDSM!

    Οι δημοσιογράφοι μπορεί να μην αποδίδουν καλά αυτά που τους λέει ο οποιοσδήποτε, αλλά εσύ γιατί γίνεσαι κριτής κάποιων που, όπως καταλαβαίνω, σαν κι εσένα έδωσαν μια συνέντευξη; Αυτοί σε έκριναν;

    Η Nadia.R για μένα έμοιαζε κάπως με troll, αγαπητέ. Δεν υπάρχει περίπτωση, από τον τρόπο που χειρίστηκε το "αφέντης - αφέντρα" να ξέρει ψυχολογία ούτε καν από το 7 μέρες TV. Συμφωνώ στο ότι δεν υπάρχει κίνδυνος.

    Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Εγώ είχα σεβασμό γι αυτό που δεν γνώριζα όταν ήρθα στο χώρο. Με ενοχλούν πολύ αυτοί που δεν τον έχουν.
     
  7. Mr. Unknown

    Mr. Unknown Regular Member

    Απάντηση: Ερευνα BDSM!

    Ο σεβασμός είναι το λιγότερο που μπορείς να δώσεις σε μια κοινότητα/παρέα/φόρουμ. Ιδικά αν θες να ενταχθείς σε αυτή και να συμμετάσχεις με αξιώσεις. Προφανώς η συγκεκριμένη ήθελε να κάνει μόνο την δουλειά της και να εκμεταλλευτεί κάποιες καταστάσεις και κάποια άτομα. Οπότε κατα την γνώμη μου το μόνο της αξίζει είναι να αγνοηθεί και απλά να μην σπάμε την χολή μας για κάποια που στο κάτω κάτω δεν αξίζει.
     
  8. mmm

    mmm

    Η προσωπική μου ιστορία είναι απλή...όλα ξεκίνησαν σε πολύ μικρή ηλικεία, κάτω των 5 ετών, με το φετιχισμό μου για τα γυναικεία πόδια. Κορυφαία φαντασίωση ήταν το πόδι που χρησιμοποιείται ώς όπλο, π.χ. γυναίκες που γνωρίζουν πολεμικές τέχνες και με κλωτσάνε στο πρόσωπο, αλλά και πιο σκληρά φανταστικά σενάρια...ακόμα δεν έχω φθάσει κοντά στο να γίνουν αυτά πραγματικότητα...

    ...δεν καταλαβαίνω γιατί να μήν βοηθήσουμε στην έρευνα της Nadias...
     
  9. sw

    sw

    Re: Απάντηση: Ερευνα BDSM!

    Ναι. Ειναι αναποφευκτο να υπαρχεις και να μην κρινεσαι. Και να σε διορθωσω εγω κατεκρινα καποιους που κατεκριναν.


    ΥΓ διατηρω παντα το δικαιωμα μου να κρινω και να κατακρινω οποιον θελω κατα την κριση μου. Θα επρεπε να ρωτησω καποιον για να πω τη γνωμη μου νομιζεις;
     
    Last edited: 30 Ιουλίου 2012
  10. indomitable spirit

    indomitable spirit New Member

    Απάντηση: Ερευνα BDSM!

    Μηπως γιατι προσεγγιζετε το θεμα με λαθος τροπο; Ακομα και αν εβρισκες 5 ατομα να συζητησουν αυτο το θεμα μαζι σου πιστευεις πως ειναι αρκετο το δειγμα για να αναφερθεις στη κοινοτητα του BDSM ?

    Δηλαδη αν σε πεντε ατομα οι περιπτωσεις ηταν παρεμφερεις και ομοιες αυτο σημαινει οτι ολοι μυηθηκαν στη κοινοτητα του BDSM με τον ιδιο τροπο? Πως θα παρουσιασεις στο αναγνωστες την ερευνα με ενα δειγμα πεντε ή δεκα ατομων οταν αυτη η κοινοτητα ειναι πολυ μεγαλυτερη με συνεπεια η ερευνα σου και συνεπως και το αρθρο σας να οδηγει σε λαθος συμπερασματα;

    Oταν παρακολουθουσες τα μαθηματα ψυχολογιας δεν σας διδαξαν στο πανεπιστημιο ή στο ΙΕΚ περι στατιστικης;  
     
    Last edited: 1 Αυγούστου 2012
  11. indomitable spirit

    indomitable spirit New Member

    Απάντηση: Ερευνα BDSM!

    Δεν παχαινει αλλα μεγαλωνει τη πιθανοτητα ειδικα στις γυναικες της οστεοπορωσης.  
     
  12. sw

    sw

    Re: Απάντηση: Ερευνα BDSM!

    ειμαστε παντα εδω (στο χωρο δηλ) και μας βρισκει οποιος μας αναζητησει, ποικιλοτροπως