Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ερμαφροδιτισμός

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Syrah, στις 14 Ιουνίου 2008.

  1. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

     
    Όποιος είναι έξω από τον χορό....
     
  2. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Γιατι γλυκε μου στον κοσμο που ζουμε ειναι κατι σαν καταδικη.
    Αν μπορουσα να γραψω εμπειριες μου, καλες και κακες, θα εμενες με το στομα ανοικτο.
    Καποτε, ρωτησα μια πολυ καλη μου φιλη λεσβια με την οποια ειχα σχεση, "Πες μου Μαρια, ειμαι οντως θεοπαλαβη?"
    Η απαντηση της ηταν, "Οχι Μιρελλα μου, η "τρελλα" σου ειναι απλα η αμυνα σου σε ο,τι αντιμετωπιζεις γυρω σου".
    Καποτε με πικραναν και φιλες μου τρανς οταν με ειδαν γυμνη να κανω ντους στο σπιτι καποιας, σχολιαζοντας το πιπι μου που μοιαζει εντελως ξενο πανω σε ενα απολυτα γυναικειο σωμα.
     
  3. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    δηλαδη αμα καταλαβα καλα , τα προβληματα τα δημιουργουν οι τριτοι με τον τροπο που αντιμετωπιζουν τους ανθρωπους ? ... οποτε παλι καταληγουμε στο θεμα παιδειας ...
    Νομιζω οτι ειναι καιρος να ξεπεραστουν παλιες νοοτροπιες και να γινει μια σοβαρη μελετη για την ενταξη ολων αυτων των θεματων στο εκπαιδευτικο συστημα ...
    Τα χρωματοσωματα και ο ρολος τους στον ανδρικο σεξουαλικο προσανατολισμο , τα ερμαφροδιτα χαρακτηριστικα .... κτλ , ειναι συστατικα που υπαρχουν στην φυση και δεν βλεπω κανενα λογο που να κανει αδυνατη την γνωριμια τους με τους μαθητες ...
     
  4. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Ετσι ειναι αλλα αδειασε εσυ το κεφαλι σου να γεμισει των αλλων.
    Θα σου πω ομως και το εξης.
    Απο μικρο που ημουν 5 χρονων ολοι ελεγαν, "αυτο ειναι αδικια της Φυσης, αυτο κανονικα ειναι κοριτσακι" και ομολογω πως και στο σχολειο οι συμμαθητες μου με ειχαν αποδεχθει πληρως και μαλιστα ημουν προεδρος στην ταξη μου.
    Καποια μερα ενας συμμαθητης μου με καλεσε στο σπιτι του και οταν εξηγησε στην μητερα του το τι ακριβως ειμαι ελαβε απο εκεινην την απαντηση, "δηλαδη δεν ειναι ανθρωπινο πλασμα"??!!!!!!!!!!!!!
     
  5. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    εγκυκλοπεδικες ερωτησεις : (   ) (εννοειται πως δεν περιμενω απαντηση αν θεωρηθει οτι προσβαλουν και ελπιζω να μην συμβει αυτο ) ..
    1) Τα ερμαφροδυτα ατομα , κλινουν καποια στιγμη σε μια σεξουαλικη προτιμηση ή παραμενει ανοιχτη η ελξη και προς τα δυο φυλλα ?
    2) Οταν ενας αντρας βρεθει με μια ερμαφροδυτη γυναικα , μπορει να την δει ΜΟΝΟ σαν γυναικα ή θα πρεπει εκεινος να υπερβει καποιες προτιμησεις του για να ικανοποιησει σεξουαλικα και εκεινη ? (φανταζομαι οτι θα ηταν δυσκολη μια σχεση οπου εκεινος θα την επερνε κανονικα και εκεινη θα επρεπε να μαλακιζεται συνεχως για να τελειωσει) ...
    3) ποιο ειναι το καλυτερο πραγμα που περιμενει να συμβει στην ζωη του ενα τετοιο ατομο ?
    4) υπαρχουν ερμαφροδυτοι που θελουν να δειχνουν αντρες και αλλοι που θελουν να δειχνουν γυναικες ?
    5) η παραπανω εξωτερικη προβολη , μπορει για χαρη του παιχνιδιου να αλαξει τους ρολους μεσα στην κρεβατοκαμαρα ή αυτο αποτελει κλειδωμενο μερος ?

    εχω και αλλες .. αλλα για την ωρα αυτες   ....
     
  6. sklava_epi8ymiwn

    sklava_epi8ymiwn Regular Member

    Ένα ερμαφρόδιτο άτομο μόνο "πρόβλημα" δεν θα ήταν στα δικά μου μάτια. Το βρίσκω πολύ "ενδιαφέρον" και δεν του βάζω την ταμπέλα "προβληματικό" ...κάθε άλλο.
     
  7. Syrah

    Syrah Contributor

    Μπορείς να επαναδιατυπώσεις;
     
  8. blindfold

    blindfold Contributor

    θα με βάλεις να ψάξω μία ιστόρια του Θανάση Βέμπου .
     
  9. Ricardo

    Ricardo Staff Member

  10. positron

    positron New Member

    ελπιζω αυτος ο συμμαθητης σου να μην εγινε σαν την μητερα του και να συνεχισε να ειναι φιλος σου. ειναι κριμα να χαλαει ο χαρακτηρας ενος παιδιου απο το σπιτι του
     
  11. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Υπαρχουν φορες που τα ματια παγωνουν.
    Και πεφτεις ωρες ατελειωτες σε μεγαλη περισυλλογη. Ψαχνεις μεσα σου να καταλαβεις γιατι εχει συμβει σε εσενα, και γιατι ενω εσυ το αποδεχεσαι οι αλλοι το απορριπτουν.
    Ευτυχως μια μικρη αλλα σημαντικη μεριδα ανθρωπων.
    Υπαρχουν φορες που αισθανεσαι απεραντη μοναξια, μια ατελειωτη θλιψη, αυτη που λενε πως βρισκεται μονιμα μεσα στα ματια μου, οχι γιατι δεν θελεις να εισαι αυτο που εισαι αλλα γιατι οι αλλοι δεν καταλαβαινουν πως αισθανεσαι.
    Υπαρχουν φορες που νοιωθεις πως οτι δακρυα ειχες να χυσεις τα εχυσες, πως στερεψαν πλεον τα ματια σου.
    Δεν θα ξεχασω ποτέ, στην κηδεια της μητερας μου τον Μαιο του 2002, κοσμο πολυ μαζεμενο, φιλοι της συμμαθητες της απ' τα παλια, θειοι, θειες, ξαδελφια και εγω μονη πιο εκει, ακουμπισμενη με την πλατη σε εναν τοιχο εξω απο τον νεκροθαλαμο να τους κοιταζω και να αναρωτιεμαι, "με ξερουν αραγε?"
    Φανταζεστε την σκηνη οπου ολοι μπηκαν στην εκκλησια για την εξοδιο ακολουθια και εμενα να μενω απ΄εξω μεχρι να ερθει η νυφη μου να με τραβηξει μεσα????
    Ξερετε τι ψιθυρους ακουγα πισω μου, τυπου, "Ποια ειναι η κοπελλα, ειχε κορη η Φωτεινη????" Περιεργο, αλλα δεν ειχα ουτε ενα ιχνος απο δακρυα στα ματια μου!
    Βλεπετε ημουν το καλα κρυμμενο μυστικο της οικογενειας, που με αποδεχοταν πληρως μεν, αλλα παραλληλα με απερριπτε δε.
    Συμφωνα με τα μυαλα τους, οταν εφυγα απο το σπιτι μου σε ηλικια 20 χρονων επρεπε λογω της ιδιαιτεροτητας μου να καταντησω αστεγη στο πεζοδρομιο και πιθανον και ναρκομανης.
    Αντιθετα μολονοτι ξεκινησα με (δεν θα το ξεχασω ποτε) ενα στρωμα και ενα χαρτοκιβωτιο για κομοδινο, δουλεψα σε μεγαλη αντιπροσωπεια καλλυντικων, σπουδασα (για οσους δεν το ξερουν, φαρμακευτικη) και εφυγα στην Ιταλια οπου επισης δουλεψα στον οικο καλλυντικων της Donatella Versace, σπουδαζοντας παραλληλα στο πανεπιστημιο Ca' Foscari της Βενετιας, ιταλικη φιλολογια.
    Ετσι απο το στρωμα και το χαρτοκιβωτιο περασα πρωτα απο ενα ημιυπογειο, μετα απο εναν τριτο οροφο και κατεληξα σε ενα ρετιρε με πληρη οικιακο εξοπλισμο.
    Οχι δεν εγραψα τιποτε απο αυτα για να ακουσω "Μπραβο ή ζητω", τα εγραψα διοτι ολα αυτα ηταν η αιτια να δεχομαι εναν ανηλεη πολεμο απο τους συγγενεις μου με το σκεπτικο, "πως μπορεσε αυτη που ειναι ετσι, να ανατρεψει το κατεστημενο και να διαψευσει τις προβλεψεις μας".
    Ειναι τραγικο, το να αισθανεσαι γυναικα, να εισαι στο σωμα απολυτα γυναικα, και εκεινο το "σημειο" να ειναι η γλυκεια παραφωνια που σε βγαζει φαλτσο στην χορωδια της ζωης.
    Το παν ειναι να πεις μεσα σου, "αυτη ειμαι και σε οποιον αρεσω, και αν θελετε να με αποδεχτειτε να ανεβειτε εσεις εδω που ανεβηκα, γιατι εγω εκει κατω δεν ερχομαι πλεον" και μιλω για τους συγγενεις μου.
    Δεν ξερω αν η ιδιαιτεροτητα μου μου εδωσε αυτον τον τροπο σκεψης, ομως εδω μεσα σε αυτο το site, μερα με την μερα εμαθα ολους να σας αγαπω, ενοιωσα τις αδυναμιες σας, την αγαπη σας, την σκεψη σας και εμαθα πως ολοι ανεξαρτητα απο στατους ειστε ανωτεροι ανθρωποι.
    Και αυτο γιατι αποδεχεστε την ιδιαιτεροτητα του αλλου.
    Και ειναι πολυ σημαντικο αυτο για εμενα.
     
    Last edited: 20 Ιουλίου 2008
  12. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: Ερμαφροδιτισμός

    "Υπαρχουν πολλοι τυποι ερμαφροδιτων, οπως ο τελειος τυπος, ο ατελης τυπος, ο αρρεν η θυλη ερμαφροδιτος, ο ουδετερος ερμαφροδιτος , ο εσωτερικος η εξωτερικος, ο ερμαφροδιτος επαυξησεως....
    Εγω μαλλον ανηκω στον τελειο τυπο. Δεν ειμαι και σιγουρη, μπορει να ανηκω και στον ατελη. Δηλαδη , μια και δεν εχω ορχεις η ισως ειναι εσωτερικοι, θα μπορουσαν οι γιατροι , οταν ημουν ακομα μωρο να διορθωσουν το λαθος. Ομως το λαθος δεν διορθωθηκε και μεγαλωνοντας ξυπνησε και ο αντρας μεσα μου. Και ατελης τυπος να ημουν, με τα χρονια εγινα τελειος. Δεν νιωθω πια καμμια διαφορα ως αντρας η ως γυναικα. Για μενα ηταν το ιδιο πραγμα. Μολις το διαπιστωσα αυτο, ενιωσα μια απιστευτη δυναμη μεσα μου. Τωρα πια κανεις δεν θα μπορουσε να με προσβαλει, να με κανει να αισθανθω μειονεκτικα.

    Το αστειο ομως ηταν οτι δεν με ενοχλουσε πια. Μου αρεσαν οι δυο φυσεις μου. Ζουσα το σεξ στην πιο ακραια του μορφη. Αρχισε να μου αρεσει. Αποκτουσα αυτοπεποιθηση. Ηταν πολυ αργα για να θελω ν'αλλαξω. Ημουν ευχαριστημενη.
    Επισκεπτομουν την μανα συχνα. Καποιες στιγμες ειχε αναλαμπες και τοτε μιλουσε λογικα. Τις περισσοτερες φορες ομως με κοιταζε με μισος. Και φυσικα δεν παρελειπε να μου θυμιζει οτι ειμαι καταραμενη, ενα τερας, οτι ο Θεος με ειχε τιμωρησει. Τοτε κατερρεα. Γινομουν παλι το μικρο φοβισμενο κοριτσακι.............."


    Αποσπασμα απο "Το φιλι του δρακου" της Χρυσας Δημουλιδου, εκδοσεις Λιβανη.
     
    Last edited: 20 Ιουλίου 2008