Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ερωτικό παιχνίδι: Μα τι είναι επιτέλους;

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος margarita_nikolayevna, στις 14 Μαϊου 2015.

  1. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Μιλάμε συχνά για ερωτικό παιχνίδι. Αν όμως προχωρήσουμε τη συζήτηση, κάπου καταλαβαίνουμε ότι μάλλον ο καθένας έχει κάτι πολύ διαφορετικό στο μυαλό του για το τι είναι επιτέλους αυτό το "ερωτικό παιχνίδι".
    Για άλλους είναι το σεξ, το κρεβάτι, για άλλους η παιγνιώδης ερωτική συνεύρεση, για άλλους όλη η σχέση, ο έρωτας κ.ό.κ.

    Θα είχε ενδιαφέρον θεωρείτε να πούμε τι ορίζει ο καθένας μας ως ερωτικό παιχνίδι;

    Ενδιαφέρον "κολάζ" δεν θα προέκυπτε από τις απαντήσεις;  

    Υ.Γ. Τα εύσημα στον @peleas χωρίς την ιδέα του οποίου δεν θα άνοιγε αυτό το νήμα...
     
  2. MasternSlave

    MasternSlave The Leveller

    Εγώ ορίζω ως ερωτικό παιχνίδι μια σειρά από διάφορες καταστάσεις που εκτυλίσσονται ανάμεσα σ' ένα ζευγάρι εραστών. Ξεκινάει πρώτα από το μυαλό όπου ο ένας προσπαθεί να ιντριγκάρει τον άλλον, στη συνέχεια πάει στο κομμάτι του φλερτ, μετά στο ερωτικό κομμάτι, κρεβάτι κτλ... Δεν σταματάει όμως στο κρεβάτι, αλλά συνεχίζει και πέρα απ' αυτό...
     
  3. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Όταν το κομμάτι της ερωτικής μου ζωής είναι καλυμμένο, βλέπω πιο καθαρά το ρόλο μου. Είμαι άνθρωπος που του αρέσει η ισορροπία. Αυτός που είναι δίπλα μου, είναι πολύ ήρεμος κι αυτό για μένα είναι πάρα πολύ σημαντικό. Ο καθένας από εμάς ξέρει τι είναι το ανεκπλήρωτο γι΄αυτόν και για ποιόν.
    «Στο ερωτικό παιχνίδι όλα επιτρέπονται… αρκεί να συναινούν ψυχικά και σωματικά και οι δύο σύντροφοι».
     
  4. Οι υποσχέσεις πρέπει να τηρούνται  

    Τι είναι το ερωτικό παιχνίδι...
    Κατ' αρχάς παιχνίδι. Που σημαίνει ανοιχτό σε όλα τα ενδεχόμενα. Ακόμα και σε αυτά που ξεφεύγουν από τον έλεγχό μας (ακούει η νηματοθέτρια?  ). Ως παιχνίδι οφείλει να είναι απολαυστικό και συμμετοχικό, ευφάνταστο και απενοχοποιημένο. Α, και να μην κρατάει σκορ...

    Είναι ερωτικό. Αρα, περιέχει σεξ. Αλλά όχι μόνο. Χτίζει επάνω και γύρω από το σεξ. Τώρα, αν χτίζει μνημεία ή αυθαίρετα, εξαρτάται από τις ικανότητες και τη χημεία των κατασκευαστών. Μπορεί να είναι κίνκυ, βουδουσουμιάρικο, περιπετειώδες, ασφαλές. Προϋποθέτει τη συμμετοχή όλων των αισθήσεων
    του μυαλού και του κορμιού.

    Εχει όρια που οφείλουμε να γνωρίζουμε. Είναι συστατικό της σχέσης, μπορεί να είναι και το μόνο. Δεν είναι η σχέση, όσο κι αν κάποιοι διαφωνούν. Την επηρεάζει, ίσως την καθορίζει. Τα όρια δεν περιορίζουν, αντίθετα αυξάνουν την απόλαυση. Ο ερωτισμός παρ' όλα αυτά μπορεί να διαχέεται (ευχής έργον) σε όλη τη σχέση.

    Ας παίξουμε λοιπόν  

    Υ.Γ. Λίγο τηλεγραφικό το σχόλιο, αλλά το μυαλό μου είναι αλλού. Θα επανέλθω (ίσως)
     
  5. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Με ευλάβεια   Όρκος στα ιερά νερά της Στυγός οι υποσχέσεις για μένα, αλλιώς δεν δίδονται  

    Ναι ναι... λαμβάνει λαμβάνει    

    Και για μένα είναι αναγκαία προϋπόθεση το σεξ για το ερωτικό παιχνίδι αλλά βέβαια όχι η μόνη.

    Και βέβαια!!!

    Δεν μπορεί να γίνει αλλιώς κατ' εμέ, στις καλές σχέσεις  


    Αν πεταλουδίζει κι άλλο μυαλό, θα ευχηθώ αυτό που ευχήθηκα στη @lexy , να αργήσετε να επανέλθετε    
     
  6. dimfetishman

    dimfetishman Ζεις μονάχα μια φορά. Ενίοτε και καμία. Contributor

    Κάθε τι, που εξάπτει τη φαντασία και δημιουργεί επιθυμίες. Οτιδήποτε προκαλεί αυτόν τον γλυκό πόνο κάπου στο ύψος της ζώνης και που μας κάνει να νιώθουμε ακόμη παιδιά. Όταν το μυαλό δουλεύει ακατάπαυστα και συνήθως "βρώμικα", με απώτερο στόχο να δώσουμε αλλά και να πάρουμε ικανοποίηση. Μια ματιά, ένα βλέμμα, μία συνάντηση γεμάτη ένταση και πάθος. Χωρίς όρια με τη στενή έννοια του όρου, χωρίς "μη" και "μήπως". Με διάθεση να ανακαλύψουμε πραγματικά τον ίδιο μας τον εαυτό. Και μετά τα όποια όριά μας.

    Η διάρκεια του ερωτικού παιχνιδιού δεν είναι συμφωνημένη από πριν. Δεν πρέπει αλλά και δε μπορεί να είναι. Γιατί έτσι χάνεται όλη η μαγεία, το απρόβλεπτο, το ίδιο το παιχνίδι τελικά...

    Με μυαλό, που συχνά "θολώνει" κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού, και κορμί, που πονάει από την ένταση και όχι μόνο, καλούμαστε να προσφέρουμε στον εαυτό μας λίγες όμορφες στιγμές μέσα στη μιζέρια και τις απαιτήσεις της σκληρής καθημερινότητας. Πόσο και πόσοι θα το πετύχουμε είναι εν τέλει το μεγάλο στοίχημα.  
     
  7. lexy

    lexy .ti.va.

  8. lexy

    lexy .ti.va.

    Στη δική μου προσέγγιση, το ερωτικό παιχνίδι περιλαμβάνει τα πάντα που συνδέουν τους 2 ή 3 (για περισσότερους δεν ξέρω) μα δεν περιλαμβάνει σεξ.
    Δεν εντάσσω το σεξ στην κατηγορία του ερωτικού παιχνιδιού.
    Εντάσσω όλες τις διαδικασίες και τα συναισθήματα που συνδέουν τους ανθρώπους που απαρτίζουν τη σχέση.
     
  9. @lexy , amor, και στο σεξ κόκκινες γραμμές?
     
  10. lexy

    lexy .ti.va.

    Όχι  
    Αλλά να... δεν μου αρέσει η αστακομακαρονάδα. Μα λατρεύω τα σπαγγέτι και τον αστακό, επίσης. Τα τρώω ξεχωριστα, καταλαβαίνεις;  
     
  11. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Μα στο σεξ είναι που υπάρχουν κόκκινες γραμμές!!!
    Στην κοιλιά, στα οπίσθια, στο στήθος, στους μηρούς...  

    Υ.γ. Ήταν να μην αρχίσω να νιαουρίζω, γίνομαι σιχαμένη  
     
  12. Eεεχμ...ναι... τα τρως τουλάχιστον την ίδια μέρα?