Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ερώτηση περί τιμωρίας

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σαδομαζοχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Guruni, στις 13 Ιουνίου 2016.

  1. afenthsbikys

    afenthsbikys αφεντης ντινας απο σημερα

    γιατι η ο σκλαβα εχει δικαιωμα να ξερει την τιμωρια που θα εχει για καθε παραπτωμα.
     
  2. Λίζα

    Λίζα New Member

    Υπάρχει βέβαια και η άποψη που λέει οτι ένας/μια σωστός/η κυρίαρχος/η δεν χάνει ποτέ τον έλεγχο. Αν δεν μπορεί να πειθαρχεί στον εαυτό του/της, δεν μπορεί να πειθαρχεί σε κανέναν/καμία Υποτακτικό/ή
     
  3. Brigitte

    Brigitte Contributor

    Δε μετραγε και εβγαλε και νευρακια κιολας???? Ε οχιιιιιι...ε ο χ ι!! Αυτό είναι ανεπιτρεπτο..  
     
  4. Brigitte

    Brigitte Contributor

    Εχει δικαιωμα να ξερει?? Τι βανιλλιαρικα είναι αυτά τωρα?! Αφεντη με απογοητεύεις, μαλακωσες πολύ.  
     
  5. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Στήσου να φας δέκα.

    Χτύπημα, ένα, παύση 3 δευτερόλεπτα.

    Χτύπημα, δύο, παύση τρία δευτερόλεπτα.

    Και πάει λέγοντας...

    Το Κ συνήθως κάθε φορά αυξάνει την ένταση... Στην πέμπτη άρχισα να ποναω υπερβολικά, ετρεμα ολόκληρη περιμένοντας τις υπόλοιπες.

    Κάθε μέτρημα μου υπενθυμιζε ποια είναι η θέση μου, το λάθος μου. Συγκεντρωμενη στην τιμωρία μη μπορωντας να καυλωσω σε καμία περίπτωση, κρατούσα το "ρυθμό" και σκεφτόμουν πως την επόμενη φορά θα φαω είκοσι όπως μου είχε πει.

    Δε θα ξεχάσω ποτέ την ένατη....Εσύ την θυμάσαι;
     
  6. tithon

    tithon Contributor

    η προκαθορισμένη εκφώνηση οποιουδήποτε εκφερόμενου (αρίθμησης, φράσης, διαδοχής φράσεων),
    ανάλογα με την πολυπλοκότητα, απαιτεί συγκέντρωση και άρα εμποδίζει τη λαμβάνουσα να "αφεθεί" στην απόλαυση,
    αυτό μπορεί να χρησιμοποιηθεί είτε σαν πρόληψη είτε σαν στέρηση, ανάλογα με τις προθέσεις και το χειρισμό.

    Ομοια, είτε υπάρχει αληθινή αφορμή (οπότε πρόκειται περί τιμωρίας), είτε δεν υπάρχει, αλλά τη θέση της παίρνει
    η διάθεση "έτσι θα στο κάνω τώρα" (καυλοτιμωρία) ο μηχανισμός παραμένει ίδιος περίπου, παρ ότι η λαμβάνουσα
    εισπράττει, φυσικά, διαφορετικά την ήδη διαφορετική πρόθεση.
     
  7. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Disclaimer: δεν μιλάω για πραγματική τιμωρία.

    Με παιχνιδιάρικη διάθεση λοιπόν, θα διαφωνήσω στο νόημα του "αφήνομαι" στη φράση. Και μια παρατεταμένη άρνηση οργασμού απαιτεί συγκέντρωση, και πολλή μάλιστα, αλλά δεν εμποδίζει τη λαμβάνουσα (τη γράφουσα έστω) να αφεθεί μετά χαράς στην απόλαυση αυτή - απόλαυση με την ευρύτερη έννοια, όχι την εύκολη ενός απλού οργασμού.

    Ένα λαχανιασμένο "εφτά, Κύριε" λοιπόν μπορεί κατ' εμέ να είναι πολύ απολαυστικό και "αφημένο". Τώρα, αν το εκφερόμενο πρέπει να είναι "άβαλα μαντάβαλα μαντόσκο σκούβαλα τζέκα ματζέκα μούτζι σκούζι ντάλια δέκα, ευχαριστώ Κύριε", οκ, συμφωνούμε, πιθανόν είναι στέρηση απόλαυσης, έχει γέλιο όμως  
     
  8. tithon

    tithon Contributor

    @estelwen
    δεν αμφισβητώ οτι παραμένει απολαυστικό, αλλά η προσοχή διασπάται σε δυο αντικείμενα,
    απολαυστικό ενδεχομένως το καθένα ξεχωριστά. Η πίεση είναι να μην επιτραπεί η συγκέντρωση στο χτύπημα,
    η συγκέντρωση στο (όποιο) μέτρημα είναι ζητούμενο.


    - αν έχει στο νου της και να εκφωνεί, δε μπορεί να αφεθεί.
     
  9. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Δεν μπορώ να μιλήσω γενικά. Η προσωπική μου εμπειρία είναι ότι συγκεντρώνομαι, αφήνομαι τελείως στο χτύπημα, και μετά μαζεύω τη σκέψη μου και συγκεντρώνομαι στην όποια εκφώνηση.

    Δεν θα ήθελα να μάθω όμως τι θα συνέβαινε αν αναγκαζόμουν να μετρήσω τη στιγμή που προσγειώνεται το χτύπημα, όχι, αυτό όχι.  
     
  10. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    @tithon : αν δεν έχει το νου της μαθαίνει να τον έχει όταν μετά από κάθε λάθος ξεκινήσει από το 1 μερικές φορές.

    @estelwen : η μέτρηση είθισται να τελείται ακριβώς τη στιγμή της απομάκρυνσης του οργάνου του χτυπήματος, καθυστέρηση μέτρησης ισοδυναμεί με λανθασμένη μέτρηση.
     
  11. Soraya

    Soraya Guest

    σε εμένα αυτό γινόταν για να μην μπορώ να συγκεντρωθώ.
    κάθε φορά που έπρεπε να μιλήσω για να αναφέρω το χτύπημα έχανα την ηρεμία μου κι έτσι την συγκέντρωση μου κι έτσι πονούσα στο κάθε χτύπημα.
    ο τελευταίος Κύριος που δεν με έβαλε να μετράω αγανάκτησε μετά από τρείς ώρες παιχνίδι γιατί δεν είχα βγάλει αχνα...
    παρόλα αυτά το σώμα μου έλεγε αλλα...
    λολ...
    ωραίες στιγμές  
     
  12. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Δυο τινά.
    Αν επρόκειτο για αληθινή τιμωρία, αυτή η μέτρηση σίγουρα θα ενέτεινε την δυσφορία που ήδη θα ένιωθα για την ανάγκη επιβολής της ίδιας της τιμωρίας, χωρίς απόλαυση.
    Αν αυτό μου ζητηθεί σε παιχνίδι, θα αντλήσω την απόλαυσή μου από την ικανοποίηση της επιθυμίας του ατόμου που μου το επέβαλε. Μια δύσκολη απόλαυση σίγουρα, και γι' αυτό εν τέλει πολύ πιο βαθιά ικανοποιητική.
     
    Last edited: 20 Ιουνίου 2016