Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Εσωτερική σύγχυση

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Miss_Kirlian, στις 23 Απριλίου 2007.

  1. focus

    focus Regular Member


    Γεια σου αγαπητη Miss Kirlian

    ειναι απολυτα φυσιολογικα αυτα που γραφεις. Εκφραζουν αυτη τη μυστιριωδη και αρχεγωνη "ανασφαλεια" της Γυναικας υπο τη σκεπη ενος υσχηροτερου αρσενικου. Απο τοτε αγνοειται και η τυχη της Lilith!!
    Ολα εξηγουνται βεβαια με τη συχρονη ψυχολογια η οποια μας λεει οτι η Γυναικα αναζητα τελικα τον καλυτερο (και ισχυροτερο) πατερα των παιδιων της. Πολλοι εξ υμων των σκλαβων κατα βαθος το ιδιο ψαχνουμε....καποια ανωτερη απο εμας να μας υποταξει....αλλα εγκεφαλικα.
    Η εσωτερικη αναζητηση των ρολων μεσα στο SM δεν ειναι κακο πραγμα....αλλωστε πιστευω οτι καποιος για να ειναι "καλος" στο ρολο που καταληγει θα πρεπει να εχει δοκιμασει και τους αλλους.....και εγω καποτε ειχα sub!!!
     
  2. dentman

    dentman Guest

    Απάντηση: Εσωτερική σύγχυση

    Δηλαδή επειδή μας αρέσει η εναλλαγή των ρόλων και των καταστάσεων, μας θεωρείς (όπως μάλλον και πολλοί άλλοι εδώ μέσα) ημίμετρά, μετριοπαθείς και γενικά άτομα με αμφιταλαντευόμενες απόψεις;!; Νομίζεις ότι δεν προβαίνουμε σε ακρότητες και δεν νιώθουμε έντονα συναισθήματα; Νομίζεις ότι η μονιμότητα και το να ανήκεις -όπως λες εσύ- είτε από εδώ είτε από'κει, θα σε κάνει πιο συνειδητοποιημένη μέσα στη σχέση σου; Μάλλον κάποιο λάθος έχεις κάνει, αγαπητή Miss Kirlian..    
     
  3. Miss_Kirlian

    Miss_Kirlian Regular Member

    Re: Απάντηση: Εσωτερική σύγχυση



    Μάλλον δεν έκανα σαφή τη στάση μου κ τη σκέψη μου.Δεν προσβάλλω την επιλογή του να είναι κάποιος switch,δεν εννοούσα αυτό λέγοντας ότι δεν μπορώ τα ημίμετρα.Προσωπικά, είναι κάτι το οποίο δεν αποδέχομαι γιατί πολύ απλά δεν με γεμίζει.Και μην βάζεις λόγια στο στόμα μου που δεν είπα, τύπου 'μετριοπαθείς'.
    Όταν διαβάζουμε κάτι να το καταλαβαίνουμε πρωτού προβούμε σε δηλώσεις.
    Σε μια switch κατάσταση ίσως να ζήσεις όσα δεν ζήσω εγώ μια ζωή είτε ως Ντόμ , είτε ως σκλάβα.
    Αυτό που είπα, ήταν οτι ΕΜΕΝΑ δεν με γεμίζει αυτή η επιλογή επειδή ήμουν πάντα των άκρων-ως επιλογές άκρα, είτε αυτό είτε εκείνο.

    Αφήστε και κανέναν άνθρωπο να πει την γνώμη του χωρίς να δημιουργούνται παρεξηγήσεις.Όλο θέματα δημιουργείτε γι αυτό φεύγει κόσμος από την κοινότητα.Λίγη ηρεμία και διαλλακτικότητα.Μην τα παρεξηγήτε όλα.Γνώμες εκφράζουμε.! Δεν αναφέρομαι σε εσένα ειδικώς οδοντίατρε,αλλά γενικώς βγάζω την πίκρα μου.
     
  4. dentman

    dentman Guest

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Εσωτερική σύγχυση

    Αγαπητή Miss Kirlian, δεν ήθελα να με παρεξηγήσεις, ούτε παρεξήγησα τη γνώμη σου. Ήθελα κι εγώ να εκφράσω τη άποψή μου και να αποσαφηνίσω σε γενικά πλαίσια ότι κι εμείς οι switch άνθρωποι του BDSM είμαστε και δεν είναι ωραίο να μας "υποβιβάζουν"..
    Καλά κάνεις και λες τη γνώμη σου, όλοι γι αυτό το λόγο είμαστε εδώ, μην δεις την απάντησή μου ως "λογοκρισία", δες την σαν "αντίλογο", που στην τελική είναι απαραίτητος για να προάγεται ο διάλογος!
    Συγνώμη για το ότι έβαλα λόγια στο στόμα σου, ίσως να φταίει το καταραμένο επάγγελμα όπου συνεχώς βάζω πράγματα στο στόμα των άλλων, δεν θα το ξανακάνω.
    Σου (ξανα)εύχομαι να βρεις και να ζήσεις αυτό που πραγματικά θέλεις και σου αρμόζει ! 
     
  5. Miss_Kirlian

    Miss_Kirlian Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Εσωτερική σύγχυση

     
     
  6. dentman

    dentman Guest

    Απάντηση: Εσωτερική σύγχυση

    Τώρα που τα... βρήκαμε,   , μπορείς να μου εξηγήσεις τι ακριβώς εννοείς με αυτό το "απείρως καλύτερός σου";
     
  7. Miss_Kirlian

    Miss_Kirlian Regular Member

    Re: Απάντηση: Εσωτερική σύγχυση

    Χαίρομαι που επικεντρώνω το ενδιαφέρον σου τόσο πολύ 


    Μια γυναίκα για να δωθεί απόλυτα σε έναν άντρα, πρέπει στα μάτια της να είναι Θεός.Να τον θαυμάζει,να μπορεί να στηριχθεί πάνω του, η γνώμη του να μετράει, να νιώθει πως έχει πολλά να της προσφέρει..
    Οπότε αν δεν είναι αυτός που θα επιλέξω,καλύτερός μου, είτε επαγγελματικά, είτε νοητικά, έτσι ώστε να είναι ''ψηλά'' στα μάτια μου, τότε μένω και μόνη μου.


    υ.γ : ας μην αρχίσουμε το παιχνιδάκι του να αναλύουμε κάθε λέξη.... 
     
  8. Elysium

    Elysium Contributor

  9. dentman

    dentman Guest

    Απάντηση: Εσωτερική σύγχυση

    Προφανώς ζητάς ότι ζητάει ΚΑΘΕ γυναίκα (με μόνη πιθανή εξαίρεση τις Dommes?) σ'αυτόν τον πλανήτη. Δεν είναι κακό..λογικό μου φαίνεται. Σου εύχομαι να έχεις κι εσύ να δώσεις στον Θεό σου, -όταν με το καλό τον βρεις- γιατί το δούναι και λαβείν αποτελεί βασική παράμετρο σε μια σχέση. Εξάλλου, όπως λένε, τα του Καισαρος τω Καισαρι και τα του Θεού τω Θεώ..
    Υ.Γ. Κι εγώ χαίρομαι που εσύ επικέντρωσες το ενδιαφέρον μου και δεν σε κέντρισα εγώ.. γιατί οι σκορπιοί τσιμπάνε πολύ ασχημα !!!  
    Υ.Υ.Γ. Συνήθως δεν υπεισέρχομαι σε παιχνιδάκια του τύπου "ανάλυσέ το", δυστυχώς όμως το... η-lithium που παίρνω κάνει τον εγκέφαλο να μη στροφάρει και να μην τα πιάνει όλα ώρες ώρες !         
     
  10. gothman

    gothman Regular Member

    Απάντηση: Εσωτερική σύγχυση

    Έχεις σκεφτεί ότι μπορεί να σου αρ΄σεουν και τα 2?Ότι δεν είναι θέμα φύλου αλλά προσωπικότητας και ότι ούτε το ένα πρέπει να σε αποθεί ούτε το άλλο.Υπάρχουν γυναίκες/άωτρες που είναι dom,άλλοι/ες που είναι sub και άλλοι και τα 2.Η δική μου άποψη,μ όλο το σεβασμό βέβαια.

    Υ.γ.Άσχετο,αλλά πολύυυυ ωραια το manga σκίτσο.
     
    Last edited: 22 Ιουνίου 2007
  11. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Εσωτερική σύγχυση

    Εσυ αφησε το θηλυκο που καταπιεζεις τοσο καιρο να βγει προς τα εξω, και ΑΥΤΟΣ να εισαι σιγουρη οτι θα το δει και θα σε επιλεξει.
     
  12. antonis35

    antonis35 Regular Member

    Είναι για εμένα απόλυτα φυσιολογικό. Πιστεύω ότι όλα είναι σχετικά. Αν κρίνω από τις δικές μου εμπειρίες μπορώ να πω ότι εξαρτάται από τη σύγκριση που δημιουργείται σε ένα ζευγάρι μόλις αυτοί έρθουν πρόσωπο με πρόσωπο. Τότε γίνεται αντιληπτό ποιος έχει το "πάνω" χέρι.