Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ευτυχια κατα....bdsm. Τι?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Astrovroxi, στις 11 Αυγούστου 2012.

  1. TheWildOne

    TheWildOne Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Ευτυχια κατα....bdsm. Τι?

    Οχι παιδι μου, οι άλλοι ειναι. Όχι εσυ  
     
  2. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Ευτυχια κατα....bdsm. Τι?

    Σας ευχαριστω γιατρε μου  
     
  3. anchor

    anchor Regular Member

    Να το ήθελα πολύ να ανοίξω κάποιο ερμητικά κλειστό κομμάτι του εαυτού μου.
    Διαπιστώνω όμως πως δεν το έχω θελήσει ποτέ μέχρι τώρα.
    Περιμένω μέχρι να συντρέχουν οι συνθήκες.
    Δεδομένης και της ηλικίας μου όμως, παίζει και να μη συμβεί ποτέ.

    Διατηρώ επιφυλάξεις και για τα δύο.

    Όχι, δεν μ'εξιτάρουν τα βιντεάκια καν.

    Νομίζω πως αυτό ισχύει για όλους, κατά καιρούς τουλάχιστον.
    Και ναι, συνήθως υπερισχύει σαφώς η καύλα μου.

    Δε μαλώνω... μα με τίποτα όμως;

    Φύλαξέ μου το ενδεικτικό με το άριστα δέκα κάπου γιατί θα λείπω. 
     
  4. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Re: Ευτυχια κατα....bdsm. Τι?


    Θα το εχω στο ψυγειο να το βρεις δροσερο!!!!  
     
  5. Red Star

    Red Star Regular Member

    Απάντηση: Ευτυχια κατα....bdsm. Τι?

    για μένα το bdsm είναι ένα παιχνίδι, όλα τα παιχνίδια βέβαια δεν είναι ίδια και με αυτό εννοώ ότι τα παιχνίδια μπορεί να παίζουν βαθύ ρόλο στη ζωή κάθε ανθρώπου, το ότι είναι παιχνίδι δεν αναιρεί τον ρόλο του και την αξία αυτων που ο κάθενας εισπράττει και που είναι διαφορετικά.

    Για μένα όμως όλα αυτά υποτάσσονται σε κάτι που βρίσκεται πιο πάνω και που καθορίζει την αξία αυτού του παιχνιδιού,τα συναισθήματα, το bdsm έτσι όπως εγώ το καταλαβαίνω μπορεί να παίζει ρόλο στην ζωή μου όταν υπάρχει συναισθηματικό έδαφος απεναντι σε μια γυναίκα για να ασχοληθώ μαζί της και εκείνη μαζί μου και τότε μόνο αποκτά ενδιαφέρον το bdsm.

    αυτά, έτσι πρόχειρα πρόχειρα, όπως διάβασα το αρχικό πόστ.
     
  6. eyes_wide_shut

    eyes_wide_shut Regular Member

    Απάντηση: Ευτυχια κατα....bdsm. Τι?

    Διάβασα όλες τις προηγούμενες απαντήσεις και μπορώ να πω ότι συμφωνώ ως ένα βαθμό στις περισσότερες, εκφράζουν εξάλλου μερικές διαφορετικές ή παραπλήσιες απόψεις - οπτικές γωνίες του ίδιου ζητήματος.

    Αυτό που εγώ θέλω να τονίσω και να βάλω στην συζήτηση είναι ο παράγοντας της κοινωνικότητας-μοναξιάς και το αίσθημα της ασφάλειας....
    Όλοι οι άνθρωποι ανεξαιρέτως (και αυτοί που ισχυρίζονται το αντίθετο λένε ψέμματα ή δεν έχουν κάνει την αυτοκριτική τους) θέλουν να είναι κοινωνικοί, να ανήκουν σε μια ομάδα ανθρώπων, σε μία σχέση, σε έναν master, σε κάτι...Πρέπει να πιστεύουν σε κάποιες αρχές, ένα πρόσωπο, ειδάλλως θα είναι έρμαιο για όλη τους την ζωή των φόβων τους και των αδυναμιών τους.

    Οι bdsm σχέσεις, παρόλο που ονομάζονται έτσι και όχι απλά σχέσεις, συνεχίζουν να ανήκουν στην μεγαλύτερη κατηγορία των σχέσεων μεταξύ ανθρώπων. Δεν έχει σημασία το αν υπάρχει ένας master και μία slave γυναίκα ή το αντίθετο, ή οτιδήποτε άλλο...Ο σκοπός και ο στόχος είναι πάντα η συντροφικότητα, η αγάπη, η στήριξη, το αίσθημα της ασφάλειας που δημιουργεί κάποιος στον σύντροφο του..
    Υπό αυτό το πρίσμα, δε νομίζω πως υπάρχει κάτι συγκεκριμένο το οποίο μας κάνει ευτυχισμένους σε μια bdsm σχέση, για κάθε άνθρωπο είναι διαφορετικό αυτό.

    Στο ερώτημα εάν θέλουμε μία τέτοια σχέση και εάν μπορούμε να την υποστηρίξουμε, η απάντηση είναι κατηγορηματικά καταφατική για εμένα. Γιατί, πέραν του bdsm κομματιού το οποίο έχει και σεξουαλικές πτυχές και πτυχές της καθημερινότητας μας, είναι μία σχέση μεταξύ ανθρώπων (η ύψιστη τιμή για κάποιον κατά την προσωπική μου άποψη, το να σχετιστεί με έναν άλλο άνθρωπο- πνευματικά και σαρκικά).

    Τέλος, για το θέμα των ταινιών πορνό και των βίντεο που μπορεί να δει κανείς στο διαδίκτυο, δε θεωρώ πως υπάρχει μπέρδεμα τέτοιου είδους. Το bdsm είναι κάτι αρκετά δύσκολο όπως πιστεύω, για λόγους που θα αναλύσω άλλη στιγμή, για να ασχοληθείς μαζί του έτσι απλοϊκά ή επειδή παρασύρθηκες λόγω της έξαψης που μπορεί να σου προκαλέσουν κάποιες σκηνές που θα δείς. Το πολύ πολύ να χρησιμοποιήσεις με τον σύντροφο σου κάποιο sex toy που αγόρασες όπως μαστίγιο, χειροπέδες, κ.τ.λ. και να δοκιμάσεις κάποιο light παιχνίδι. Όσοι ασχολούνται κατά μέσο όρο όμως, νομίζω πως είναι αποφασισμένοι και γνωρίζουν από αρκετά καλά έως πολύ καλά το θέμα του αντικειμένου αυτού.

    Φιλικά, Λεωνίδας
     
  7. telos

    telos Regular Member

    Ότι θα έκανε ευτυχισμένο κάποιον σε οποιαδήποτε άλλου τύπου σχέση:
    Το να αισθάνεσαι οτι είσαι μαζί με τον άνθρωπό σου.
     
  8. newby111

    newby111 New Member

    Απάντηση: Ευτυχια κατα....bdsm. Τι?

    Η χαρά στα μάτια της αφεντοπούλας. Να την χαϊδεύεις τρυφερά ενώ εκτονώνει τα νεύρα από την κούραση της ημέρας πάνω σου. Αυτό δίνει την χαρά.
     
  9. Enthralling kernel G

    Enthralling kernel G Regular Member

    Η ευτυχία βρίσκεται στον έρωτα.Άρα σε ότι αφορά την εξίσωση του bdsm , βάζεις ένα ΄΄διάφορο΄΄ μπροστά κι είσαι μέσα.