Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Εχουν οι γυναίκες κάβλες;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος DreamMaster, στις 20 Νοεμβρίου 2006.

  1. DreamMaster

    DreamMaster Regular Member

    Ευχαριστώ female, είχε αρχίσει να επικρέμεται η εντύπωση ότι .. 40 χρόνια φούρναρης, πέφτω μόνο σε "άνυδρες"!

     

    SM_Art_Lady, μιλώ για τις γυναίκες που στρέφονται στο BDSM, κυρίως από θέση "υπό", αλλά όχι μόνο.

    Dream
     
  2. Astarty

    Astarty Contributor


    Μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι υπάρχουν άντρες που μυρίζουν την γυναικεία διέγερση. Όπως προείπε η female οι φερορμόνες είναι υπεύθυνες γι' αυτό.
    Ένας άντρας με αυξημένη τεστοστερόνη έχει ευαισθησία σε αυτή την οσμή και την αντιλαμβάνεται καλύτερα από κάποιους άλλους.
    Σίγουρα γυναίκες μπορούν να σας διαβεβαιώσουν ότι μυρίζουν την οσμή από το "μουσκεμένο" κιλοτάκι τους γιατί είναι εξεικοιωμένες με αυτή. Το ίδιο μπορεί να κάνει και ένας άντρας.

    Αστάρτη
     
  3. Oneiremenos

    Oneiremenos New Member

    Υπερβολες αν ειναι ετσι τοτε θα ξεραμε ολες τις γυναικες που ειναι καβωμενες διπλα μας στη δουλεια στο δρομο        
     
  4. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Αναρωτιεμαι γιατι ?
    Υπαρχει διαχωρισμος στην διεγερση της γυναικας υπο με της Γυναικας Κυριαρχης?
    Υπαρχει περιπτωση να μην λειτουργουν οι γυναικες αντιδρωντας με τον ιδιο τροπο στα εξωτερικα η ψυχικα ερεθισματα?
    Οι μεν διεγειρονται και οι δε οχι?
    Οι δε περισσοτερο και οι μεν λιγοτερο?
    Οι υπο μουσκευουν κυλοτακια και οι Κυριαρχες οχι?

    Γιαααα πειτε Μου και Μενα μηπως μαθω κατι νεο?

    Ο μονος διαχωρισμος στην σεξουαλικη διεγερση είναι ισως ο τροπος που ικανοποιουν οι Μεν και οι δε της ορμες Μ/μας.
     
  5. Astarty

    Astarty Contributor

    Υπερβολικό θα ήταν να έλεγα πως όλοι οι άντρες έχουν αυτή την ικανότητα. Αντιθέτως λέγω πως μόνο μερικοί την έχουν, από τους οποίους οι περισσότεροι που έχω γνωρίσει είχαν αυξημένη τεστοστερόνη.

    Η ικανότητα να οσμίζεσαι μια γυναίκα καβλωμένη δεν συνεπάγεται την προθυμία της να σου κάτσει. Η επιλογή του επιβήτορα της παραμένει δική της.

    Αστάρτη
     
  6. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Ας μην γελιόμαστε...Ίσως τα υγρά να είναι μύκητες που να θέλουν θεραπεία.
    Συνήθως δεν μυρίζουν τα υγρά όταν οι Γ/γυναίκες είναι καθαρές και υγιείς.
     
  7. Astarty

    Astarty Contributor

    Δεν μιλώ για παθολογικές καταστάσεις Εύα.
     
  8. female

    female Contributor



    Πάλι εκτός θέματος... (Ναι, DreamMaster, πάλι Τσαλίκης...   )
    Για περισσότερες πληροφορίες ερευνήστε το διαδίκτυο και όχι μόνον.

     
  9. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    isnogood βλέπεις τον έρωτα σαν καταναγκαστικό έργο;;
    Δεν το κάνεις γιατί το γουστάρεις;;
    Τότε σε πληροφορώ ότι υπάρχει και άλλος τρόπος εκτόνωσης  
     
  10. zinnia

    zinnia Contributor


    Ποτε μου δεν θα πιστευα μεχρι να το διαβασω, πως η διεγερση της γυναικας μπορει να ειναι ενοχλητικη και να κατατασσεται δευτερη στη λιστα των αντιπαθητικοτερων χαρακτηριστικων της..

    Εκτος κι αν την κατατασσεις ετσι, δινοντας της αλλη εννοια που (κακως) μερικες φορες ακουμε να της δινεται..

    Ελα μωρε, αστην αυτην...παλι καυλες θα χει.. εννοωντας πως ειναι επιθετικη, εχει τα νευρα της και ξεσπαει οπου βρει..
     
  11. Afentis_Epi8ymiwn

    Afentis_Epi8ymiwn Regular Member

    Απάντηση: Εχουν οι γυναίκες κάβλες;

    Οι γυναίκες έχουν «κάβλες» και μάλιστα πιο μικρές, πιο νωρίς, από τους άντρες. Σε ηλικίες που εκείνες έχουν «οργασμούς», οι άντρες δεν ξέρουν ακόμα τι άλλο να κάνουν το πουλί τους πέρα από το να κατουρήσουν.

    Το θέμα είναι άλλο. Όταν οι άντρες μάθουν που αλλού να το χρησιμοποιήσουν, το μαθαίνουν σωστά ή με τον τρόπο που το χειρίζονται «ξεκαβλώνουν» τις γυναίκες? Και, τελικά, η «κάβλα» έχει τόπο και χρόνο, είναι κάτι στιγμιαίο ή μπορεί να είναι ένας τρόπος ζωής?

    Και θα την θέσω διαφορετικά το ερώτημα. Μήπως τελικά οι γυναίκες μπαίνουν στο χώρο του BDSM όταν αντιληφθούν τι «κάβλα» είναι αυτός ο τρόπος ζωής?
     
  12. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: Εχουν οι γυναίκες κάβλες;


    Κύριε Afentis_Epi8ymiwn !!!!! που το ξέρεις Εσύ αυτό??????? 
    Έτσι είναι, οι καύλες που είχα σε πολύ μικρή ηλικία ήταν απίστευτες έβγαιναν πηγαία και ελεύθερα από μέσα μου και δεν είχαν καμία ψυχοσυναισθηματική αλληλεπίδραση.
    Μετά:

    Έγινε αυτό…….και οι καύλες σχεδόν εξαφανίστηκαν, χρόνια έψαχνα να τις βρω ¨ μα που πήγαν οι καύλες?¨ αναρωτιόμουν!!!!!!

    Και μετά:


    Εδώ σε αυτό τον χώρο (bdsm) τις βρήκα.... μέσα σε αυτό τον τρόπο ζωής.
    Κατάλαβα πως ένιωθα ξανά εκείνη η ατόφια καύλα που χάθηκε όταν ήμουν παιδί.
    Τι ανακάλυψα? Ο εγκέφαλος γίνετε ένα με τα σκέλια μου σε μια συνεχής κατάσταση καύλας.
    Το μυαλό μου να επικοινωνεί αυτόματα με τα σκέλια μου και να μουσκεύει ναι!!!!! Απόλυτα!!
    Η υποταγή για μένα είναι μεγάλη ανάγκη και από την στιγμή που θα την νιώσω είμαι μονίμος σε μια κατάσταση καύλας και αντίστροφα,
    ότι μα ότι και αν κάνω….αυτό είναι και η μαγεία!!