Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ΖΕΥΓΑΡΙΑ Κ - ΖΕΥΓΑΡΙΑ υ

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος undertraining, στις 19 Απριλίου 2012.

  1. Re: Απάντηση: ΖΕΥΓΑΡΙΑ Κ - ΖΕΥΓΑΡΙΑ υ

    Ναι woohoo υπομονή , θα τις γνωρίσεις όλες μαζεμένες μετά απο χρόνια και ζαμάνια!
    Δεν θα ξέρεις πια να πρωτοδιαλέξεις. Απλα τωρα σε εχουμε στη στερηση για να το ευχαριστηθείς  
    Μωρε εγώ λεω πως θα το ενδιέφερε. Εδω εχουνε παρει φωτιά τα μπατσάκια του , τα είδη θα κοιτάζουμε τωρα;
    Δεν είναι γυναίκα ο ανθρωπος να εχει τετοια θεματα  
    Καθανείς κι ο ζόρες του , λέμε στο χωριό μου.
     
  2. Nemo

    Nemo Nemo D/s Jongleur

    Re: Απάντηση: ΖΕΥΓΑΡΙΑ Κ - ΖΕΥΓΑΡΙΑ υ

    Για μένα δεν τέθηκε ποτέ θέμα κυριαρχίας ή υποταγής στο κρεββάτι. Απλά κάνω σεξ. Με όλες τις γυναίκες. Ακόμα και με Dommes. Δεν υπάρχει κυριαρχία και υποταγή στο κρεββάτι για μένα. Στο κρεββάτι υπάρχουν μόνο επιφανειακά παιχνίδια "ψευδοκυριαρχίας" και "ψευδουποταγής". Εκτός κρεββατιού παίζεται το παιχνίδι ποιός από τους δυο είναι ο ουσιαστικά κυρίαρχος και ποιός ο υποτακτικός.
     
  3. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Απάντηση: Re: Απάντηση: ΖΕΥΓΑΡΙΑ Κ - ΖΕΥΓΑΡΙΑ υ

    Όταν πριν έλεγα για το κρεβάτι, δεν εννοούσα το κρεβάτι σαν έπιπλο ή την κρεβατοκάμαρα σαν χώρο. Εννοούσα οποιοδήποτε παιχνίδι σχετικό με το BDSM όπου και αν αυτό γίνεται. Και εγώ όταν κάνω σεξ, κάνω σεξ. Και αυτό γίνεται κατα κύριο λόγο πλέον γιατί bdsm παιχνίδι μεταξύ μας απλά δεν μπορεί να υπάρξει. Τα ομώνυμα απωθούνται. Όπως λέει η φυσική και αντίθετα με το "μυστικό".

    Εκτός κρεβατιού είναι σίγουρα η "Αφέντρα μου" γιατί της έχω παραχωρήσει οικειοθελώς σχεδόν όλη την διαχείριση για όλα τα άλλα.

    Εδώ όμως συζητάμε την BDSM σχέση μεταξύ ενός Κ-Κ ή υ-υ ζευγαριού.
     
  4. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Εγώ θα μιλήσω για περίπτωση ζευγαριού Κ-Κ, γιατί εκείνη γνωρίζω...

    Όσον αφορά τα "εκτός κρεβατιού" από τις εμπειρίες που είχα κατόπιν σχέσεων με Κ γυναίκες ( κάποια συνειδητοποιημένη Κ...κάποια άλλη εμφανώς vanilla, αλλά με ξεκάθαρα στοιχεία Κ που τις "βγήκαν" μέσω της τριβής με τον χαρακτήρα/οδοστρωτήρα μου ) εκ των οποίων κάποια μακροχρόνια...Μπορώ να πω ότι εκεί κι αν ήμουν "ελεεινά" Κ...Το να σχετίζεσαι με γυναίκα Κ έχει το θετικό, ότι σε περίπτωση "ανάγκης" η σε περίοδο σίγουρα αρνητική, αν όχι να στηριχτείς ( κάτι που δεν επεδίωξα ούτε στις δυσκολότερες στιγμές μου...προτιμώντας να "ψοφήσω", από το να ζητήσω βοήθεια...πόσο μάλλον ν' αφήσω τα ηνία στα χέρια της συντρόφου μου...Και σίγουρα αυτό είναι τρομερό και ηλίθιο ελάττωμα του χαρακτήρα μου και όχι ένδειξη "Καπίλας" ), μπορείς τουλάχιστον να πάρεις μια "ανάσα". Αφού γνωρίζεις ότι δίπλα σου υπάρχει κάποια αρκετά δυνατή, τουλάχιστον για να να μην αφήσει τη βάρκα, να πέσει σε "ύφαλο" κατά τη διάρκεια της προσωρινής σου "απουσίας"...Εξυπακούεται βέβαια ότι σε μια σχέση ( και μιλώντας πάντα για τα δρώμενα εκτός "κρεβατιού" ), ο ένας υπερτερεί σε κάποιους τομείς και ο άλλος σε άλλους...Και η συνεργασία ως προς την επίτευξη του κοινού καλού είναι εξυπνάδα και όχι "σκύψιμο κεφαλιού"...

    Ως προς το σεξουαλικό σκέλος του Κ-Κ σε κάποιες περιπτώσεις το "θέμα" γινόταν εξ' αρχής τρομερά kinky vanillosex...Σε κάποιες άλλες ξεκίναγε ως θερμοπυρηνική σύρραξη τείνουσα προς το switch ( με ελαφρά "επικράτηση" του yours truly ), αλλά που επέστρεφε τάχιστα στο vanillosex με αρκετά μεγάλη δόση perv ( γιατί ευτυχώς με εκείνες τις ελάχιστες γυναίκες Κ, που έκανα σχέση, είχαμε και τα δύο μέρη τις "διαστροφούλες" μας. Στην κοινωνία των οποίων βρίσκαμε κοινό τόπο και κυρίως "ζωτικό χώρο" για να ικανοποιήσουμε τις "εντάσεις" μας από την αδυναμία καθαρής κυριαρχίας του ενός πάνω στον άλλο...αφού σχεδόν "αλληλεξουδετερωνόμασταν"... )...Σε εκείνες τις σχέσεις ένας ήταν ο κοινός παρανομαστής και στο τέλος ο καταλύτης για να λειτουργεί η μηχανή Κ-Κ...δεν ξέρω πλέον αν θα μπορούσα να τ' ονομάσω αγάπη...Αλλά αν αγάπη δεν ήταν, σίγουρα κάτι πολύ κοντινό σε αυτό που αγάπη λέγεται...Και σίγουρα ήταν όλες σχέσεις εντελώς μονογαμικές...

    Οι λόγοι που εκείνες οι σχέσεις δεν είχαν αίσιο τέλος? Όσο και αν θα ακουστεί μπανάλ η κόντρα στους Βουδουσουμικούς κανόνες λογικής...όχι γιατί τα ομώνυμα απωθούνταν, ούτε για λόγους σεξουαλικής "πείνας" για πρακτικές που θα ήταν από πολύ δύσκολο έως απίθανο, να πραγματοποιηθούν ανάμεσα σε δυο Κ στοιχεία...Αλλά για τους κλασικούς λόγους που θα έκαναν ένα οποιοδήποτε ζευγάρι να χωρίσει...

    Σε κάθε περίπτωση η "Καπίλα" ( για το πως την αντιλαμβάνομαι εγώ ) δεν είναι ετικέτα...και δεν έχει να κάνει τίποτε με το φύλο...Αλλά είναι ίσως το βασικό συστατικό του χαρακτήρα κάποιου/κάποιας...το οποίο και "διαποτίζει" σε μικρότερο η μεγαλύτερο βαθμό όλες τις επιμέρους πτυχές του/της ζωής του/της...

    Υ.Γ. εύχομαι να μην τα έκανα εντελώς μπάχαλο και να έγινα έστω και στο ελάχιστο κατανοητός...Κάποια πράγματα είναι τόσο προσωπικά...που όσο καλή θέληση να είχε κάποιος να τα διηγηθεί η να τα εξηγήσει...ίσως και πάλι να μην τα κατάφερνε...πόσο μάλλον όταν "πρέπει" να το κάνει μέσα σε λίγες αράδες...Δεν χωράει ο ωκεανός σ' ένα ποτήρι...κανενός ο ωκεανός...
     
    Last edited: 20 Αυγούστου 2014
  5. Συμπαθάτε με, αλλά διακρίνω σύνδρομο χρόνιας ταμπελίτιδας.
    Ούτε ο Δαρβίνος δεν διακατεχόταν από τέτοια μανία κατηγοριοποίησης.
    Ζευγάρια Κ-Κ, υ-υ, Κ-υ, K-v, υ-v, v-v, αγόρι-κορίτσι, κορίτσι-άλογο και δε συμμαζεύεται.

    Και αν ο συνδυασμός Κ-Κ ολισθαίνει προς v-v?
    Και αν ένας Κ συνδυαζόμενος με έναν άλλο Κ βγάζει κατά 27,5% χαρακτηριστικά υ?
    Και αν ένας είναι υ στο κρεβάτι και Κ στη δουλειά του?
    Και αν ένας υ είναι απλά ένας αναποφάσιστος ευθυνόφοβος που καλύπτει τις ανασφάλειές με ένα ομιχλώδες φιλοσοφίζον προπέτασμα υ?
    Και αν ένας Κ είναι καρπαζοεισπράκτορας στη δουλειά και τις κοινωνικές συναναστροφές που βγάζει τα απωθημένα του στο θεωρητικά αδύναμο φύλο?
    Επειτα, συχνά στις vanilla σχέσεις ο ένας έχει την πρωτοβουλία στο σεξ, ενώ ο άλλος στη διαχείριση της καθημερινότητας της σχέσης.

    Ξέρω οτι κατά καιρούς έχουν τεθεί παρόμοιοι προβληματισμοί και κατανοώ την ανάγκη όλων μας να τακτοποιούμε σε κουτάκια τις μεταβλητές του πολυπαραγοντικού μοντέλου ανθρώπινης συμπεριφοράς. Κάθε άνθρωπος όμως είναι ξεχωριστός, το ίδιο και οι σχέσεις που δημιουργεί. Ευτυχώς που συμβαίνει αυτό, διαφορετικά ο κόσμος θα ήταν εντελώς προβλέψιμος και βαρετός...
     
  6. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Με τα γενικά πλαίσια της τοποθετήσεως σου συμφωνώ και το ξέρεις καλά...όπως και σε αρκετά από τα ειδικά...

    Δεν σου την "λέω" και πλέον γνωρίζεις καλά και αυτό...Ομολογώ ότι έγραψα και έσβησα αυτή μου την παρέμβαση 4/5 φορές...Αλλά επειδή μου αρέσει να είμαι ειλικρινής και με τους φίλους ακόμη περισσότερο...Σε κάποια σημεία "ξέφυγες"...Και το κορίτσι-άλογο σαν "έξυπνο παράδειγμα" μόνο έξυπνο δεν ήταν...Αλλά θα το χαρακτήριζα τουλάχιστον άκομψο, για να μην πω χοντρή μαλακία...

    Στο δια ταύτα και ακολουθώντας την ουσία του νήματος?...Αν θα το ήθελες κι εσύ...Αλλιώς πάω πάσο... 
     
    Last edited: 20 Αυγούστου 2014
  7. Να σου πω... η ταινία "το κορίτσι και το άλογο", όπου η Φόνσου ξεδιπλώνει το υποκριτικό της ταλέντο και το άλογο το φυσικό του, θεωρείται ορόσημο στην ιστορία της ελληνικής παραγωγής ταινιών πορνό. Εξ άλλου, η κομψότητα δε συγκαταλέγεται στις αρετές του χιούμορ...

    Επι της ουσίας -αν και ισχυρίζομαι οτι υπάρχει ήδη στο σχόλιό μου- τα ομόφρονα ζευγάρια πιστεύω πως είναι αρκετά εκτός της αυστηρότητας των d/s πρωτοκόλλων και ως εκ τούτου δε μπορούν να κατηγοριοποιηθούν. Εϊναι πιό αυτοαναφερόμενα (με την έννοια των ποιοτικών χαρακτηριστικών της προσωπικότητας ενός εκάστου) και λιγότερο τυποποιημένα ως προς τη σεξουαλική τους συμπεριφορά. Αλλά και αυτό ακόμα δεν είναι κανόνας... 
     
  8. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Υπάρχει στο σχόλιο σου πεντακάθαρα...Συμφωνώ μαζί επί τούτου και το επαναλαμβάνω...Αλλά η ομπρέλα της συζητήσεως ήταν το D/S και μας αρέσει η όχι το D/S έχει σαν μπούσουλα και κάποια πρωτόκολλα και ταμπέλες...Τώρα πως τις χρησιμοποιεί ο καθένας είναι δικό του ζήτημα...

    Όσο για την ταινία της Φόνσου...Καλό ρε φιλαράκι...αλήθεια το λέω...Αλλά δεν το έσωσες στο κόρνερ...Anyway εγώ με τις "προστριβές" εδώ μέσα "έκλεισα" χθες το βράδυ...δεν έχουν κανένα νόημα...Ούτε είμαι κάποιος για να κάνω μαθήματα σε κανένα...Και δεν πλατιάζω γιατί θα βγω εντελώς εκτός θέματος...

    Η επεξήγηση σου επί του θέματος πλέον με κάλυψε πλήρως και σε ευχαριστώ... 
     
  9. Black Butterfly

    Black Butterfly Αηδιασμένη

       

    Μου χρωστάς ένα πληκτρολόγιο, έφυγε όλος ο καφές πάνω του.  
     
  10. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    @Tenebra_Silente αυτο το οφφ δε σε χαλαει φανταζομαι...
     
  11. Black Butterfly

    Black Butterfly Αηδιασμένη

    Μου φάνηκε αστείο αυτό που είπε και γέλασα, όπως κάνει τόσος κόσμος σε τόσα νήματα. Διαχειριστές και συντονιστές υπάρχουν για να το διαγράψουν, αν ενοχλεί τόσο ή και για να με μπανάρουν. Δεν εκτελείς χρέη τροχονόμου εσύ ειδικά με τα ατέλειωτα σεντόνια, απ' όσο ξέρω. Ευχαριστώ.
     
  12. Φίλε Τενέμπρα, μία γενική επισήμανση: Δεν είναι ανάγκη όλες οι διαφωνίες να καταλήγουν σε καυγάδες. Καλύτερα να καταλήγουν σε χαμόγελα... 

    Επί του θέματος πάλι. Η σύντροφός μου κι εγώ είμαστε και οι δύο Κ εκ χαρακτήρος. Με την ορολογία του βδσμ και d/s σχέσεων είμαστε άλλοτε δύο κυρίαρχοι και άλλοτε ένα ζευγάρι βανίλα. Κινούμαστε σε όλη τη γκάμα, γιατί δε μας απασχόλησε να οριοθετήσουμε τη σχέση.
    Απλό...