Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ΖΕΥΓΑΡΙΑ Κ - ΖΕΥΓΑΡΙΑ υ

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος undertraining, στις 19 Απριλίου 2012.

  1. blonde mermaid

    blonde mermaid Contributor

    Νομίζω πως η ερώτηση ήταν πως θα μπορουσε να είναι ενα ζευγάρι K/K μεταξύ τούς ,όχι αν ο καθένας έχει μια D/s σχέση παράλληλα .
    Προσωπικά δεν μπορούσα ποτε να είμαι με εναν K έστω και για μια φορά (δοκιμασμένο)!!
    Κ/Κ = ανελέητο κυνήγι για δύναμη Κυριαρχίας !!
    Εδώ κάπου είχα διαβάσει οποίος σκοτώνει την κατσαρίδα στο σπίτι είναι ο Κ .
    Φανταστείτε 2 να κυνηγάνε την κατσαρίδα (δικά μου είναι , εγώ την είδα πρώτη κτλ )   
     
  2. MindFeeder

    MindFeeder Η ζωή Μου, να το ξέρεις, είναι επικηρυγμένη. Contributor

    Επέτρεψε μου ένα ερώτημα από περιέργεια:

    Λαμβάνοντας ως δεδομένο ότι στη σχέση που θα είσαι το Κ μέλος, πρόκειται να κάνεις υποχωρήσεις σε κάποια θέλω σου .. σεβόμενη τα (σκληρά ή μαλακά) όρια του υ μέλους ..
    γιατί δεν θα μπορούσες να κάνεις υποχωρήσεις, (άλλου είδους ίσως, αλλά υποχωρήσεις), σε μία Κ/Κ σχέση?

    Θεωρείς ότι σε μία τέτοια σχέση (μεταξύ Κυριάρχων), θα υπάρχει μόνιμα ανταγωνισμός για το ποιος αποφασίζει, κλπ?
     
  3. blonde mermaid

    blonde mermaid Contributor

    Θεωρείς ότι σε μία τέτοια σχέση (μεταξύ Κυριάρχων), θα υπάρχει μόνιμα ανταγωνισμός για το ποιος αποφασίζει, κλπ?[/QUOTE]

    Αυτό ακριβώς για το ποιος αποφασίζει και το ποιός θα υποχωρήσει κλπ.
    Διαφορετικά θα έπρεπε ο ένας να κανει τον switch ρόλο πράγμα δύσκολο για εναν/μια Κ !!
    Γνώμη μου παντα .
     
  4. angel42

    angel42 Regular Member

    Ο ανταγωνισμός είναι και επιλογή και οπτική... Είναι απλά ένα σενάριο είτε παίζεται πολύ, είτε λίγο... Υπάρχουν δύο μεγάλες και ισχυρές βουλήσεις... Αυτή που φέρει ο κάθε ένας... Αν η οπτική και η επιλογή είναι του ανταγωνισμού μέχρι να βγει νικητής, ΜΠΑΜ! είτε θα βγει τελικά κάποιος νικητής είτε και οι δύο τέζα... Αλλά είναι μόνο μία επιλογή, μία οπτική, ένα σενάριο... Υπάρχει και εναλλακτικό: Υπάρχουν δύο μεγάλες και ισχυρές βουλήσεις... Ο ένας δείχνει και επιδεικνύει τη δύναμή του στον άλλον. Ο οποίος άλλος τη θαυμάζει τη δύναμη του άλλου, αναγνωρίζει ότι έχει να μάθει πολλά από αυτήν, δε νιώθει απειλούμενος αλλά γοητευμένος με αυτό που βλέπει...(μεταξύ μας, καρακαβλώνει και από αυτό που βλέπει)... Αποφασίζουν λοιπόν να κάνουν ένα πείραμα... Να ενώσουν τις δύο μεγάλες και ισχυρές βουλήσεις τους σε κάθε στόχο που θέτουν από κοινού και ΜΠΑΜ! τον πετυχαίνουν μαζί... Μετά συγχαίρουν ο ένας τον άλλον για τη σημαντική δύναμη που διέθεσε ο κάθε ένας στον κοινό σκοπό, καβλώνουν και από τα σιχαρίκια τους, (όπως και να το κάνεις, μία καβλα την έχεις από τα ειλικρινή παινέματα κάποιου ομότεχνου που θαυμάζεις), ρίχνουν και ένα ξεγυρισμένο και λένε, καλά τα πήγαμε... Προς ποία άλλη κατεύθυνση θα συνενώσουμε τώρα τις δυνάμεις μας για να ξαναπεράσουμε όμορφα;;;; Πέφτουν μπόλικες ιδέες στο τραπέζι... Κάποιες δημιουργούν κοινό ενθουσιασμό... Ουάου! Το βρήκαμε... Με το ένα με το δύο με το τρία, φύγαμεεεεε... Ταράν ταράν... Επιστρέφουν κρατώντας το τρόπαιο της νίκης μαζί... 'Εχουν και κάβλες γιατί η νίκη εκτός από πείνα φέρνει και κάβλα... Γίνεται το έλα να δείς... Η ζωή Κ/Κ συνεχίζεται... Ενίοτε επιστρέφουν χωρίς το τρόπαιο... Μπορεί να έχουν και νεύρα, απογοητεύσεις, ματαιώσεις, κάτι από όλα αυτά τα ανθρώπινα... 'Αιντε ξεκόλλα, λέει ο ένας στον άλλον... Τι Κ είσαι εσύ και κάθεσαι μαραζομένο σα καημένο; 'Εχεις δίκιο... Φυσικά, έχω δίκιο... Αφού Είμαι Θεά/Θεός... Όντως είσαι... Και τι Θεός/Θεά που είσαι!!! Μμμμμμ... Αρχίζουν τα καβλιάρικα, να και η μετουσίωση... Στο τέλος μπορεί και να γελάνε... Πωωω... Μεγάλη μαλακία κάναμε... (Κ είναι κάποιες μαλακίες τις δικαιούνται και αυτοί, το θέμα είναι να τις αναγνωρίζουν)... Δεν τρέχει κάτι... Απλά την ίδια μαλακία δε θα την επαναλάβουμε... Συμφωνία; Συμφωνία... Κάποιες άλλες ιδέες πάλι που πέφτουν στο τραπέζι δημιουργούν μπόλικο ενθουσιασμό στον έναν μόνον... Ο άλλος δεν πολυτρελαίνεται... Πέφτει η ερώτηση: Πόσο σημαντικό είναι αυτό για σένα; Πολύ... Τότε πρέπει να το κάνεις... Χρειάζεσαι οπωσδήποτε και τη δική Μου δύναμη; Πιθανή απάντηση: Ναι... Εντάξει μπορείς να την έχεις... Ω Ευχαριστώ... Σου χρωστάω μία... (πεδίο κάβλας νέο ανοίγει)... 'Αλλη περίπτωση: Όχι, λυπάμαι. Σε αυτήν την ιδέα Εγώ δεν μπορώ να συμμετέχω με τη δική Μου δύναμη... Πολύ καλά. Απόλυτα σεβαστό... Θα δω τι θα κάνω μόνος Μου, μόνη Μου ως προς αυτό το θέμα γιατί το ξέρεις πως πάει αυτό το βίτσιο... Αυτό που θέλω θα το πάρω... Φυσικά και θα το πάρεις... Είσαι μία, ένας εσύ... Μετά τα αλληλοεμψυχωτικά και ειλικρινή αλληλοπαινέματα, ξανακαβλώνουν, ξαναρίχνουν ένα ξεγυρισμένο γιορτάσι... Επιστρέφει ο άλλος με το τρόπαιο που κέρδισε μόνος του... Ουάου! Λάμπεις.... Λάμπω και Έχω εκτός από πείνα και κάβλες... Ξανανεβαίνουν οι θερμοκρασίες... Επιστρέφει ο άλλος ψιλοχάλια... Κάπου παραπάνω υπάρχει ο αντίστοιχος μετουσιωτικός διάλογος... 'Αντε πάλι γλέντια και χαρές... Η ζωή είναι υπέροχη χωρίς ανταγωνισμό, χικ (είπαμε Κ είναι δεν πίνουν συχνά και όταν πίνουν πίνουν με μέτρο, αλλά νταξ, ξεχωριστή η περίστασης τα βρέξανε λιγάκι παραπάνω τα λαρύγγια, δεν έχουν και να προσέχουν μην κάνουν κανένα κακό σε κάνα δεμμένο ζωντανό)... Και όσα πιο πολλά και πετυχημένα γιορτάσια απολαμβάνουν, τόσο πιο πολύ θέλουν να ενισχύουν και όχι να διαλύουν τη δύναμη ο ένας του άλλου... Ιδέες να υπάρχουν... Κάποια βραδυά ήσυχη, από εκείνες που ανοίγεις το άλμπουμ της σχέσης και της ζωής, κοιτάς τον άλλον, σε κοιτάει και λέει ό ένας στον άλλον... Δεν τα έχουμε καταφέρει και άσχημα... Hταν τελικά σοφή η επιλογή αντι να κοντραριζόμαστε ποιός θα κάνει τον καμπόσο στον άλλον, να ενώσουμε τις δυνάμεις μας... Μπράβο μας... Ναι αλλά μπράβο και σε σένα γιατί χωρίς τη δύναμη σου εκείνη τότε, θα είχαμε μπατάρει... Ναι, αλλά μπράβο και σε σένα γιατί χωρίς τη δύναμή σου εκείνη την άλλη φορά, ακόμα θα ψάχναμε τα κομμάτια μας... 'Αχου τα μωρέ, είναι και γενναιόδωρα... Συγκινούνται... Ναι, ναι, και οι Κ συγκινούνται κάποιες φορές... Θυμάσαι τότε που σου έδειξα εκείνο το καραγαμάτο δέσιμο; Πω τι Μου θύμισες τώρα... Αμ το άλλο; Δε θα ξεχάσω ποτέ εκείνο το ξεφτιλίκι που έστησες... Ήταν αριστοτεχνικό... Και ως γνωστόν οι μνήμες και οι συγκινήσεις φέρνουν εκτός από πείνα και κάβλες...Ξέρω, ξέρω... Επιστημονική φαντασία σε έναν κόσμο εκπαιδευμένο στον άκρατο ανταγωνισμό... Ναι αλλά τί σχέση έχει αυτό με Κ/Κ; Που είναι το Κ/Κ σεξ; Ε, πόσο άλλο πια σεξ θέλεις; Λιώσαν οι άνθρωποι... 'Εχουν να πάνε να κυριαρχήσουν και πάνω στα υποτακτικά τους... Κι εκείνα τι; 'Ετσι θα μείνουν, σεξουαλικώς απεριποίητα; Ναι, αλλά πως ακριβώς το κάνουν στο κρεββάτι; Δεν μπορεί, κάποιος θα κυριαρχεί και κάποιος θα υποχωρεί... Κάποιος ή κάποια θα τον παίρνει... Κάποια ή κάποιος θα τις τρώει... Ε, και; Εκεί δεν είναι η Κυριαρχία ή μήπως όχι; Δεν ξέρω τι λες εσύ... Εγώ σου λέω, κάποιο καλά κρυμμένο switching θα υπάρχει δεν μπορεί.... Γαμώ το... Είναι και μικρή η χαραμάδα... Δεν μπορώ να δω και πιο μέσα τι γίνεται... Την κλείνουν και οι υδρατμοί... Βογγητά ακούω μόνο... Ρε, συ, της πουτάνας γίνεται εκεί μέσα... Τόσο της πουτάνας που ξέχασα να τραβήξω και τη μαλακία μου...

    Αγαπητοί αναγνώστες, αν δεν φτάσαν ακόμα εκεί έξω τα Κ/Κ ερωτικά ζουμιά, ίσως να είναι μία από τις λίγες περιτπώσεις που δεν εξαρτάται από το συγγραφέα του σεναρίου... Ίσως εξαρτάται από τον αναγνώστη και να μη φτάσουν και ποτέ... Στο μεταξύ, κάποιοι, κάπου καλοπερνάνε... Είναι εκτός ανταγωνισμού και συναγωνίζονται, εντός και εκτός της κλίνης... Και η κλίνη ετούτη δεν είναι βανίλλα... Μα τι είναι; Κ/Κ.... Μία εκδοχή... Διαλέχτε και πάρτε ποιά βερσιόν σας αρέσει... Η αλλιώς, κάψτε το σενάριο... Α.
     
  5. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Η υπογραμμισμένη κουβέντα είναι ο πυρήνας. Κατ΄ εμέ, έτσι είναι.
     
  6. Siren_Peisinoe

    Siren_Peisinoe Ανενεργή επί του παρόντος.

    Λατρεύω το κείμενο αυτό.
    Ενα μεγαλο ευχαριστώ που μας αφήνετε όλους εμάς να δούμε (όσοι βλέπουν) .