Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ζήλια και BDSM

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Queen87, στις 6 Μαϊου 2023.

  1. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Το λάθος έγκειται στην από την αρχή συμφωνία.

    Δεν έχω γνωρίσει κανένα Κ όπου κάνει συμφωνίες, πόσο μάλλον στη αρχή
     
  2. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Ούτε εγώ έχω γνωρίσει.
     
  3. Sejanus

    Sejanus Omnis in tenebris vita laborat Contributor

    δεν εχεις ψαξει αρκετα
     
  4. sapfw

    sapfw λιβελούλα Contributor

    Σχετικά με αυτό θα συμφωνήσω με τη @Θρυαλλίς και τη @Dark_Explorer ... Τα Κ δεν κάνουν συμφωνίες

    Για χάρη του διαλόγου ας υποθέσουμε ότι έγινε μια συμφωνία... Και στην πορεία άλλαξε γνώμη/επιθυμία πες το όπως θες... Αν δεν είναι σε θέση να διαχειριστεί τα συνεπακόλουθα αυτής της αλλαγής, συγνώμη κιόλας, αλλά μουφα κ είναι
     
  5. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Συμφωνούμε  
     
  6. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Δεν χρειάζεται να ψάξω, ανά-γνωρίζω, από χιλιόμετρα. -
     
  7. Queen87

    Queen87 Contributor

    Εγώ δεν είπα οτι δεν είναι σε κατάσταση να τα διαχειριστεί. Το υπό όμως παραμένει μονογαμικό.
    Και για χάρην της συζήτησης να το πω πιο ελεύθερα; Αν έχεις χάσει την εμπιστοσύνη σου ε δεν υπάρχει και λόγος να το παιδεύεις... θα στην κάνει και αλλού.

    Αυτό που μου έκανε εντύπωση στης 4 σελίδες είναι οτι κανείς δεν μίλησε για τις ευθύνες που έχει ένα Κ. Για το ηθικό κομμάτι...
    Βγήκαν όλοι να πουν... τι λες ρε; Κ είναι οτι θέλει κάνει. Αυτά.
     
  8. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Να πάμε για παγωτό Σικάγο.
     
  9. Sejanus

    Sejanus Omnis in tenebris vita laborat Contributor

    το Κ δυναται να ζηλευει?
     
  10. sapfw

    sapfw λιβελούλα Contributor

    Ναι, και;

    Αν έχεις χάσει την εμπιστοσύνη τότε δεν έχεις καταλάβει τι εστί ασύμμετρη σχέση
    Σε ποια ευθύνη αναφέρεσαι; Επειδή άλλαξε γνώμη/θέλω;
    Ο Κ έχει τη δική Του ηθική...

    Και για να το κλείσω, ναι μπορεί να εμφανιστεί ζήλεια και ναι μπορεί να εξαλειφθεί
     
  11. elfcat

    elfcat . Contributor

    Ο Κ έχει την ευθύνη.
     
  12. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Επιμένω στο αρχικό μου ποστ, παρόλα αυτά

    @Queen87 Συμφωνήθηκε η μονογαμία από μεριάς του Κ στην αρχή και μετά ανακοινώθηκε η πολυγαμια; τον έκανε τσακωτο το υ με άλλη στα ξαφνικά; παίζει απλά το μάτι του; τι από όλα αυτά ισχύει;