Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ζήλια και BDSM

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Queen87, στις 6 Μαϊου 2023.

  1. espimain

    espimain Contributor

    Τα ποστ που γράφετε δεν περιγράφουν σχέση D/s.
    Δεν έβγαλα κανένα αυθαίρετο συμπέρασμα και μια χαρά σοβαρά σας αντιμετωπίζω.
    Τόσοι άνθρωποι σας λένε ότι οι Κυρίαρχοι δεν δέχονται όρους.
     
  2. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Διαφέρει ουσιωδώς, για πολύ ή λίγο δεν έχω άποψη.

    Ούτε εγώ μίλησα για παθολογική ζήλια. Ασφαλώς έχει να κάνει με παιδεία, αντίληψη και άλλα πράγματα διότι τις αφορμές στις οποίες θα τσιμπήσουμε τις επιλέγουμε.

    Δεν μπορώ να γνωρίζω τι έχετε στο νου σας. Είναι άλλο πράγμα να είναι κάποιος vanilla και άλλο να είναι υπό εκπαίδευση, άλλο να είναι σε "D/s πλαίσιο", ό,τι και αν σημαίνει αυτό και άλλο να είναι D/s. Απλά σας λέω ότι οι μεσοβέζικες καταστάσεις είναι οι πιο δύσκολες.

    Μια γνώμη είναι όλη κι όλη, δεν διεκδικώ να την πάρετε ως έχει, αν δεν σας αρέσει την αφήνετε  
     
  3. darkmoon_o

    darkmoon_o Στα πόδια Του

    Μπορούμε να δούμε την πολυγαμία ως τρόπο ταπείνωσης και εξευτελισμού του υ;
     
  4. Queen87

    Queen87 Contributor

    @gaby_m Μου αρέσει η γνώμη σας και την κρατάω.

    Συμφωνώ.
     
  5. tithon

    tithon Contributor

    μπορούμε πιό εύκολα να δούμε την απαίτηση μονογαμίας ως ταπείνωση κι ευτελισμό του κ.
     
  6. Peripatitis

    Peripatitis New Member

    στην πολυγαμία θα την συμπεριλάμβανα μαζί μου και την υ. είτε παρακολουθώντας είτε συμμετέχοντας
     
  7. Queen87

    Queen87 Contributor

    Αχ Κύριε @espimain είπα να σας πειράξω λίγο με τους “ γκόμενους ”. Το ας σοβαρευτούμε για εμένα πήγαινε. Εσείς πάντα σοβαρός είστε.

    Αν δεν δέχονται όρους όπως λέτε οι κόκκινες γραμμές γιατί είναι;
     
  8. MrKaltumformung

    MrKaltumformung ... for M/s discussion Premium Member



     

    Η ενδοσκόπηση πάντως, δεν θεωρείται αξιόπιστος τρόπος εξαγωγής συμπερασμάτων.
     
  9. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Για να γνωρίζουν αμφότεροι να μη σπαταλάνε το χρόνο τους.
     
  10. espimain

    espimain Contributor

    Για να πείθονται οι φοβισμένες.
    Ουσιαστικά δεν υπάρχουν κόκκινες γραμμές παρά μόνο στις σχέσεις T/b.
    Τις σχέσεις D/s, η σύνεση του Κυριάρχου είναι που τις καθιστά και τις κάνει να φαίνονται ασφαλείς.
     
  11. darkmoon_o

    darkmoon_o Στα πόδια Του

     
     
  12. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    @Queen87

    Διακρίνω δυο περιπτώσεις για όλα αυτά που περιγράφετε, το εκτροχιασμένο D/s, ο Κ μπερμπάντης, το υ που μονογαμεί, ανηθικότητες, ζήλιες.

    Ως υποθετικό case study δεν "στέκει", τα στοιχεία που το απαρτίζουν είναι ανακόλουθα και ασύμβατα μεταξύ τους, όπως σας επισήμαναν πολλαπλώς. Δεν απαντιέται, είναι άτοπο.
    Αν αντίθετα πρόκειται για αφήγηση βασισμένη σε κάποιο πραγματικό γεγονός, λείπουν στοιχεία που μόνο να εικάσει μπορεί κανείς, άρα ούτε σε αυτήν την περίπτωση απαντιέται.