Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ζηλια...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος kali crow, στις 30 Μαρτίου 2008.

  1. kali crow

    kali crow Guest

    ναι....το οτι εχω και Κ και βανιλα δε καταλαβαινω πολυ που κολλαει.μιλαω γενικα.προσπαθω να μαθω τις συμπεριφορες των υ και γενικοτερα να μαζεψω γνωμες μπας και αποκτησω μαι σφαιρικη αποψη πανω στο θεμα.
    προσωπικα ειμαι ζηλιαρα και παιδευτηκα στην αρχη ειδικα με τον Κυριο μου,μα επιτελους συμβιβαστηκα με την ιδεα και δε νιωθω πια κατι τετοιο.βεβαια ειχα την επιθυμια να ακουσω κιαλλες γνωμες.γιαυτο εκανα αυτο το θεμα.
    αυτο που λες περι διαλογου το βρισκω ακρως σωστο και χαιρομαι που τοα κουω γιατι ειμαι της ιδιας αποψης...
    ο διαλογος σε ΟΛΕΣ τις σχεσεις ειναι η λυση.το πιστευω και παντα το ακολουθουσα....(με την προυποθεση ομως οτι και ο συντροφος μου ηταν αναλογος τυπος:mdrmed .

    χμ...οσο αφορα στην πορεια που εχω παρει,θα την ανακαλυψω με τον καιρο...
    γενικοτερα ειναι κομματακι δυσκολο μετα απο 28 χρονια βανιλα να κλεισεις τον διακοπτη και να συμπεριφερεσαι ως υποτακτικη....μαλλον ετσι το βλεπω εγω.  
     
  2. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    το ότι επισήμανα το ότι έχεις και Κ και βανίλα "κολλάει" στο οτι θαρρώ ότι είναι ανακόλουθο λίγο να θελεις αποκλειστηκότητα και να ζηλευεις όταν εσυ δεν την παρέχεις   (όχι ότι δεν συμβαίνει βέβαια σε πολλούς μεχρι να ανακαλύψουμε την πορεία μας!)

    και ναι !   είμαι σίγουρη ότι θα βρεις το δρόμο σου ψάχνοντας όπως όλοι μας και έχοντας ανοιχτά μάτια και αυτάκια   πολύ σημαντικό!!! Αλλωστε η ζωη ειναι μια διαρκής αναζήτηση και μια διαδρομή όπου καθημερινά μαθαίνουμε .

    Να περνας καλα!
     
  3. kali crow

    kali crow Guest

    χμ...το βρισκω απολυτα φυσιολογικο να μην δινω την αποκλειστικοτητα σε καποιον που δε μου την δινει επισης...
    οπως και απολυτα φυσιολογικο να μην διαλυεις ετσι αψηφιστα μια σχεση που εχεις μηνες ειδικα οταν δεν γνωριζεις τον καινουριο πολυ καλα και δε ξερεις αν ειναι διατεθειμενος να σε καλυψει σε οτι χρειαζεσαι....
    μη με σφαξετε.γενικα μιλαω.... 
     
  4. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    έτσι είναι αν ετσι νομίζεις!!

    Κανείς δεν μπορεί να σε κρινει , παρα μόνο εσύ η ιδια τον εαυτό σου.    
     
  5. kali crow

    kali crow Guest

    εχω την εντυπωση οτι εχω αρχισει να μετατρεπομαι σε αυτο που τοσσα χρονια δε καταφερνα....σε γαιδουρα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ολε!!!! 
     
  6. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Ξεχνατε ενα σημαντικο παραγοντα.Μπορει να εχει απαγορευτει απο τον Κυριο της να εκφραζονται συναισθηματα.
     
  7. kali crow

    kali crow Guest

    πω πω.....αυτο δε θα το καταφερνα....
    θα τρελαινομουν....με τον ενα η με τον αλλο τροπο θελω να εκφραζομαι ....
     
  8. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    θεωρείς αυτό εφικτό αγαπητε Apollyon και αν είναι εφικτό το θεωρείς και δόκιμο? και πόσο καιρό (χρονικά θεωρείς ότι θα αντέξει αυτό - αν και εφόσον θεωρήσουμε ότι ειναι εφικτό?)
     
  9. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    To θεωρω τουλαχιστον ηλιθιο βασικα οχι απλως αδοκιμο.Δυστυχως ομως το συναντω συχνα γυρω μου.Εφικτο φυσικα και ειναι απο τον/ην Κυριαρχο/η απλα δινοντας για μια εντολη.Χρονικα λοιπον εξαρταται απο τις αντοχες του/ης υποτακτικου/ης .
     
  10. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    Αλήθεια? πως δλδ? πατά ενα κουμπί?? ok! Η εντολή ειναι εφικτο να δοθεί, το να εκτελεσθεί είναι και αυτό εφικτό???   

    (μήπως αυτο που συναντάς είναι... λόγια μόνο? )

    κατα τα άλλα χαίρομαι που συμφωνούμε (once again!!)
     
  11. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Απο τη στιγμή που δεν είσαι κανενός ιδιοκτησία και έτσι νιώθεις είναι αναφαίρετο δικαίωμα σου να ενεργείς όπως εσύ θεωρείς καλύτερο για τον εαυτό σου και κανείς δεν έχει δικαίωμα να σε κατακρίνει γι αυτό.

    Προτού γίνω ιδιοκτησία Του, σαν εκπαιδευόμενη Του είχα θέσει το όριο μου σε μια δεύτερη σκλάβα. Μόνο η σκέψη αυτή ήταν ικανή να με τρελλάνει.
    Σαν ιδιοκτησία Του απλά δεν μου πέφτει λόγος, ζηλέυω δεν ζηλέυω είναι υποχρέωση μου να αποδεχτώ κάθε Του Επιθυμία και διαταγή, είτε συμφωνώ είτε διαφωνώ, είτε μου αρέσει είτε όχι. Και σίγουρα δεν τίθεται θέμα να σηκωθώ και να φύγω επειδή κάτι δεν είναι του γούστου μου, ή με ενοχλεί ή με πληγώνει.
     
  12. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Καλε αυτο πως γινεται??????????????? Με ενεση????????????????????  

    Γαιδουρα με τιποτε!!!!!!!!!!!!!!!!
    Γλυκυτατη και φιλτατη ναι, και με το παραπανω!!!!!!!!!!!!!! 
     
    Last edited: 1 Απριλίου 2008