Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ζηλια...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος kali crow, στις 30 Μαρτίου 2008.

  1. chocollata78

    chocollata78 Regular Member

    Η ζηλεια εμφανιζεται απο τον φοβο της απωλειας του ετερου ημιση. Εαν μπορεις να δωσεις φυλλο πορειας, και στα @@ σου, τοτε εξ αρχης μαλλον δεν εκτιμουσες το ...ετερον ημισυ. Εαν παλι, οντως το εκτιμας, και μετα απο απιστια του δινεις φυλλο πορειας χωρις να σε νοιαζει...εισαι πααααρααα πολυ χοντροπετσος...

    Εγω ζηλευω αν και προσπαθω να το περιοριζω, εκλογικευοντας ή κανοντας αλλες παραδοχες...
     
  2. Lolita

    Lolita Regular Member

    Ζηλευω μονο αν ειμαι ερωτευμενη..Οποτε προτιμω να μην ειμαι:nod:
     
  3. kali crow

    kali crow Guest

    γινεται να ελεγχεις τα συναισθηματα? 
    δε το εχω καταφερει ως τωρα...αν ερωτευτω,ερωτευτηκα....μετα απο αυτο μας πηρε ο διαολος!!!! 
     
  4. Ζηλευω μονο οταν ειμαι ερωτευμενη και μεσα σε φυσιολογικα ορια, αλλα εχει τυχει να τα ξεπερασω καποιες φορες...
     
  5. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    ... γυναικες που ζηλευουν μονο οταν ειναι ερωτευμενες .... α καλο εεε ....
     
  6. Lolita

    Lolita Regular Member

    Και ομως!Ζουνε αναμεσα μας
     
  7. Vermilion

    Vermilion Regular Member

    Η ζήλια είναι προνόμιο των ανασφαλών.
    Κι εγώ προσωπικά ξέρω τι είμαι, τι κάνω καλά και τι όχι.
    Οπότε να ζηλέψω τι και ποιον???
    Αν ένιωθα ανεπαρκής, θα τον άφηνα πριν καν σκεφτεί να με αφήσει αυτός.
     
  8. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Όταν κάποιος απομυθοποιεί την ζήλια, βρίσκεται ένα βήμα πριν τον θάνατο του παιδιού μέσα του...
     
  9. Ride a Woman

    Ride a Woman Regular Member

    Απάντηση: Re: Ζηλια...

    Ασε που ζηλευουν και την ιδια τους την ''μανα''......!!!!
     
  10. Georgia

    Georgia Owned Contributor

    όταν ξέρεις τι είσαι για αυτόν και τι είναι αυτός για εσένα, όταν έχεις καταλάβει τι κάνεις και τι κάνει και για ποιόν λόγο, όταν ξέρεις που βαδίζεις, δεν υπάρχει λόγος ζήλειας. το να κάνει οτιδήποτε με κάποιο άλλο άτομο, δεν σημαίνει οτι μειώνονται αυτά που βλέπει σε εσένα. και αν μειωθούν και αλλάξει αυτός, τότε το άλλο άτομο και η σχέση του μαζί του, ήταν απλά η αφορμή,οχι η αιτία. και ακόμα και να μην έκανε τπτ με κανέναν άλλον, αργά ή γρήγορα το παραμύθι θα τελείωνε,αφού δεν θα καλυπτόταν πια. και επίσης,κάποια άτομα,καλώς ή κακώς, είναι σε θέση να διαχωρίσουν με στεγανά το σεξ απο τον έρωτα και το συναίσθημα.
    δεν συμφωνώ με αυτό που λένε, πως αν κάνει κάτι με κάποιο άλλο άτομο είναι επειδή ο σύντροφός του δεν τον καλύπτει. δεν νομίζω πως αν συνέβαινε κάτι τέτοιο θα συνέχιζε την σχέση. γιατί να θελήσει κάποιος άνθρωπος να συμβιβαστεί?
    αλλά άντε να κάτσεις να σκεφτείς ολα αυτά όταν είσαι ερωτευμένος.και πες οτι τα σκέφτεσαι,νομίζεις οτι θα τα δεχτείς?

    εγω δεν ζηλεύω. και πολλές φορές έχει θεωρηθεί δείγμα μη δεσίματος με τον άλλον και μη ύπαρξης συναισθήματος προς αυτόν,αλλά δεν είναι έτσι. απλά δεν νιώθω οτι απειλούμαι εαν ο σύντροφός μου κάνει οτιδήποτε (σεξ,σχέση κλπ) με κάποιον τρίτο. μόνο αν νιώσω οτι όλο αυτό με κάνει να χάνω συναισθηματικά, νιώθω κάτι διαφορετικό απο ουδέτερα ή θετικά. δεν ζηλεύω,ούτε θυμώνω. εξάλλου τα συναισθήματα δεν μπορούμε να τα ελέγξουμε, ούτε μπορεί κάποιος να μας κατηγορήσει για το τι νιώθουμε και προς ποιόν.απλά νιώθω θλίψη και έντονη ακύρωση.

    η ζήλεια όπως και κάθε άλλο συναίσθημα, χωράει μια χαρά στις bdsm σχέσεις. όπως είπα, δεν είναι κάτι που ελέγχεται,οπότε,οτι και στάτους να είσαι,αν το νιώσεις,το ένιωσες και δεν αλλάζει.τα συναισθήματα δεν υποτάσσονται στην θέληση κανενός. ίσως δείχνει εγωισμό(ετσι κι αλλιώς ο ίδιος ο έρωτας είναι κατά κύριο λόγο εγωιστικό συναίσθημα) και κτητικότητα, κάτι ανεπίτρεπτο (   ) για μια σκλάβα, ίσως και για μια υ,δεν ξέρω. αλλά αν μου δείξετε έναν άνθρωπο που μπορεί να ξεριζώσει οποιοδήποτε συναίσθημα ανθίσει μέσα του,θα σας δείξω ή εναν ψεύτη ή ενα τέρας.
     
  11. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Ζηλιάρης: ο κατά σύστημα απατών εκείνον στον οποίο αφοσιώνεται με προσήλωση.
     
  12. kali crow

    kali crow Guest

    καλο αυτο αλλα δεν ισχυει....