Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ζηλια...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος kali crow, στις 30 Μαρτίου 2008.

  1. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor

    Μέχρι στιγμής δεν έχει εμφανιστεί και αυτό γιατί πιστεύω πως η ζήλεια είναι προϊόν ανασφάλειας! Έχει τύχει στο παρελθόν να ενοχληθώ από συμπεριφορές,αλλά δεν είχε να κάνει με ζήλεια...απλά είχα εκνευριστεί διότι δεν ανέχομαι το ψέμα κ την κοροϊδία..

    Γενικότερα ναι.. έχω ζηλέψει σπίτια..αυτοκίνητα.. γκόμενες ομορφότερες από μένα..


    Χωράει όσο χωράει σε κάθε μορφή σχέσης,φαντάζομαι! ..δεν νομίζω πως είναι χαρακτηριστικό γνώρισμα των βανίλα σχέσεων μόνο!
     
  2. Artemis

    Artemis Ανήκω σε Μένα

    Να ήταν η ζήλεια ψώρα…

    Με αυτό το θέμα θα ήθελα να σας κάνω μερικές ερωτήσεις ως προς την τοποθέτηση σας.
    1. Ζήλεια μεταξύ εραστών.
    2. Ζήλεια μονοπλεύρου ερώτα.
    3. Ζήλεια ως προς τους προϊστάμενους μας.
    4. Ζήλεια ως προς τον πλησίον μας γενικότερα.
    Τι σημαίνει για σας η ζήλεια και τα αποτελέσματα της φυσικά. Σε πόσο εξευτελιστικό σημείο μπορεί να φτάσει ένας ζηλιάρης άνθρωπος, πόσο χαμηλά μπορεί να πέσει?
     
  3. jimboy

    jimboy Regular Member

    Απάντηση: Να ήταν η ζήλεια ψώρα…

    Mε εκνευρίζει αφάνταστα και δεν αντέχω τη ζήλια - που είναι αποτέλεσμα ανασφάλειας - στις ερωτικές σχέσεις!
    όσον αφορά εμένα ζηλεύω ανθρώπους που έχουν επιτύχει κάτι που εγώ θα ήθελα αλλά δεν έχω καταφέρει.Σαυτές τις περιπτώσεις με δεδομένο ότι δε γουστάρω να νιώθω έτσι προσπαθώ απλά να μην γίνομαι έρμαιο του "κακού μου εαυτού" να μη δρω βάση της ζήλιας μου.Όταν βγάζω από μέσα μου και μοιράζομαι με ανθρώπους που εμπιστεύομαι τα "κακά κομμάτια" της προσωπικότητας μου αποκτώ και την ικανότητα να τα διαχειρίζομαι καλύτερα.άτιμο πράγμα η ζήλια υπάρχει ο κίνδυνος αν δεν τη παραδεχτώ να με καβαλήσει!
     
  4. fractal

    fractal Regular Member

    Απάντηση: Να ήταν η ζήλεια ψώρα…

    υποφέρουμε απο την ιδέα οτι είμαι αποκλεισμένοι ,βιαίοι ,τρελλοί και τελείως κοινοί .
    Συγκρινόμαστε με τα πάντα και θέλουμε να καταβροχθίσουμε το αντικείμενο του πόθου μας . Γιατί δεν το έχουμε και όσο περισσότερο το σφίγγουμε τόσο το χάνουμε.
    Αρρωσταίνουμε ,υποφέρουμε. Γινόμαστε "έρμαιο του κακού μας εαυτού". Πέφτουμε χαμηλά και μετά ξανασηκωνομαστε και δηλώνουμε cool και δε τρέχει τιποτα.
    Μέσα μας μας τρώει το σαράκι πίσω απο το ντεμεκ χαμόγελο και ξαφνικά ξυπνάει το μίσος και όλα βρισκουν τη θέση τους.
    Μενουμε μόνοι μας και ίσως να το ομολογήσουμε στον εαυτό μας ίσως όχι άλλη μια έκφανση της αρρώστιας με άλλο πρόσωπο.
    Πόσο χαμηλά ;;; ούτε μπορεί να διανοηθεί κανείς και τρομάζει με το βαθος , τρμάζει με την ένταση , τρομάζει με τα αποτελέσματα.

    O! I have lost my reputation! I have lost the immortal part of myself, and what remains is bestial.
    Othello, 2. 2
     
  5. Emma

    Emma Contributor

    Re: Να ήταν η ζήλεια ψώρα…

    Άρτεμις αυτό το θέτεις ως Bdsm discussion, γι' αυτό το έβαλες σε αυτή την κατηγορία; Γιατί απ' τις ερωτήσεις στο ποστ σου, δεν βλέπω καμία σχέση με το bdsm...
     
  6. Artemis

    Artemis Ανήκω σε Μένα

    Re: Να ήταν η ζήλεια ψώρα…

    Οκ για πες μου εσύ που θα ταίριαζε, έτσι και αλλιώς όλες οι κατηγορίες γύρω από το bdsm είναι, (είναι αλήθεια ότι όταν ήθελα να το θέσω έψαχνα που θα κόλλαγε και δε βρήκα, οπότε είπα βάλτο εδώ στις γενικές συζητήσεις) και τέλος πάντων δε είσαι υποχρεωμένη να μου απαντήσεις, όπως και έκανες βεβαία, αγαπητή Εmma.
     
  7. Emma

    Emma Contributor

    Re: Να ήταν η ζήλεια ψώρα…

    Δεν είναι το ζήτημα αν θα συμμετάσχω ή όχι εγώ στο νήμα, αλλά να βρίσκεται αυτό στην σωστή κατηγορία βάσει του θέματος που πραγματεύεται.

    Και όχι δεν είναι όλα τα θέματα bdsm. Ειδικά (τουλάχιστον) τα μισά απ' αυτά που αναφέρεις στο αρχικό ποστ.

    Νομίζω ότι το νήμα ταιριάζει στην κατηγορία Sex and relationships, αν όχι στο off topic, και μπορώ πολύ ευχαρίστως να το μεταφέρω εκεί  
     
  8. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: Να ήταν η ζήλεια ψώρα…

    ...επισης καλο θα ειναι να ψαχνουμε και στην αναζητηση αν υπαρχει αλλο νημα με το ιδιο θεμα .
    καταλαβαινω τα νεα μελη δεν ξερουν τι εχει συζητηθει στο παρελθον ,
    αλλα γι αυτο υπαρχει η ''αναζητηση''.

    γι αυτο το θεμα υπαρχουν απο οσο λιγο εψαξα αλλα 2 νηματα .
     
  9. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Re: Να ήταν η ζήλεια ψώρα…

    Σε απίστευτο χαμηλό σημείο. Ενδιαφέρον αποκτά όταν έχουμε να κάνουμε με bdsm ζευγάρι. Εκεί πέφτει και πολύ γέλιο, νομίζω. Μια Αφέντρα ζηλεύει; Ένας Αφέντης ζηλεύει; Αυτές οι ερωτήσεις ισοδυναμούν με αυτή: Ένας Αφέντης ή μια Αφέντρα δεν είναι άνθρωποι, δεν έχουν αδυναμίες;
     
  10. imagine

    imagine Regular Member

    Re: Να ήταν η ζήλεια ψώρα…

    Η ζηλεια ειναι καλη οταν λειτουργει σαν κινητρο, να ζηλευεις κατι που εχει ο αλλος και να κοπιαζεις για να το αποκτησεις και εσυ. Ακομα και στις σχεσεις οταν ζηλευεις να σου δινει κινητρο για να γινεσε καλυτερος ωστε να μην χασεις αυτο που εχεις. Αρρωστημενες καταστασεις, σκηνες και ολα τα σχετικα μου φαινονται αστεια, δεν εχω μπει ποτε σε αυτη την διαδικασια και οσες φορες μπηκαν συντροφοι μου απλα διεκοψα την σχεση.
     
  11. Re: Να ήταν η ζήλεια ψώρα…


    Άντζελα Ζήλεια, και δή εις το επικόν "Οδύσσεια ενός Ξεριζωμένου"
     
  12. Artemis

    Artemis Ανήκω σε Μένα

    Re: Να ήταν η ζήλεια ψώρα…

    Οκ κούκλα κανένα πρόβλημα κάντο, εγώ το έγραψα για κάποιο σκοπό ο όποιος εκπληρώθηκε! τώρα ας πάει και στα σκουπίδια δε με νοιάζει.  

    Ευχαριστώ πολύ όμορφη κυρία μου, δε το γνώριζα αυτό , όπως θα ξέρεις είμαι λίγο νέα στο φόρουμ το όποιο είναι τεράστιο εν τέλη και θέλει αρκετό ψάξιμο. Να’σαι καλά πάντως  
     
    Last edited: 3 Δεκεμβρίου 2008