Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ζηλια...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος kali crow, στις 30 Μαρτίου 2008.

  1. female

    female Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Ζηλια...




    Τώρα δεν κατάλαβα... Αυτή σε ζηλεύει ή εσύ τη ζηλεύεις; Παίζει και άντρας στη μέση, ή είναι θέμα ποια είναι η πιο έτσι;

    Αλήθεια, εσύ δε ζηλεύεις άμα κάποιος που σ' αρέσει, ή κάποιος που τα 'χεις, ή ένας σκλάβος σου, φλερτάρει με άλλη; Πώς το χειρίζεσαι αν συμβεί κάτι τέτοιο;


     
  2. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: Ζηλια...

    Αχ κυρια Αρτεμις!! Ολοκληρο thread ουτε για γκομενο δε θα το εκανα. Ποσο περισσοτερο για καποια που υποτιθεται οτι δε με ενδιαφερει και με ζηλευει κι απο πανω.
     
  3. Artemis

    Artemis Ανήκω σε Μένα

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Ζηλια...

    Εξηγούμε μαζί της αν του την πέφτει αυτη , αν την πέφτει ο σκλάβος μου τότε αυτόματος παύει να μου ανήκει. Και εγώ όπως προανέφερα δεν είμαι καθόλου μα καθόλου ζηλιάρα…
     
  4. mprou

    mprou Regular Member

    Η ζηλεια ειναι κατι το φυσιολογικο. Οσο περισσοτερο θες τον αλλον δικο σου, τοσο συχνοτερα θα το νοιωθεις. Ειναι και αυτος ενα τροπος που εκφραζει το "κολλημα" που εχεις για τον αλλον. Και κακα τα ψεμματα ολους μας κολακευει λιγο ως πολυ η εκφραση ζηλιας απο τον συντροφο μας. Μας λεει: "Σε θελω δικο μου!!! Τελος!!!"  Το προβλημα ειναι πως την εκφραζουμε. Οταν νοιωθει ο αλλος την αισθηση του εγλωβισμου εκει σκουραινουν τα πραματα.
    Δεν αναφερομαι σε περιπτωσεις παθολογικης ζηλειας που πηγαζει απο εξωφρενικες ανασφαλειες του ατομου και κομπλεξ που οδηγουν σε βιαιες και γενικα ακραιες συμπεριφορες. Εκει τα ποδια στον ποπο και ο σωζων εαυτον σωθητω.
     
  5. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor

  6. blindfold

    blindfold Contributor

    ζηλεύω όταν με απορρίπτουν για κάποιο κατώτερο από εμένα (δλδ για οποιοδήποτε.. )
     
  7. ζήλεια ?
    τι να πούμε και μεις οι σκορπιοί .....
     
  8. EkatiE

    EkatiE New Member

    Ζήλια... δημιουργείται όχι από τις καταστάσεις αλλά όταν δεν έχεις τρόπο να τις χειριστείς μέσα σε μία σχέση!
    Μπορεί να είναι λογικό να θες αποδείξεις αφοσίωσης από τον εκλεκτό σου, αλλά όταν πραγματικά τις ψάχνεις: ή εσύ έχεις κάποιο θέμα ή αυτός δεν αξίζει να είναι εκλεκτός σου.

    Νομίζω ότι η διαδικασία για να καταλήξει κάποιος να ζηλεύει είναι να έχει χάσει την εμπιστοσύνη του πρώτα -ίσως σε άλλο άτομο από αυτό που ζηλεύει τώρα.


    Εγώ πώς το βιώνω... όταν αρχίζω να ζηλεύω καταλαβαίνω ότι κάτι δε λειτουργεί καλά και κυρίως ότι αρχίζω να χάνω μέρος της αθωώτητάς μου και απλά απομακρύνομαι.

    --------------
    και ένα σχόλιο για την έρευνα στο πρώτο ποστ για τα δύο φύλα: δεν πιστεύω πως είναι φυλετική η διαφορά για τη σεξουαλική ή τη συναισθηματική ζήλια.
    Είναι θέμα κοινωνίας και ρόλων το πώς αποτυπώθηκαν οι αντιλήψεις στην έρευνα.
    Είμαι σίγουρη (μάλλον) ότι αν οι γυναίκες είχαν την πεποίθηση ότι δε χρειάζεται να κρατήσουν κάποιον για να κάνουν οικογένεια μαζί του και αυτές δε θα ανεχόντουσαν σεξουαλική απιστία, θα ήταν πιο απαιτητικές σε αυτό το κομμάτι!
    Όπως και οι άντρες αν δεν πίστευαν ότι είναι δουλειά της γυναίκας να είναι συναισθηματική και να δένεται με αυτούς ώστε να κάνει μόνο τα δικά του παιδιά δε θα έμεναν στη σεξουαλική απιστία. Θα πίστευαν ότι η συναισθηματική απιστία είναι εξίσου κακιά γιατί θα είχαν και αυτοί ανάγκη να διεκδικήσουν μοναδικότητα.
    ------------------------------

    ---------------------
     
  9. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    I was dreaming of the past
    And my heart was beating fast
    I began to lose control
    I began to lose control
    I didnt mean to hurt you
    I'm sorry that i made you cry
    I didnt wanna hurt you
    I'm just a jealous guy(girl)  

    I was feeling insecure
    You might not love me anymore
    I was shivering inside
    I was shivering inside
    I didnt mean to hurt you
    I'm sorry that i made you cry
    I didnt wanna hurt you
    (no i didn't)
    I'm just a jealous guy(girl)
    I'm jealous, jealous, jealous
    I'm jealous, jealous, jealous
    I'm jealous, jealous, jealous, yeah
    I'm jealous, jealous
    I'm just a jealous guy(girl)


    Kαρκινακι... οτι και να πω ειναι λιγο... 
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  10. whipmarks

    whipmarks Regular Member

    που τον θημιθηκες τον φλωρο bryan ferry and the roxy musik? οτι χειροτερο για ερωτικο τραγουδι...