Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ζώνη αγνότητας για αντρες

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος Hliostalaxth, στις 22 Νοεμβρίου 2006.

  1. MsAliki

    MsAliki Regular Member

    Για να λυθούν όλες οι απορίες της Hliostalaxths απαντώ ελπίζωντας να αποκομίσει πλήρη εικόνα για τα chastity devices.
    1. Υπάρχουν τα ασφαλή και τα μη ασφαλή chastities.
    Τα ασφαλή είναι τα chastity τα οποία για να φορέσει ο άνδρας πρέπει απαραιτήτως να κάνει piercing στο πέος του. Η frenum piercing ή Prince Albert piercing.
    Με βεβαιότητα σου λέω οτι το cb2000 και το cb3000 ΔΕΝ είναι ασφαλή.
    Εάν ο άνδρας με λίγη επιμονή και προσπάθεια ή ακόμη και λίγο λιπαντικό το τραβήξει, βγαίνει πανεύκολα.
     
  2. Astarty

    Astarty Contributor

    Υπάρχουν ασφάλειες και ασφάλειες.
    Υπάρχει η προστασία του γεννητικού μορίου του ανδρός, υπάρχει και η προστασία της τιμής λέγω, της τιμής βεβαίως βεβαίως της αφέντρας...
     
  3. MsAliki

    MsAliki Regular Member

    Έκανα post κατά λάθος χωρίς να ολοκληρώσω το θέμα.
    Τα chastities για τα οποία ο άνδρας πρέπει να κάνει piercing, μπορούν να φορεθούν για μεγάλο διάστημα έως και σε μόνιμη βάση.
    Αυτό που η Γυναίκα πρέπει να προσέξει σε αυτήν την περίπτωση είναι το εξής:
    Αν η Γυναίκα αποφασίσει πως ο άνδρας της θα είναι sexually denied για μεγάλα διαστήματα, πρέπει να φροντίσει για τη σωστή λειτουργία του προστάτη του.
    Αυτό εκ των πραγμάτων προυποθέτει το γνωστό "milking " ή άρμεγμα το οποίο πρέπει να γίνεται στον άνδρα ανά 20 μέρες τουλάχιστον.
    Υπάρχει το ανάλογο εξάρτημα το οποίο λέγεται "aneros " και μπορεί κανείς να το παραγγείλει από το www.stockroom.com.
    Διάβασα ένα " μπλιαχχχχχχχχχχχχχχχχχ " από μία κυρία στο community που είχε να κάνει με το milking.
    Δε θα έπρεπε κανείς να σχολιάζει για κάτι αν δεν το ξέρει.
    Εγώ έχω επιβάλει orgasm denial στον sub μου και κατ'επέκταση είμαι υπεύθυνη για τη διατήρηση της υγείας του, οπότε του κάνω milking τις ημέρες που του είναι απαραίτητο.
    Για να κλείσω το θέμα, ta chastities που φοριούνται μόνο μετά από piercing αγαπητή
    ηλιοστάλαχτη, μπορείς να τα βρεις στο site της Ms Lori : www.chastitytube.com
     
  4. MsAliki

    MsAliki Regular Member

    Μόλις είδα και την ερώτηση της Mannia.
    Τα chastities της Ms Lori, πρώτα απ'όλα γίνονται κατόπιν παραγγελίας σύμφωνα με τις διαστάσεις του πέους του άνδρα και δεύτερον κατασκευάζονται από ανοξείδωτο ατσάλι.
    Είναι λίγο ακριβά, περίπου 400 με 500 δολάρια αλλά αξίζουν τον κόπο.
    όσο για τις φυσικές του ανάγκες δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.
     
  5. Hliostalaxth

    Hliostalaxth Guest

    Ευχαριστώ πολύ MsAliki. Πολύ διαφωτιστικά αυτά που μας έγραψες καθώς και τα links στα οποία με παρέπεμψες.

    Δεν θα ήθελα ποτέ να προβώ σε πρακτικές και να εφαρμόσω πράγματα τα οποία δεν είναι απόλυτα ασφαλή.

    Πάντα είναι καλό να ρωτάμε και να μαθαίνουμε για όσα δεν γνωρίζουμε και ειδικά σε θέματα που μπορεί να έχουν άσχημη κατάληξη μελλοντικά!
     
  6. blindfold

    blindfold Contributor

    με ενδιαφέρον δίαβασα ειδικά την τελευταία σελίδα, και είναι πιό ασφαλές δηλαδή το piercing ;

    μπορώ να έχω αμφιβολίες πάνω σε αυτή την άποψη;
     
  7. Hliostalaxth

    Hliostalaxth Guest

    Δεν θα εκφέρω άποψη για το αν είναι περισσότερο ασφαλές ή όχι.

    Προς το παρόν βρίσκομαι στο στάδιο της ενημέρωσης και συλλογής πληροφοριών απο όσες πηγές δύναμαι και όχι στο στάδιο της εφαρμογής, η οποία ειναι αβέβαιη μάλιστα ακριβώς λόγω έλλειψης γνώσης.

    Δεν υπάρχει βιασύνη άλλωστε για τίποτα πριν να είμαστε σίγουροι

    Βλέπω πως όσο περισσότερο καιρό παραμένει ανοιχτό το θέμα, τόσο περισσότερες πληροφορίες προστίθενται σιγά σιγά απο διαφορετικά μέλη και αυτό μόνο καλό μπορεί να είναι!
     
  8. lickyourfeet

    lickyourfeet New Member

    αγαπητέ wifes-sub-maid, ευχαριστώ για τισ πληροφορίες...
    είπες ότι χρησιμοποιείς την 3000 και οχι την curve? από όσο το έψαξα η δεύτερη είναι πιο κυρτή και έχει οπές, η 3000 έχει από όσο φαίνετε στις photo οπή μόνο μπροστά...
     
  9. Astarty

    Astarty Contributor

    Δεν χωρά αμφιβολία καλέ μου blindfold ότι το piercing είναι πιο ασφαλές σε σχέση με άλλες ζώνες αγνότητας και η απάντηση δίδεται από την MsAliki στην τελευταία της πρόταση:

    Εάν ο άνδρας με λίγη επιμονή και προσπάθεια ή ακόμη και λίγο λιπαντικό το τραβήξει, βγαίνει πανεύκολα.

    Οι άλλες βγαίνουν πανεύκολα!
     
  10. MsAliki

    MsAliki Regular Member

    Καλημέρα σε όλους.
    Εξηγώ αμμέσως γιατί το chastity με piercing είναι το μόνο ασφαλές:
    Αυτά τα chastities αποτελούνται από 2 μέρη: Το O ring και το tube.Το O ring μπαινει γύρω από τους όρχεις.Μετά προσαρμόζεται το tube το οποίο κλειδώνει στο ring. Η επόμενη κίνηση είναι να περαστεί το pin το οποίο είναι κάτι σαν χοντρή καρφίτσα , μέσα από το P.A το οποίο βρίσκεται στο κεφάλι του πέους. Το pin κλειδώνει πάνω στο tube.
    Έτσι λοιπόν έχουμε 2 κλειδαριές. Αν κάποιος προσπαθήσει να βγάλει το chastity, το μόνο που θα καταφέρει θα είναι να τραβήξει το O ring από τους όρχεις.Φανταστείτε όμως τι γίνεται μετά: όλο το υπόλοιπο chastity θα κρέμεται από το κεφάλι του πέους!Και φυσικά δε μπορεί κανείς να το τραβήξει διότι θα πρέπει να κόψει το πέος !
    Τώρα, τα cb2000 κλπ, έχουν το εξής μειονέκτημα.Το tube κλειδώνει ΜΟΝΟ επάνω στο O ring. άρα όποιος το τραβήξει , θα βγάλει όλο το chastity μονομιάς!!
    Δεν αναφέρθηκα καθόλου στα chastity belts. Αν και φαίνονται ασφαλή , τουλάχιστον από δική μου εμπειρία ξέρω πως δεν είναι. Ενώ έχει ζώνη που από ανοξείδωτο ατσάλι που περνάει γύρω από τη μέση,ενώ το tube κλειδώνει στο ring και όλο το υπόλοιπο κλειδώνει στο belt, χαλαρά! Πώς?Ο slave μου είχε παραγγείλει το cs100.Την ημέρα που το παραλάβαμε, το φόρεσε αμέσως και επειδή ήταν απόγευμα και είχαμε κανονίσει να βγόύμε για φαγητό,ντύθηκε, είδαμε οτι δε φαινόταν καθόλου από τα ρούχα του και αφού καταχαρήκαμε αμφότεροι , πήγαμε γαι φαγητό. Όλα καλά και όλα ωραία, το φορούσε όλο το βράδυ, την επόμενη πήγαμε για δουλειά και ο slave μου έφυγε κάποια στιγμή για το σπίτι.Εγώ παρέμεινα στο γραφείο επειδή δεν είχα τελειώσει και μετά από μία περίπου ώρα μου τηλεφώνησε και μου είπε πως την ώρα που έκανε ντους, όλο το chastity belt βγήκε διότι γλίστρησε από τις σαπουνάδες!
    Γι'αυτό λοιπόν μιλάω με βεβαιότητα για τα chastities. Έχουμε δοκιμάσει όλα τα είδη.
     
  11. Hliostalaxth

    Hliostalaxth Guest

    Όσον αφορά στην ασφάλεια της υγείας του υποτακτικού?

    Υπάρχει περίπτωση να προκαλέσει επιπλοκές?

    Κάποιος φίλος μου είχε πει με p.m. ότι στην δική του περίπτωση το cb του προκάλεσε σοβαρό πρόβλημα υγείας.

    Με το piercing chastity που προτείνεις MsAliki δεν έχουν καταγραφεί κάποια ανεπιθύμητα αποτελέσματα?
     
  12. wifes-sub-maid

    wifes-sub-maid Regular Member



    αγαπητέ lickyourfeet νομίζω δεν πρόσεξες καλά το 3000 .Το 3000 έχει μια μεγάλη μπροστά ,3 στο πάνω μέρος και 3 από κάτω.