Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ζώνη αγνότητας για αντρες

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος Hliostalaxth, στις 22 Νοεμβρίου 2006.

  1. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Θέλω να Σ/σας κάνω μια ερώτηση.....
    Σε τι μπορεί να φανεί χρήσιμη μια ζώνη αγνότητας σε έναν άντρα υποτακτικό?
     
  2. ipakouossklavos

    ipakouossklavos Regular Member

    Μα τι εννοείτε; Χωρίς την ζώνη αγνότητας η στύση, ακόμα και η ακούσια εκσπερμάτωση είναι αναπόφευκτη. Αυτό δημιουργεί ικανοποίηση στον σκλάβο. Ικανοποιεί όμως κάτι τέτοιο την Αφέντρα;
     
  3. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Κραταω αυτο ipakouossklavos...Ειναι μια απαντηση.
    Υπαρχει αλλη απαντηση μηπως?
     

  4. Με το κλειδί της ζώνης στο χέρι του Αφεντη/ας το μόριο του άνδρα δεν έχει άλλη χρησιμότητα περαν απο την ουρηση. Σε πολλά D/s ζευγάρια αυτό λειτουργεί διεγερτικά όπως συμβαίνει και με τα άλλα games που εφαρμόζουν στα πλαίσια της σχεσης τους.

    Υφισταται ακομη και μια μορφη ελεγχου στην εκσπερματιση του υποτακτικού/ης η οποία συμβαίνει μόνο οταν ο Κυριαρχος το επιτρεπει και με τον τροπο που ο ιδιος επιθυμει.
     
  5. lickyourfeet

    lickyourfeet New Member

    Hliostalaxth, μήπως θα ήταν φρόνιμο να μας πείτε τι προβλημα υγείας αντιμετώπισε ο φίλος σας και τι είδος ζώνης-συσκευής χρησιμοποιούσε ή ακόμα καλύτερα τον τύπο?

    εκτιμώ ότι είναι κάτι που ενδιαφέρει πολλούς αν όχι όλους...
     
  6. phoenixxx

    phoenixxx Regular Member

     

    Αριστερά το CB3000, δεξιά το CB2000, ΄
    και τα δύο σε ένα νέο σέξυ μαύρο χρώμα. Μμμμμ!

    To CB3000 έχει σαφώς λιγότερες οπές, αλλά είναι πιο άνετο και ανατομικό.
    Βγήκε και νέα έκδοση σε ροζ, για sissies!!!  

    Το τι θα χρησιμοποιήσει κανείς, εξαρτάται πως τον έχει προικήσει η φύση... Τα μοντέλα είναι ανάλογα το μέγεθος του χρήστη...

    Το CB 2000 ανταποκρίνεται στα ταπεινά μεγέθη ως κανονικά, το CB3000 στα κανονικά ως μεγάλα και το curve είναι για τα μεγάλα ως πολύ μεγάλα. Υπάρχει μια σχετική αλληλοκάλυψη στα νούμερα.

    Και πριν ξεκινήσετε όλοι να χρεώνετε τις πιστωτικές σας κάρτες για να αποκτήσετε το curve, να ξέρετε πως αν δεν πάρετε το σωστό chastity, θα κλαίτε τα λεφτά Σ/σας, μια και αυτό θα πλέει και δεν θα κλειδώνει σωστά! Επίσης, αυτά τα chastities είναι C&B (Cock & Ball - Πέος & Όρχεις) και αν και πωλούνται με διάφορους αντάπτορες, δεν θα δουλεύουν αν οι όρχεις είναι κρυμμένοι μέσα στο όσχεο, από κατασκευής τους. Σε αυτή την περίπτωση, απαιτούνται άλλοι μηχανισμοί chastity.

    Για αυτό καλό είναι να το αντιμετωπίστε ρεαλιστικά το ζήτημα!  
     
  7. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Δηλωση:
    Eχω κανει sessions με υποτακτικους, στους οποιους ειχαν επιβαλει οι Αφεντρες τους να φορουν "ζωνη αγνοτητας". Διαπίστωσα λοιπον οτι οι υποτακτικοι - προς εκπληξη μου στην αρχη-, οτι καμια δυσκολια δεν ειχαν ουτε στο να χρησιμοποιηθουν παθητικα και ουτε στο να φτασουν σε οργασμο (δυσκολο μεν, αλλα οχι ακατορθωτο δε)

    Προσωπικα πλεον και μετα απο αυτο που εχω διαπιστωσει δεν πιστευω πια στις υποτιθεμενες "ζωνες αγνοτητος".

    Υπαρχει στην αγορα μηπως καμια "ζωνη αγνοτητας" του εγκεφαλου?

    :lol:χεχεχεχε:lol:
     
  8. Mistress_Despoina

    Mistress_Despoina Regular Member

    Ενισχύω τα όσα καλώς λέει η Εύα.
    Η ζώνη αγνότητας είναι και για μένα ένας μύθος. Το μόνο που μπορεί να κάνει μια ζώνη αγνότητας είναι κατά πρώτον να αφαιρέσει το δικαίωμα στον υποτακτικό να αυνανισθεί όποτε ο ίδιος αισθανθεί την ανάγκη και κατά δεύτερον να μην μπορεί να κάνει διείσδυση.
    Αν αυτά και μόνο είναι τα ζητούμενα και ο σκοπός της χρήσης αυτού του προϊόντος, τότε θα δεχθώ ότι έτσι ναι, είναι "ζώνη αγνότητας".
     
  9. phoenixxx

    phoenixxx Regular Member

    Πάντως οι ζώνες αγνώτητας που κυκλοφορούν, υπάρχουν κυρίως για να αντιμετωπίσουν τον νούμερο 1 "εχθρό" της εκπαίδευσης ενός υποτακτικού, τον αυνανισμό χωρίς άδεια... (Και σίγουρα του απαγορεύει και την διείσδηση...) Υπάρχει δε για να του θυμίζει συνεχώς σε Ποιά Κυρία ανήκει πραγματικά (όπως εξάλλου και το κολάρο του) και Ποιά έχει τα κλειδιά της ηδονής του, για να απαντήσω και σε μια προηγούμενη ερώτηση Σας.

    Σαφώς, η πιο ερωτική και αποτελεσματική ζώνη αγνώτητας είναι το μυαλό ενός υποτακτικού. Η ζώνη αγνότητας, καθεαυτού, είναι απλά και μόνο ένα σύμβολο, κάτι να του θυμίζει ποιά είναι η πραγματική Αφέντρα του... Να του θυμίζει συνεχώς πως το σώμα του δεν ανήκει στον ίδιο, αλλά στην Κυρία του.

    Αν αυτό δεν το αισθάνεται ο ίδιος, καμία ζώνη αγνότητας δεν μπορεί να βοηθήσει. Βέβαια, ακόμα και "άτακτος" να είναι, το ότι κάποιος έχει το κλειδί του, θα το νιώθει καθημερινά στον κλειδωμένο του ανδρισμό...

    Τέλος, αποδεδειγμένα, έχει βρεθεί πως ένας άνδρας με ζώνη είναι σαφώς πιο υπάκουος και πιο περιποιητικός στην Κυρία του. Το ότι από το πως θα αποδώσει κρέμεται η ίδια του η εκτόνωση, τον βοηθάει να συγκεντρώνεται πιο πολύ στο καθήκον του...  
     
  10. Hliostalaxth

    Hliostalaxth Guest

    Η ζώνη αγνότητας μία χρησιμότητα έχει για Ε/εμάς. Ότι μας κ.....νει.

    Σε περίπτωση που μπορεί να αποτελεί κίνδυνο, εξυπακούεται ότι δεν πρόκειται να προβούμε στην εφαρμογή της, καθώς η υγεία του υποτακτικού είναι σαφώς σημαντικότερη απο την εεχχμμμ... "τιμή"  


    Όσο για την ζώνη του μυαλού, είναι πραγματικά ανεκτίμητη αξία, κανείς δεν λέει το αντίθετο, αλλά για να θελήσει ο υποτακτικός να φορέσει πραγματική ζώνη αγνότητας απο την Κυρία του θα πρεπει να έχει προηγηθεί η ζώνη στο μυαλό του  

    lickyourfeet, ήταν η cb δεν μου διευκρίνησε ποιο μοντέλο, αλλά μου είπε ότι του είχε προκαλέσει θρόμβωση.
     
  11. MsAliki

    MsAliki Regular Member

    Παράθεση:
    Αρχική Δημοσίευση από SM_Art_Lady
    Υπαρχει στην αγορα μηπως καμια "ζωνη αγνοτητας" του εγκεφαλου?

    Φυσικά και υπάρχει, αλλά όχι στην αγορά μα, στην ικανότητα της Mistress να επιβληθεί τόσο στον slave της ώστε πρώτα απ'όλα να υποτάξει το μυαλό και τη σκέψη του.
    Σε πληροφορώ οτι ο slave μου,μπορεί να μείνει denied έως και 25 μέρες χωρίς να φοράει chastity device γιατί έχω καταφέρει να τον ελέγχω σε τόσο μεγάλο σημείο.

    Παράθεση:
    Αρχική Δημοσίευση από SM_Art_Lady
    Σε τι μπορεί να φανεί χρήσιμη μια ζώνη αγνότητας σε έναν άντρα υποτακτικό?

    1. με chastity δεν μπορεί να " τον παίξει"
    2. ξέρει οτι τον έλεγχο του σώματός του δεν τον έχει ο ίδιος αλλά η Mistress του.
    3.είναι denied και είναι αποδεδειγμένο οτι έτσι παραμένει υπάκουος και ενδιαφέρεται μόνο για την ικανοποίηση της Mistress του.

    Παράθεση:
    Αρχική Δημοσίευση από SM_Art_Lady
    Προσωπικα πλεον και μετα απο αυτο που εχω διαπιστωσει δεν πιστευω πια στις υποτιθεμενες "ζωνες αγνοτητος".

    Οι σωστές -από άποψη υγείας και ασφάλειας - δεν είναι υποτιθέμενες αλλά πολύ πολύ πραγματικές.Καλύτερα σε τέτοια θέματα να μιλάνε άτομα που έχουν καθημερινή εμπειρία ετών και όχι μία μικρή δόση μιας ώρας κλπ.
     
  12. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Είστε γυναίκες με δυναμικά θέλω και αξιόλογες προσωπικότητες . Θέλω να πιστεύω και με τον ανάλογο σεβασμό , στα θέλω του άλλου , ακόμα και αν δεν το αποδέχεσθε . Συνεχίστε στο ανάλογο επίπεδο της προσωπικότητας σας , την διαφωνία σας ...