Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ηλικία υποτακτικών : πλεονέκτημα ή τροχοπέδη;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος mystique, στις 6 Ιουλίου 2021.

  1. p0ltergeist

    p0ltergeist Regular Member

    Τα 100 πρώτα χρόνια είναι δύσκολα...  
     
  2. mystique

    mystique Owned Premium Member Contributor

    Παλι καλά!
    36.499 και σήμερα..
     
  3. nikossub93

    nikossub93 Contributor

    Ανεξαρτήτως της ηλικίας του υ δεν είναι καλύτερα το Κ να είναι μεγαλύτερο σε ηλικια
     
  4. iolanda

    iolanda Contributor

    Μήπως το προτιμάτε επειδή σας αρέσει να ελέγχετε τα πράγματα από κάτω;
     
  5. Καλή σκέψη, δεν μου είχε περάσει από το μυαλό.
    Γίνεται όμως αυτό;
     
  6. sapfw

    sapfw out of order Contributor

    welcome to topping from bottom
     
  7. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Προσωπικά δεν με απασχολει πια το ηλικιακό.

    Η στολή ...νοικοκυρουλας έχω δει να πηγαίνει εξίσου καλά και σε μικρότερες και μεγαλύτερες ηλικίες.

    Η πηγμενη προσωπικότητα , η κατασταλαξη, η ιδεολογία , η συγκρότηση λίγα μου λένε. Μου αρκεί η ικανότητα για δικαιοπραξια 

    Πρέπει να της πηγαίνει και να τιμα τη στολη της. Να -παιζει για το φασκιολι και την ποδια-

    Στα ιδιαιτέρως αξιολογούμενα προσοντα, ασχέτως ηλικίας , θα εβαζα την ύπαρξη πεποίθησεων όπως :

    α) εγώ είμαι και καμιά άλλη
    β) Την πομπωδη στάση και μεγαλοπρέπεια. Όσο πιο πομπωδης και μεγαλοπρεπής τόσο καλυτερα  .
    γ) Τον ευγενή η αγενη τσαμπουκαλισμο, τον ρεμπελισμο ιδίως αυτόν που τυγχάνει τροφοδοτουμενος από απάτες και αυταπάτες. 
    δ) Τον ινφλουσιακο ινσταγκραμισμο κ φεισμπουκισμο 

    Η κατεμε προτιμώμενη υποτακτικοτητα είναι λειτούργημα που λειτουργείται ανεξάρτητα της ηλικιας  
     
    Last edited: 24 Ιουλίου 2021
  8. Stinger

    Stinger New Member

    Ένα άτομο άνω των 40 σίγουρα λόγω ηλικίας αν δεν έχει την εμπειρία θα έχει κάποια στερεότυπα...αν καταφέρεις να το κάνεις να τα ξεπεράσει τότε έχεις τον πιο ιδανικό υποτακτικό που μπορείς να τον κάνεις ότι θες.
     
  9. giorgosfp07

    giorgosfp07 Regular Member

    η ηλικία είναι απλά ένα νουμερο...δεν καθοριζει κάτι όπως η θέληση και τα πιστευω μας
     
  10. master cage

    master cage New Member

    το καλύτερο θεωρώ οτι ειναι να ειναι καπως μεγαλύτερη ώστε να είναι συνηδητοπιημένη για το γιατί γίνονται όλα αυτά και γιατί η ζωή της θα είναι διαφορετική απο μια βανίλλα ζωή
     
  11. Cosimo

    Cosimo Premium Member

    Θα έλεγε κανείς ότι τα χρόνια κάνουν τους ανθρώπους να ωριμάζουν. Εγω πάλι θα έλεγα ότι οι καταστάσεις και τα βιώματα κάνουν τους ανθρώπους να ωριμάζουν. Μπορουμε γενικόλογα να δεχθούμε ότι, ένα νεαρό άτομο δεν έχει προλάβει να έχει ακόμη τα βιώματα που του δίνουν αυτήν την ωριμότητα. Και ίσως ένα άτομο μεγαλύτερης ηλικίας να εχει κάποια. Ναι, αλλά κάποιος άλλος θα πει ότι, το να σου τυχαίνει μια κατάσταση, δεν σημαίνει ότι διδάσκεσαι από αυτή. Και άρα ότι σε ωριμάζει περισσότερο.


    Τελικα νομίζω έχει να κάνει με τον άνθρωπο. Με την δυνατότητα που έχει να αντιλαμβάνεται το εξωτερικό του περιβάλλον, τον εσωτερικό του κόσμο, τα θέλω του. Να καταφέρνει να διαλύει τα στερεότυπα του, να προσπερνά τις αγκυλώσεις και τα θεσφατα της κοινωνικής νόρμας και να ικανοποιεί τις ανάγκες και τα πάθη του. Και αυτό μπορεί να το καταφέρει σε οποιαδήποτε ηλικία ή και ποτέ.


    Δεν έχει να κάνει όμως μόνο με το υποτακτικό άτομο. Ένα υλικό δεν φτάνει να είναι εύπλαστο. Χρειαζονται και οι κατάλληλες δεξιότητες από αυτόν που θα το επεξεργαστεί για να βγάλει αποτέλεσμα. Και αν κάποιος έχει την ικανότητα, ποσό εύπλαστο χρειάζεται να είναι το υλικό; Και είναι πλεονέκτημα ή μειονέκτημα να δουλέψεις με ένα δύσκολο υλικό, μια καλά δομημένη και παγιωμένη προσωπικότητα;


    Μάλλον δουλεύοντας με ένα δύσκολο υλικό θα διαπιστώσεις ότι, και αυτό μπορεί να γίνει εύπλαστο και θα βγάλει ένα δυνατό αποτέλεσμα. Αρκει να κοπιάσεις.


    Και αν η πρόκληση δεν είναι μεγάλη τότε, πως θα είναι το αποτέλεσμα;
     
  12. espimain

    espimain Contributor

    Πώς φαντάζεστε αυτή την μεγάλη πρόκληση;