Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Η Άννα μου έφυγε...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος SM_Art_Lady, στις 17 Ιανουαρίου 2007.

  1. Geisha

    Geisha Regular Member

    Απάντηση: Η Άννα μου έφυγε...

    ΣΟΥ ΧΡΩΣΤΑΩ ΕΝΑ ΑΝΤΙΟ


    Σε καλησπερίζω απόψε
    απ'τα όνειρά μου, δρόμο κόψε
    - δως μου λύτρωση


    σε καλωσορίζω απόψε
    κι απο των φιλιών τη γλύκα
    φέρε αντίκρυ την αλμύρα
    και τη θύμιση


    δε ζητάς τ'αστέρια, ξέρω
    μα, τί μπορώ να σου προσφέρω;
    ο Παράδεισος δε βρίσκεται στο δρόμο μου


    'κει που ανθίζουν τα λουλούδια
    'κει που κλαίνε τα τραγούδια
    εκεί είν'ο κόσμος μου


    δε γεννήθηκα προσφάτως
    μα, ήδη έκανα ένα λάθος
    ν'ακουμπώ στα πόδια σου
    ό,τι σου'ταξα


    σου'φερα δροσιά απ'το Νότο
    σου'δωσα το φως απ'την Ανατολή
    στο Βορρά κοντά σε πήρα
    και στη Δύση σου'φτιαξα ζωή


    σε καλησπερίζω απόψε
    τη ζωή μου ετούτη, κόψε
    - ό,τι και να γίνει είναι μικρή


    σε καληνυχτίζω απόψε
    σου χρωστάω κι ένα αντίο
    που δε σου'χω πει.



    Γιώργος Κόκκινος
     
  2. Je suis si triste, le coeurnoué par la tristesse.
    Quand je pense à des situations qui laissent sous stress.
    Pourquoi perdre son temps à porter des paillettes et des strass.
    alors que le malheur fauche, froisse, angoisse, blesse.


    Le 3ème Oeil : Si Triste
     
  3. magda37

    magda37 Regular Member

    Απάντηση: Η Άννα μου έφυγε...

    Ο πόνος της απώλειας των ανθρώπων που αγαπάμε δε σβήνει ποτέ.Απλά κάποτε αποφασίζουμε πια να τον στριμώξουμε σε μια γωνιά της ψυχής μας και να συνεχίσουμε να ζούμε. Πάνε 7 χρόνια από τότε που έφυγε ο πατέρας του παιδιού μου....Η απουσία είναι δυσβάστακτη,οι νύχτες εφιαλτικές.Ο μόνος τρόπος να χωρέσει κανείς στο νου του το παράλογο του θανάτου είναι ν' αποδεχτεί πως οι άνθρωποί μας δε χάνονται ποτέ γιατί η ενέργεια και η αύρα τους βρίσκεται παντού γύρω μας.Τα κλειστά παράθυρα της ψυχής μου και το σβησμένο χαμόγελο όλα αυτά τα χρόνια μ'έκαναν να στραφώ προς τα μέσα μου και να παραδεχτώ πως δεν υπάρχει πάντα ένα ΓΙΑΤΙ που να ερμηνεύει όλα όσα μας συμβαίνουν. Πρόσφατα είδα πως μπορώ και πάλι να χαμογελώ και με έκπληξη διαπίστωσα ότι ο ήλιος όλον αυτόν τον καιρό συνέχιζε ν'ανατείλει και να βυθίζεται στη θάλασσα χωρίς να λογαριάζει τη δική μου μελαγχολία...
    Εύα, εύχομαι να έχεις γύρω σου όσο γίνεται περισσότερους ανθρώπους που σ'αγαπούν και θα σου προσφέρουν τον ώμο τους σ'όλη αυτή τη δύσκολη διαδρομή της συνειδητοποιήσης του Παράλογου της Ζωής.
     
  4. kostas_01

    kostas_01 New Member

    Απάντηση: Η Άννα μου έφυγε...

    24 γράμματα δεν είναι αρκετά για να περιγράψουν το χαμό ενός αγγέλου.
    Ίσως σαν άγγελος όμως να βρίσκεται σε έναν καλύτερο κόσμο...
     
  5. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

  6. focus

    focus Regular Member

    Aγαπημενη Κυρια Εva δεν ξερω αν χωρουν λογικες σκεψεις σε ενα τετοιο γεγονος. Οσες φορες εχω ακουσει ή δει κατι παρομοιο, σκεφτομαι οτι ειναι πραγματικα οτι πιο τραγικο μπορει να συμβει σε ενα γονιο.....εχετε και τη σκεψη και τη συμπονια μας....
     
  7. Maley

    Maley Contributor

    ..τι να σου βρε Ευα μου..καθε μερα κλαιει η ψυχη μου για την Αννα..δεν υπερβαλλω γιατι εχω ζησει παρομοιες προσωπικες καταστασεις..τιποτα άλλο..
     
  8. perfect_number

    perfect_number Regular Member

    Απάντηση: Η Άννα μου έφυγε...

    λυπαμαι πολυ...μη ξεχνας ομως οτι παιδια σου εχουν αναγκη απο τη δυναμη σου...
    κουραγιο..
     
  9. SKS

    SKS Guest

  10. sharkhunter

    sharkhunter New Member

    Eυα το πληροφορήθηκα μόλις σήμερα, ειχα καιρο να μπώ στο foroum.Tα ειλικρινη μου συλληπητηρια
     
  11. O_Daskalos_sou

    O_Daskalos_sou New Member

    Απάντηση: Η Άννα μου έφυγε...

    Κουραγιο, υπομονη..
    Να ζεις να την θυμασαι..
    Ευχομαι αναπαυση στην ψυχουλα της..
     
  12. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Parolo pou tin eixa dei mono mia fora,einai pragmatika megalh i anagkh na apantisw kai egw.
    Eva eilikrina to siliphthria kserw oti den sou leei kati.Efxomai na breis to kouragio na sinexiseis na zeis kai na dhmiourgeis giati apo kei psila i Anna afto tha thelei na vlepei.Min distaseis opoiadipote stigmh xriasteis stirigma na me breis.

    Reast in piece Anna...