Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Η Ανάκριση

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος Seduction, στις 29 Σεπτεμβρίου 2010.

  1. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Απάντηση: Η Ανάκριση

    To cut the long story short then...

    Ειναι ηθικο και θεμιτο το 'σπασιμο' του/ης υπο;
    Ενδεχομενως να πρεπει να ξεκινησει αλλου ως νεο νημα


    Η όποια σχέση λοιπόν χρειάζεται δυο παιδάκια
    Το ένα έτσι, το άλλο αλλιώς (βάλτε ό,τι θέτε)
    Αυτά λοιπόν τα παιδάκια με κάποιον τρόπο επικοινωνούν...
    Για να έχουν κάποια σχέση, οποιαδήποτε, σημαίνει πως μοιράζονται κάποιες αντιλήψεις, απόψεις, κάτι τέλος πάντων, συνειδητά...
    Ως εκ τούτου δεν τίθεται θέμα ηθικής μεταξύ τους, ούτε οποιασδήποτε θεμιτότητας γιατί είναι μεταξύ τους προσδιορισμένες από κοινού. Εκτός αν κάποιο από τα δύο παιδάκια είναι γκαγκάου για το άλλο, οπότε και τϊθεται το θέμα τι στο καλό θέλει το πρώτο παιδάκι μαζί του (με λίγα λόγια πρόκειται για απάτη ή εκμετάλλευση)...
    Τα παιδάκια εξελίσσονται παρέα με τα εφόδια και τα εργαλεία που έχουν το καθένα και που μοιράζονται μέσα από διαδικασίες κοινά ορισμένες, όσο απλές ή πολύπλοκες είναι αυτές. Μεγάλα ...παιδάκια είναι έτσι κι αλλιώς.
    Η σχέση παραμένει δυναμική κάτι σαν την δια βίου εκπαίδευση που είναι και της μόδας.
    Αν η σχέση φλατάρει και εξακολουθήσει υφιστάμενη κάτι δεν πάει καλά. Μερικά από τα προηγούμενα δεν ισχύουν. Ή μάλλον η σχέση είναι μεταξύ παρασίτου και ξενιστή. Ως έλλογα όντα δεν μας απασχολεί, αρκετά παράσιτα μας περιτριγυρίζουν και μάλιστα τα έλλογα όντα που είναι ξενιστές με τον καιρό γίνονται κι αυτά παράσιτα ξενιζόμενα στο παράσιτό τους, συμβάλλοντας στην αύξηση του παγκόσμιου καταπιστεύματος δυστυχίας, κάτι σαν το ΔΝΤ της παγκόσμιας μιζέριας.
    Εφόσον όμως η σχέση παραμείνει δυναμική, τότε τα παιδάκια εξελίσσονται, ασύμμετρα πολλές φορές το ένα από το άλλο, αλλά αλληλλοϋποστηριζόμενα, γεμίζοντας ικανοποίηση το ένα τό άλλο με τα κατορθώματά τους, ΠΕΡΑ από την όποια θέση τους στην ίδια την σχέση.
    Είναι σαφές νομίζω, οσον αφορά τον πυρήνα του σκεπτικού, που δημιούργησες FF.
     
  2. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    To θέμα που έθεσα, για το ηθικό σπάσιμο του Υ, έχει συζητηθεί και παλαιότερα στο Inner circle, εδώ: https://www.greekbdsmcommunity.com/forums/8745-breaking-slave.html. Το είχε θέσει ο MasterJp. Δυστυχώς δεν θα μπορέσω να συμμετέχω σ' αυτή την ενδιαφέρουσα συζήτηση γιατί δεν μπορώ να διαβάσω τις απαντήσεις του Seduction. Βγαίνει για κάποιο λόγο ότι βρίσκεται στην ignore list μου. Δεν έκανα εγώ αυτή τη ρύθμιση, και δεν μπορώ να καταλάβω πώς και γιατί έγινε, αλλά η ουσία είναι ότι δεν μπορώ να διαβάσω τί γράφει.

    Προφανώς η διαχείριση του φόρουμ βρήκε ότι αυτός είναι ο πιο εύκολος τρόπος για να υπάρχει ομοφωνία απόψεων. Με πολύ απλές και δημοκρατικές διαδικασίες, λύθηκε και αυτό το θέμα.

    Καλή συνέχεια σας εύχομαι.
     
    Last edited: 10 Οκτωβρίου 2010
  3. Flowform

    Flowform Regular Member

    Απάντηση: Η Ανάκριση

    ?!
     
  4. Απάντηση: Η Ανάκριση

    λολλολ λολολολολολ κουραστηκα με την ιστορια
    πολυ καλογραμμενη αλλα κουραστηκα
    ευτυχως που δεν ειμαι εκεινη
    το μυστικο δεν θα το ειχα πει,αλλα θα ειχα αρχισει να βριζω,να χτυπιεμαι,να βλαστημω θεους και δαιμονες και εννοειται πως δεν θα σε ξαναεβλεπα Σεντάκσιον, no offence!;-) ;-) ;-)


    υ.γ:ευτυχως που δεν πηγα σε γυμναστικη ακαδημια
     
  5. Seduction

    Seduction Regular Member

    Απάντηση: Η Ανάκριση

    *Σ' ευχαριστώ για τα σχόλια σου.
    ** Τι ακριβώς σε κούρασε; To ότι η ιστορία τράβηξε σε 8 συνέχειες ή τα όσα διαδραματίστηκαν σε αυτές;
    ***Oλες το λένε το μυστικό. Ανεξαρτήτως όλες.
    ****Εχουμε γράψει πολλοί εδώ μέσα, δεν κάνουμε όλοι για όλους, αλλά λάβε υπόψη σου πως σε τέτοιες περιπτώσεις, υπάρχει από πριν συζήτηση. Δεν γίνεται αυτό μεταξύ ασύμβατων ανθρώπων και γούστων. Eπιπλέον σκέψου πως δεν γίνεται μιμητικά. Δεν είναι όλες οι "ανακρίσεις" ίδιες!!! Αλίμονο αν ήταν.

    Ούτε εγώ πήγα! Σε τι αναφέρεσαι;
     
  6. Kitty

    Kitty Regular Member

    Απάντηση: Η Ανάκριση

    Το τέλος μου έφερε στο μυαλό μια ατάκα απο μία ταινία που είχα δει "only unfulfilled love can be romantic." Θαυμάσια ιστορία και το τέλος είναι (αν και ανατρεπτικό) αυτο που ταίριαζε.

     
     
  7. Keiko Mika

    Keiko Mika 愛する人たちに裏切られた Premium Member

    Απάντηση: Η Ανάκριση


    Θεϊκή ατάκα !!!       
     
  8. Seduction

    Seduction Regular Member

    Απάντηση: Η Ανάκριση

    Σ' ευχαριστώ για το σχόλιο σου. Δεν ξέρω αν είναι ρομαντική η ιστορία ή το τέλος της, όπως το βλέπει ο καθένας, σίγουρα όμως ήταν μια σχέση πολύ όμορφη με τέλος που ήταν το καλύτερο για την μικρή.
     
  9. thanasis

    thanasis Contributor

     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  10. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  11. 1969 female

    1969 female New Member

    Απάντηση: Η Ανάκριση

    Αγαπητε Seduction...διαβασα αρκετες φορες την ιστορια σας..φοβαμαι πως θα γελοιοποιηθω,καταθετωντας το σχολιο μου...θα το τολμησω!!!!Ολα περικλειονται σε αυτην την προσωπικη σας εμπειρια.Θα ξεκινησω απο τον τροπο που μας το καταθεσατε..δοσμενο τοσο ομορφα,απιστευτη αφηγηση,καταθεση ψυχης...Την ωρα που το διαβαζα επλαθα τις εικονες...το ζουσα..τεχνικες,μουσικη....ενταση,παθος,καυλα....εναλλαγες πολλες..ολες οι αισθησεις χτυπησαν κοκκινο.Με αρκετη δοση σαδο-μαζο αλλα χωρις να ξενιζει,χωρις ιχνος χυδαιοτητας..ακρως ερεθιστικο το βρηκα..ταξιδεψα χαθηκα ενοιωσα ζηλεψα...Καποιες στιγμες με εξοργισατε..η αληθεια ειναι..Καποιες αλλες ομως...με ευχαριστησατε!!!!Το τελος της ιστοριας ομως ηταν απροσδοκητο.Μου αφησε μια πικρια.. αν και την αφησατε για το καλο της...Την αγαπησατε πολυ την μικρη σας...ειλικρινα σας ευχαριστω,που την αναρτησατε και ειχα την χαρα να την διαβασω..   
     
  12. yagos69

    yagos69 Live with a dream, not a substance

    Απάντηση: Η Ανάκριση

    Μαλάρι να μπορούσα να γίνω και 'γω τόσο ικανός αφέντης....
    Έχετε το σεβασμό μου κύριε Seduction.