Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Η Ζωή είναι μία σκύλα!

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος gaby, στις 25 Μαρτίου 2007.

  1. Astarty

    Astarty Contributor

    Τουλάχιστον σε αυτό θα συμφωνήσω. Και πως θα μπορούσα να κάνω διαφορετικά από την στιγμή που αγγίζω τον πανηδονισμό! Ένα τυχαίο άγγιγμα, μια οσμή, η ραφή του τζην στο αιδοίο μου, μια σταγόνα νερού που κυλάει στα χείλη του...όλα για μένα μπορούν να γίνουν έρωτας.

    Η ζωή μπορεί να είναι μια σκύλα αλλά όχι περισσότερο από μένα;-)
     
  2. HiSasori

    HiSasori Regular Member

    Κάτι σε αυτό μου έκανε ΚΛΙΚ αλλά δεν μπορώ ακόμα να προσδιορίσω τι..
    Επιτρέψτε μου λοιπόν μία ερώτηση, όσο καλά μπορώ να την διατυπώσω..

    Το BDSM είναι κατά μία έννοια το τελετουργικό γύρω από την ερωτική πράξη, αυτό που δίνει το νόημα που θέλετε και ο τρόπος να εισπράξετε όλα όσα θέλετε από αυτήν;
    Η' μπορεί να είναι και μία πράξη αυτόνομη η οποία μπορεί να δώσει ικανοποίηση από μόνη της χωρίς ερωτικό υπόβαθρο;
    Η' είναι τελικώς τόσο εναρμονισμένο με τον ερωτισμό σας ωστέ να είναι αυτή η ίδια η έκφραση αυτού, όπως ίσως το βανίλλα ρομαντικό σεξ για τα απλά ζευγάρια;

    Το ξέρω ότι πιθανότατα "πιάνω άκρα" παρά την ομορφιά στα απέριόριστα γκρίζα ανάμεσα. Σαν άνθρωπο με ενδιέφερε πάντα ο ερωτισμός, είτε ήταν ματιές, είτε φευγαλέα αρώματα, είτε πράξεις.. Ο ερωτισμός όμως του BDSM μου διαφεύγει.. Ξέρω ότι υπάρχει αλλά δεν ξέρω ποιά είναι η γεύση του, το αρωμά του..

    Τελικά μου φαίνεται είτε είμαι άκρατα βανίλλας είτε οι αμερικάνοι με την οπτική τους μου έχουν κάνει κακό.. Τα πάω πολύ καλύτερα με τους ιάπωνες.  
     
  3. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Ενδιαφέρον και μάλιστα πολύ HiSasori, τι είναι αυτό που σε κάνει να λές
    ίσως ξεκινόντας από εκεί προκύψουν οι απαντήσεις στις περί ερωτισμού ερωτήσεις σου αναφορικά με τον χώρο

    και επειδή μια εικόνα χίλιες λέξεις, τι "βλέπεις" στις παρακάτω εικόνες;
     
  4. μελίνα

    μελίνα Guest

    Η Ζωή είναι μία σκύλα; να την χαϊδέψουμε ανάμεσα στ αυτάκια να γλυκάνει τότε  

    Για να νιώθω ερωτικά ξεκινώ τη μέρα μου διεγερμένη με κάποιον τρόπο, άλλοι καλύτεροι άλλοι λιγότερο καλοί γι αυτή τη δουλειά. Τους βλέπω όλους ως ερωτικές πιθανότητες και για τα ελάχιστα πρώτα δευτερόλεπτα τους δίνομαι. Μετά βλέπουμε πού θα πάει το πράγμα. Αυτά μου αρκούν για να μη με παίρνουν οι καταστάσεις από κάτω.

    Αλλά αυτό με τα πρωτόκολλα τί σχέση έχει ολοζώντανο ροδάκινο;

    Τα πρωτόκολλα τα ξέρω για όταν πηγαίνεις στο ειδικό κλαμπ και δεν πρέπει να πιάσεις κατά λάθος τον λάθος κώλο, χρησιμεύουν και αλλού;
     
  5. The_Ogre

    The_Ogre Me !

    Απάντηση: Η Ζωή είναι μία σκύλα!

    διαφωνώ !
    Γιατί νομίζω οτι εμείς όταν κοιτάμε με στραβό μάτι τα βλέπουμε όλα χάλια.
    αν... κοιτάξουμε τα βλέμματα που πετανε γύρω μας και αφήσουμε τον εαυτό μας να περιπλανηθεί στις σκέψεις τον άλλον τοτε θα συνηδειτοποιησουμε ότι απλά οι άλλοι αναζητούν μια πόρτα για να βγουν από τους δισταγμούς τους. ( εκτός εάν είναι εντελώς δειλή όποτε έτσι τους αξίζει ) άρα δεν μένει άλλο τι παρά να τους δείξουμε ότι από την δική μας πόρτα μπορούν να βγουν αρκεί να… πληρώσουν το τίμημα.
    Και επειδή είναι στην ανθρωπινή φύση ο ανταγωνισμός θα δεχτούν να … περάσουν τις δοκιμασίες ! όποτε …και πάλι έτσι τους αξίζει !
    Αν αφεθούμε στην ατμόσφαιρα θα διαπιστώσουμε ότι τα πάντα είναι εντελώς ερωτικά..
    Π.χ
    δεν είναι καθόλου ερωτικό το να συναντηθείς με κάποια εξω από μια οικοδομή για να πάτε για καφέ. Βρομιά , άμμος , λάσπες …θα λερώσει και τα τακουνάκια τις !
    Αν όμως μόλις έρθει την αρπάξεις από το μπράτσο και τη πας στο σημείο που έχουν αραδιάσει την ξυλιά για το καλούπωμα των μπετό( τα καδρονια) οι οικοδόμοι και τη βαλεις να γονατίσει με το να κρατάει σηκωμένη τη μπλούζα τις με τα δόντια (για να χαδεύει τα βυζιά τις ο κρύος αέρας) και τη μούρη στο τοίχο, και εσύ στήριξης 2 καδρόνια σε σχήμα Χ στο τοίχο και κατόπιν την σηκώσεις από τα μαλλιά και την στηρίξεις στα καδρόνια με σύρματα που σίγουρα θα βρεις στο πάτωμα …. Αυτό έχει πολλές πιθανότητες να εξελιχτεί σε ένα ερωτικό ραντεβουδάκι !
    Άρα αυτό που πρέπει να κάνουμε είναι απλό.
    Πρέπει να διαμορφώνουμε το περιβάλλον πάντα σύμφωνα με τις εκάστοτε ορέξεις μας και όχι να αφηνόμαστε στο να μας διαμορφώνει αυτό !
    Τ
     
  6. gothman

    gothman Regular Member

    Απάντηση: Η Ζωή είναι μία σκύλα!

    Πολύ τραγικά τα βλέπετε.Δεν νομίζω ότι είναι τόσο άσχημα τα πράγματα.Επειδή έχουμε μία εξιδανεικευμένη άποπση για το παρελθόν δεν νομίζω ότι έτσι ήταν πραγματικά.Πιστεύω ότι δεν φταίει το περριβάλλον αλλά οι ίδιοι οι άμθρωποι για αυτό.Στο κάτο κάτο ο ερωτισμός είναι κάτι πολύ έντονο για να το κατηγοριοποιήσουμε και να πούμε ότι λείπει απ' τη ζωή μας.Είναι δικιά μας απόφαση αν θα το νιώσουμε ή όχι.
     
  7. tanlab2

    tanlab2 Regular Member

    Απάντηση: Η Ζωή είναι μία σκύλα!

    Συμφωνώ ότι υπάρχει στην ατμόσφαιρα της πόλης μια αντιερωτική και πολύ "νορμάλ" (ή όχι) διάθεση. Πολλές φορές πιάνω και τον εαυτό μου να παρασύρεται από την πεζή καθημερινότητα και να φεύγει η διάθεση για οτιδήποτε... Εκεί ακριβώς όμως βρίσκεται και το μεγάλο στοίχημα. Αυτήν ακριβώς την στιγμή πρέπει να αντισταθείς, να σηκωθείς και να βρεις τη δύναμη να συνεχίσεις ερωτικά με όποιον τρόπο μπορείς!
     
  8. Koproskylo

    Koproskylo Regular Member

    ....καλά μην το λες,
    όταν φεύγω από την ουρά στην εφορία νοιώθω πως θέλω κάποιον να @#$@#$
     
  9. danos

    danos Regular Member

    δεν φαντάζομαι να περιμένεις και απάντηση μετά απο τοσα χρόνια  
     
  10. Koproskylo

    Koproskylo Regular Member

    ...θα με ανησυχούσε να υπήρχε σοβαρή απάντηση σε αυτό που είπα.
    (πς. φαννυ άβαταρ)
     
  11. danos

    danos Regular Member

    εμένα να σε πω την αλήθεια θα με ανησυχούσε περισσότερο αν την σοβαρή απάντηση την έδινα εγω  
     
  12. Black Butterfly

    Black Butterfly Αηδιασμένη

    Οφθαλμόν αντί οφθαλμού, δηλαδή.