Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Η Ολλανδικη κυβερνηση νομιμοποιει το κομμα των παιδοφιλων

Συζήτηση στο φόρουμ 'Ειδήσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Konstantinos, στις 26 Νοεμβρίου 2007.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. female

    female Contributor

    Re: Απάντηση: Η Ολλανδικη κυβερνηση νομιμοποιει το κομμα των παιδοφιλων



    Συμφωνώ. Ειδικά με τη λογική που κινείται η κριτική σου.



     
  2. chemical23

    chemical23 Regular Member

    Δεν καταλαβαίνω πράγματι, μιλώντας πάντα με γνώμονα την κοινωνία και όχι το κράτος αυτό καθαυτό (καθώς εκεί υστέρουμε κατά πολύ),γιατί θα έπρεπε να νιώθουμε τόσο μειονεκτικά απέναντι στους Ολλανδούς εταίρους μας στην ΕΕ.Εδώ η οικογένεια ακόμα κρατά τις αντιστάσεις της,η οποία αποτελεί το βασικό συστατικό της κοινωνίας μας και πιστεύω πως δεν δίνουμε την δέουσα προσοχή σε αυτό.Η έννοια της δεμένης οικογένειας που τα μέλη της αλληλουποστηρίζονται δεν υπάρχει σχεδόν σε αυτά τα κατά τα άλλα φιλελεύθερης ιδεολογίας κράτη.

    Πέραν αυτού θα πρέπει να αξιολογήσουμε και τις διαφορετικές ιστορικές συγκυρίες των λαών μας.Η Ολλανδία κράτος ισχυρό,πλούσιο,ναυτική δύναμη υπερπόντια,με πολλές αποικίες ανά τον κόσμο παλαιότερα (τις οποίες βέβαια και λυμαινόταν και καταλήστευε μέχρι και λίγο μετά τον Β παγκόσμιο) σε αντιδιαστολή με την Ελλάδα κράτος ούτε καν 200 χρόνων,το οποίο μάλιστα πρωτύτερα δεν υπήρχε ούτε σε κάποια άλλη μορφή λόγω της τουρκοκρατίας που ομολογουμένως μας πήγε πίσω αρκετά,με τον σκοταδισμό που επικρατούσε.Διαφορετική αφετηρία διαφορετική η πορεία οπότε και διαφορετικές αξίες και ιδέες και ήθη και έθιμα.Οι κοινωνίες μας δεν θα μπορούσαν κατ'ουδένα λόγο κατά την γνώμη μου,να μοιάζουν έστω.

    Τώρα βέβαια το κόμμα της παιδοφιλίας αν όντως νομιμοποιήθηκε (γιατί ρώτησα άτομο που μένει εκεί και μου είπε πως δεν γνωρίζει κάτι ανάλογο) δεν είναι και η καλύτερη εξέλιξη.Καταρχήν ως κόμμα έχει σημαία την παιδοφιλία και μόνο??Και τι υπάρχει πέρα από αυτό?Ποιες είναι οι θέσεις του για άλλα τόσα σημαντικά ζητήματα?Ή μήπως έχει σκοπό με αλλαγές στο σύνταγμα της χώρας,να καθιστά ώριμο έναν άνθρωπο από τα.....12 του και μετά να κάνει ξανά εκλογές με συμμετέχωντας το ίδιο,λόγω απουσίας ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ θέσεων?Και δεν καταλαβαίνω πως το κράτος θα μπορούσε να επεμβαίνει στα όποια μέλη του κόμματος αυτού.Θα τους συλλαμβάνει?Θα τους καταστέλλει?Ή μήπως το όποιο υποψήφιο μέλος θα εισπράττει την κατακραυγή και την χλεύη των υπολοίπων οπότε από ένα σημείο και έπειτα ποιος ο λόγος να συμμετάσχει κάποιος σε ένα τέτοιο κόμμα αν όντως έχει τάσεις παιδοφιλίας αν και νομίζω πως ο όρος παιδεραστία για τέτοια άτομα είναι καταλληλότερος.

    Παρόλα τα στραβά και άσχημα της ελληνικής κοινωνίας (άλλωστε παντού υπάρχουν αυτά) και είναι πλέον πιο ανοιχτή και πιο προοδευτική από παλαιότερα.Ίσως η εκκλησία να μην ακολουθεί κατά πόδας ακόμη αλλά αργά ή γρήγορα θα αναγκαστεί εκ των πραγμάτων.Τέτοια προδευτικότητα όμως σαν τους φίλους μας Ολλανδούς,ούτε την χρειαζόμαστε ούτε μας είναι αναγκαία
     
  3. Elysium

    Elysium Contributor

    Re: Απάντηση: Η Ολλανδικη κυβερνηση νομιμοποιει το κομμα των παιδοφιλων

    Πολιτικολογείς προκαλώντας συχνότατα.
    Αν και δεν είμαι ψηφοφόρος του παραπάνω κόμματος, καλό θα ήταν να περιοριστούν απ' όλους οι συζητήσεις περί πολιτικών κομμάτων. Δε θα είχε π.χ. κανένα νόημα να ρίχνω καντήλια μέσα από τα posts του bdsm forum στο ΚΚΕ και τους κουμμουνιστές. Σέβομαι πως υπάρχουν άνθρωποι (αρκετοί μάλιστα) που εκφράζονται μέσα από το κόμμα αυτό και δεν τους προκαλώ, ιδίως σε forum bdsm θεματολογίας. Καλό θα ήταν να κάνουμε όλοι κάτι ανάλογο και να είμαστε πιο προσεκτικοί.
     
  4. latexduck

    latexduck Contributor

    Δίνετε πολύ σημασία στο σέξ ρε παιδιά, και οι παλιοί που δεν είχαν βιβλία μια χαρά τα κατάφερναν  
     
  5. Iagos

    Iagos Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Η Ολλανδικη κυβερνηση νομιμοποιει το κομμα των παιδοφιλων

    καλο θα ειναι οταν διαβαζουμε να κατανοουμε βαθυτερα τι διαβαζουμε και να μην καταληγουμε σε ευκολα συμπερασματα που αν μη τι αλλο κλειδωνουν την σκεψη μας........

    ευχαριστω παντως για την παρεμβαση εγω κατανοησα ελπιζω και εσυ αν και διατηρω αμφιβολιες
     
  6. ε ναι βασικά οι Ολλανδοί να πούμε είναι και πολύ μπροστά με αυτή την νομιμοποίηση.
    Βέεεβαια κλάσεις ανώτεροι οι τυπάδες.
    Ρε δε τους χέζουμε λέω εγώ, καθόσαστε και ασχολείστε με τη μαλακία του κάθε καμμένου.
     
  7. Afrodyte

    Afrodyte Regular Member

    Απάντηση: Re: Η Ολλανδικη κυβερνηση νομιμοποιει το κομμα των παιδοφιλων

    Ειπα να μην το πω αλλα δεν αντεξα.Μετα την ειδηση για την ισχυροτατη οικογενεια με τη μανα νταβατζη του εξαχρονου παιδιου της για ποια κοινωνεια μιλαμε;;; 

    Τρεμε ολλανδια η ελλαδα σε ξεπερασε.......
     
  8. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    τα αρωστα μυαλα δεν ειναι προνομιο καμμιας χωρας η κοινωνιας!για να ειμαι ηλικρινης εκει που δεν ακους τετεια κρουσματα να φοβασαι!γιατι η δεν ταρακουνουν πια η θεωρουνται αναξια λογου(οσο και αν ακουγεται ασχημο αυτο)οσο για την τυπισα που θελει να λεγεται μανα επειδη ξεγεννησε το κοριτσι θα αντιπαραθεσω την δικια μου που αν και εφτασα 40 ακομα αγχονετε για μενα!και πιστευω ειναι πλειοψηφια 
     
  9. latexduck

    latexduck Contributor

    δεν νομίζω να γίναμε Αμέρικα ακόμα, να ναι καλά οι παραδόσεις και η επιστροφή στο παλιό των νέων σήμερα....
     
  10. chemical23

    chemical23 Regular Member

    Afrodyte δεν έχω παρά να συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες ότι αυτά είναι τραγικά φαινόμενα που αποτελούν όμως την ισχνή μειοψηφία.Τώρα πρέπει να δοθεί απόλυτη προσοχή στα κακοποιημένα παιδιά!Απορώ όμως για το μητρικό ένστικτο αυτής της 'γυναίκας',υπήρξε ποτέ?
     
  11. James_Bondage

    James_Bondage Regular Member

    Afrodyte μαλλον δεν εχεις ακούσει για τα κοριτσάκια στη Χιλή και τη Βενεζουέλα που πεινάνε και κανουν τα πιο [κατα τον ευρυ κοσμο] διεστραμμενα και αηδιαστικα βιντεο [βλεπε buckake, piss, scat, animal κλπ] για να θρεψουν την οικογενειά τους... και μιλαμε για παιδάκια 10-14 ετών τωρα.

    Να πω για τα μπουρδελα στην Ταϊλάνδη;; το ειπα πριν καιρο στο ιδιο thread αλλα το γραψατε στα @@ σας...

    [sorry για το doublepost]

    και για να απαντησς σε ολουσ τουσ τιμωριολαγνους, αντι να κοιτάτε πως θα ηταν καλύτερο να τιμωρήσετε τους παιδόφιλους ωστε να αποτρέψετε αλλους τετοιους στο μελλον, κοιτάξτε πως θα ήταν καλύτερο να παρασχεθεί σωστή κοινωνική παιδεία ωστε να μην υπάρξουν άλλοι παιδόφιλοι στο μέλλον.

    Η πρόληψη ειναι η καλύτερη θεραπεία.
     
    Last edited: 31 Δεκεμβρίου 2007
  12. iJ

    iJ Regular Member

    Απάντηση: Re: Η Ολλανδικη κυβερνηση νομιμοποιει το κομμα των παιδοφιλων

    +1
     
Thread Status:
Not open for further replies.