Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Η έλξη του νοσηρού

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος dora_salonica, στις 25 Σεπτεμβρίου 2007.

  1. sapfw

    sapfw λιβελούλα Contributor

    Απάντηση: Η έλξη του νοσηρού


    η σκιά ενός ανθρώπου είναι απαραίτητα το αρνητικό του κομμάτι; μπορεί να είναι και το θετικό... πχ. η σκιά του Χάνιμπαλ Λέκτερ...
     
  2. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Re: Απάντηση: Η έλξη του νοσηρού

    Με κάλυψε η ζουμερή μου και για να το συμπληρώσω...
    Στην αθέατη πλευρά του φεγγαριού βρίσκονται οι πεφωτισμένες οάσεις.

    Σε μία κοινωνία που γκετοποιεί τις επιθυμίες μας σε "νοσηρές", τα φρούτα των σκιών έχουν λαχταριστή γεύση. Τι θα γινόταν αν όμως δε το έκανε;
     
  3. Afentis_Epi8ymiwn

    Afentis_Epi8ymiwn Regular Member

    Απάντηση: Η έλξη του νοσηρού

    Στην σκιά μου βρίσκετε και εκείνη που είναι δίπλα μου. Είναι άραγε από τα "χειρότερά" μου? Την διάλεξα γιατί μου καλύπτει αυτά ή γιατί ανήκει σε αυτά?

    Δεν διαλέγουμε, λοιπόν, κάποιον για τα "χειρότερά" του αλλά και γιατί ταιριάζει με τα δικά μας "χειρότερα"
     
  4. Kits

    Kits Contributor


    ... αλλα στην ποσοτητα αλκοολ που εχεις καταναλωσει!




    ( καθε ομοιοτητα με αληθινα προσωπα, ονοματα κτλ ειναι απλως συμπτωση και δεν υπαρχει προθεση να θιξει κανεναν παρα μονο αυτον που εχει την μυγα!!!)
     
  5. Elysium

    Elysium Contributor

    Πολλά ναρκωτικά αυτός ο Aldo Carotenuto.
     
  6. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Re: Απάντηση: Η έλξη του νοσηρού

    Ναι. Αλλά εγώ μιλώ για τον τρελό έρωτα. Όχι για γραμμούλες.

    Τι να την κάνεις την ισορροπία στον έρωτα; Γιατί να μην βουτηχτείς στις σκιές; Και γιατί αυτό να είναι σε βάρος του άλλου;

    Πολύ καθαρά και μαθηματικά το προσεγγίζεις. Θεωρώ ότι είναι μία καθαρά ορθολογιστική αντιμετώπιση που δεν έχει τόσο σχέση με τον έρωτα όσο με την λειτουργικότητα.

    Φυσικά δεν είναι όλοι οι άνθρωποι ίδιοι. Ο καθένας βρίσκει τις δικές του ισορροπίες. Ή όχι.

    Αυτό είναι και το νόημα του νήματος. Θα ήθελα να δω πώς βρίσκουν τις ισορροπίες τους κάποια άτομα.
     
  7. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Χαίρομαι ιδιαίτερα που τα "ιδιαίτερα" έπιασαν τόπο.

    Νάσαι πάντα καλά μικρέ μου Κιτς. 
     
  8. capeaway

    capeaway Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Η έλξη του νοσηρού

    Περιεγραψα μια ιδανικη κατασταση, ετσι οπως θα την ηθελα. Η πραγματικοτητα σιγουρα διαφερει, αλλα εχει κι αυτη τις χαρες της. Οχι απλα στις σκιες, στην αβυσσο μπορει να σε βουτηξει ο ερωτας (και την ιδια στιγμη να σε ανεβασει στον παραδεισο). Απο ενα σημειο και μετα, αν ειναι τρελος, οπως λες, την κατασταση δεν την ελεγχεις. Απλα πας οπου σε παει.

    Θα αφεθω να με παει οπου θελει αφου σιγουρευτω για την επιλογη που εκανα.
     
  9. Maley

    Maley Contributor

    ..δεν υπαρχουν καλα και κακα σημεια..υπαρχουν μονο σημεια..
     
  10. L_Strike

    L_Strike Contributor

    Τα σημεία δίχως γυρισμό μπορούν να χαρακτηριστούν αυτόνομα με κάποιο επιπλέον επίθετο; Ή κρίνονται εκ του αποτελέσματος;
     
  11. Maley

    Maley Contributor

    ...εκ του αποτελεσματος κρινονται..ολα στη ζωη..
     
  12. L_Strike

    L_Strike Contributor

    Η εκ του αποτελέσματος παρατήρηση, ενώ δίνει τροφή για κριτική σκέψη, στερείται διορατικότητας.
    Σε ένα τέτοιο σημείο καμπής, αμφιβάλλω αν κάποιος θα περιμένει το αποτέλεσμα για να εξετάσει την ορθότητα της κίνησης του.