Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Η ακρίδα σιώπησε για πάντα ,Kwai Chang Caine,

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Art and Literature' που ξεκίνησε από το μέλος fractal, στις 5 Ιουνίου 2009.

  1. fractal

    fractal Regular Member

    Θυμάμαι πριν χρόνια, πιτσιρικάς ,βλέποντας το Kung Fu είπα στην αερφή μου να μου πετάξει ένα μαχαίρι στο κεφάλι για να το πιάσω στον αέρα .
    Αυτή πιο μικρή από μένα άκουσε τον μεγάλο αδερφό και το πέταξε. Από τότε μου έμεινε ένα αδιόρατο σχεδον σημάδι στο μέτωπο ,μια λατρεία για τον φόβο του πόνου και ένας θαυμασμός για το μαγικό ,το υπερφυσικό , το μεταφυσικό.
    Με τα χρόνια όσο χάνεται και το σημάδι χάνονται και τα ίχνη στην ψυχή μου που με έδεναν με τις μυστικές διαδρομές , με τις κρυμμένες γωνίες , στις εσωτερικές αυλές των χαμένων προσμονών.
    Με πιάνει μια θλίψη ,ένας κόμπος που δεν ξέρω γιατί. Ακόμα προσπαθώ να καταλάβω τις ερωτήσεις μετά από 35 χρόνια,αλλά βιάζομαι να δώσω απαντήσεις και αρχίζω από την αρχή.Ατέρμονα,βασανιστικά ,υπέροχα.
    Πρεπει να φύγω για την δουλειά. Δε θυμάμαι γιατί αλλά κάτι σημαντικό έχω να κάνω σήμερα.
    Ακομα ένα έγγραφο ,ακόμα μια σφραγίδα , ακόμα μια υπόγραφη.

    Master Po: [after easily defeating the boy in combat] Ha, ha, never assume because a man has no eyes he cannot see. Close your eyes. What do you hear?
    Young Caine: I hear the water, I hear the birds.
    Master Po: Do you hear your own heartbeat?
    Young Caine: No.
    Master Po: Do you hear the grasshopper that is at your feet?
    Young Caine: [looking down and seeing the insect] Old man, how is it that you hear these things?
    Master Po: Young man, how is it that you do not?
     
    Last edited: 5 Ιουνίου 2009