Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Η αρχή…

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος GRD, στις 12 Σεπτεμβρίου 2021.

  1. GRD

    GRD Great Red Dragon

    Καλήσπερα/μέρα/νυχτα ανάλογα με το πότε θα το δει ο καθένας  

    Αν και αρκετές φορές στη ζωή μου έχει ξεκινήσει κάτι με διάφορους τρόπους και φυσικά έχω τον «δικό μου» αγαπημένο… ήθελα να απευθυνθώ -κυρίως- σε γυναίκες που είναι ή θα ήθελαν να είναι σκλάβες 24/7 (ή κατά το δυνατόν) και έχουν ζήσει την «απέναντι» όχθη της αρχής.

    Έχω συζητήσει ήδη 1-1 με κάποιες και έχω μια σφαιρική άποψη, αλλά δεν έχω ποτέ ανοίξει το θέμα σε δημόσιο διάλογο.

    Προκαταβολικά, να πω πως δε με ενδιαφέρει (ως άτομο) ο «καθωσπρεπισμός» και ο «σωστός» τρόπος σύμφωνα με τη βιβλιογραφία αλλά πραγματικά, εσωτερικά συναισθήματα και λογικές ανάγκες πχ… κτίσιμο εμπιστοσύνης και πως… κλπ.

    Δεκτές ΟΛΕΣ οι απαντήσεις όμως σας παρακαλώ μη το κάνετε ένα θεωρητικό νήμα. Είμαι ένας απόλυτα λογικός και πρακτικός άνθρωπος και προς εκεί θα ήθελα να κατευθυνθεί το νήμα μου   Με κάθε σεβασμό…

    GRD
     
  2. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Καλησπέρα
    Δεν είστε σαφής. Τι ρωτάτε;
     
  3. espimain

    espimain Contributor

    Πριν μερικές ημέρες (πρόσφατα) ένας άλλος Master, που είχε και αυτός τις μεθόδους του, ρωτούσε άλλους κυριαρχικούς, τι κάνουν για να αποκτήσουν σκλάβα, τώρα εσείς ρωτάτε τις υποτακτικές, να σας πουν με ποια μέθοδο τις απέκτησε ο Κύριος τους.
    Νέος άνεμος κυκλοφορεί στο φόρουμ.
    Παράλληλα εξελίσσεται μια συζήτηση για τους κανόνες προσέγγισης και συμπεριφοράς στο BDSM, που μια εταιρία τους πλασάρει στους πελάτες της. Μερικοί τους θεωρούν θέσφατον για τους σούπερ ντούπερ κυριαρχικούς.
    Κάτι θα βρείτε. Έχει για όλους.
    Αλλά αφού βολεύεστε με τον δικό σας, αγαπημένο τρόπο, γιατί ψάχνετε για άλλους τρόπους;
     
    Last edited: 12 Σεπτεμβρίου 2021
  4. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

    Είσαστε σίγουρος ότι έχετε δηλώσει το σωστό status?
     
  5. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Στα παρακάτω δεν έχετε ρωτήσει κάτι ούτε έχετε θέσει κάτι προς συζήτηση. Τι ακριβώς περιμένετε ως απαντήσεις;