Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Η αυθεντικότητα της υποταγής

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος master4u4ever, στις 21 Οκτωβρίου 2012.

  1. dhmhtrhs

    dhmhtrhs Regular Member

    Οκ λιονταρίνες ,δεσποινίδες και κυρίες ψυχραιμία!
    Ήμουν σίγουρος οτι θα πυροδοτούσα πάθη και εντάσεις (!!) αλλα πίστευα οτι θα βρίσκαμε καλύτερο μέσο εκτόνωσης  
    Tα πράγματα είναι απλά,ο λόγος που στο ζω'ι'κό βασίλειο δεν υφίσταται ''μάχη'' μεταξύ αρσενικού και θηλυκού είναι η ύπαρξη της μυ'ι'κής ανισορροπίας! Το θηλυκό λόγω ενστίκτου γνωρίζει..

    υ.γ. επίσης ,μιας και αναφέρθηκαν τα λιοντάρια σαν παράδειγμα να πούμε οτι ειδικά στις αγέλες των λιονταριών τα θηλυκά κυνηγούν ενώ τα αρσενικά αράζουν  
    Mη μας πολυπίέζετε και υιοθετήσουμε αυτή την πρακτική και στο ανθρώπινο είδος!  
     
  2. Kristen

    Kristen Regular Member

    Απάντηση: Η αυθεντικότητα της υποταγής

    Με πειραξε η υποψια που εχω οτι υποτιμας τα "θηλυκα". Εφοσον δεν εισαι αφθαρτος τοτε εχεις κι εσυ ημερομηνια ληξης και μαλιστα πιο πριν απο τα θηλυκα, γιατι ως γνωστον οι ορεξεις και οι εμπειριες των 40 φευγα γυναικων τις κανουν =με δυο 20αρες.. ενω οι επιδοσεις των αρσενικων παιρνουν τον κατηφορο κυριολεκτικα με τα χρονια.

    Επισης ας συμφωνησουμε οτι θα διαφωνουμε εσαει ως προς το κυριο θεμα της συζητησης.Κατα τη γνωμη μου η φυση δεν εχει προβλεψει τιποτα για μας. Υπαρχουν καποια δεδομενα στη ζωη μας που εμεις εχουμε δημιουργησει και τα αντιλαμβανομαστε εσφαλμενα ως μοναδικες αληθειες της υπαρξης.

    Εγω αντιδρω μονο στην καταπιεση και τον περιορισμο που υφισταμεθα απο την ανδροκρατουμενη κοινωνια. Στο σεξουαλικο τομεα αισθανομαι ελευθερη να παιξω οποιο ρολο μου αρεσει.Αυτα.
    Φιλικα Κristen:neut:
     
  3. NobodyKP

    NobodyKP Contributor

    Απάντηση: Η αυθεντικότητα της υποταγής

    Αυτό λέω και εγώ! Μόνο που δεν ξέρω ποιος έχει κόμπλεξ!!! Αλλά "χειρωτέρα της αμαθείας η ημιμάθεια" έλεγαν κάποτε...
     
  4. NobodyKP

    NobodyKP Contributor

    Απάντηση: Η αυθεντικότητα της υποταγής

    Αν σε πείραξε προσπάθησε να το ξεπεράσεις. Εγώ πάντως παραμένω πάντοτε κόσμιος, διότι αυτή την ανατροφή έχω πάρει. Δεν υποτιμώ δε κανένα. Ούτε τις γυναίκες.
     
  5. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Η αυθεντικότητα της υποταγής

    Και να συμπληρώσω ότι στα λιοντάρια, το λιοντάρι τρώει και κανένα μικρό και η λιονταρίνα δεν τα βάζει και πολύ μαζί του....

    Στην φύση υπάρχει κυριαρχία και υποταγή, κατά κανόνα των θηλυκών στα αρσενικά, λόγω ρώμης, ηθική δεν υπάρχει που να αποδίδει πρόσημα, ώστε να προσβάλλονται τα ζώα θηλυκά και αρσενικά.
     
  6. NobodyKP

    NobodyKP Contributor

    Απάντηση: Re: Η αυθεντικότητα της υποταγής

    Αυτό είναι η μόνη αλήθεια φίλε μου. Διότι επί της ουσίας στην φύση ο μυικά υποδεέστερος υποτάσσεται στον ισχυρότερο. Τελεία και παύλα. Τα άλλα είναι "άλλα λόγια ν'αγαπιόμαστε" και να κουνάμε bits και bytes πέρα δώθε.
     
  7. Kristen

    Kristen Regular Member

    Απάντηση: Η αυθεντικότητα της υποταγής

    Μαντεψε.

    .....................................
     
  8. Uther

    Uther Contributor

    Απάντηση: Η αυθεντικότητα της υποταγής

    Δεν διαφωνούμε καθόλου στη θεωρία.
     
  9. Uther

    Uther Contributor

    Απάντηση: Η αυθεντικότητα της υποταγής

    Η λιονταρίνες συχνά διώχνουν τα λιοντάρια.
    Παρ'ολα αυτά, και ανεξάρτητα από αυτό,
    πότε είδατε μάχη μεταξύ αρσενικού και θηλυκού ώστε
    να μιλήσουμε για κυριαρχία; Τα ζώα όταν κυριαρχούν
    διώχνουν ή σκοτώνουν. Το να μεταφράζεται
    εσείς τη σεξουαλική πράξη, ως πράξη κυριαρχίας
    είναι κάτι που σαφώς αποτελεί δική σας προσωπική μετάφραση.
    Αν για κάποιο λόγο νοιώθετε ότι υποτάσσεστε όταν υποδέχεστε
    τον φαλλό του εραστή σας, αποτελεί δική σας προσωπική θεώρηση.
    Μέχρι εκεί.
     
  10. NobodyKP

    NobodyKP Contributor

    Απάντηση: Η αυθεντικότητα της υποταγής

    Δυστυχώς δεν χρειάζεται να μαντέψω αλλά και δεν θα μπορούσα να γίνω και αντιληπτός ακόμα και αν προσπαθούσα να εξηγήσω γιατί....
     
    Last edited: 18 Δεκεμβρίου 2012
  11. NobodyKP

    NobodyKP Contributor

    Απάντηση: Η αυθεντικότητα της υποταγής

    Φυσικά στις ερμηνείες λόγω εμπειριών διαφωνούμε.


    Κανείς δεν μεταφράζει τίποτε! Εσύ εν αρχή αναφέρθηκες στην φύση για να τεκμηριώσεις τις απόψεις σου. Τώρα που δεν βολεύει πια την αρνούμαστε ως μέσω τεκμηρίωσης? Αλλά ακόμα και οι πίθηκοι καθυποτάσσονται στον δυνατότερο (ασχέτως σεξ). Εδώ μιλάμε για υποταγή!! Μην το ξεχνάμε. Δεν μιλάμε για σεξ! Στην φύση πάντα!  
     
    Last edited: 18 Δεκεμβρίου 2012
  12. gaby

    gaby Guest

    Απάντηση: Η αυθεντικότητα της υποταγής

    Ετοιμαστείτε να πικραθείτε λάτρες της εξελικτικής  

    Στα σαρκοβόρα θηλαστικά δεν υπάρχει διαφορά στη μυϊκή δύναμη και την ικανότητα θήρευσης μεταξύ θηλυκού και αρσενικού  

    Μα στ' αλήθεια, ακόμα αντλείτε απ´ τον θαυμαστό κόσμο των ζώων όπως τον αντιληφθήκατε στην πρώτη παιδική ηλικία; Σας θαυμάζω!