Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Η βαρύτητα μιας λέξης…

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος hermis, στις 7 Μαρτίου 2007.

  1. hermis

    hermis Regular Member

    Απάντηση: Re: Η βαρύτητα μιας λέξης…

    Θα ξαναπώ πως το πρόβλημα μου ήταν το νεαρό της ηλικίας του καθενός αγοριού που ακούει την μαλακία του καθενός πονεμένου για να βγάλει λεφτά (μπορούσε η κυρία να τα βγάλει απλά κάνοντας την δουλειά της με τρυφερότητα σε ένα πιτσιρικά)..
    Από την άλλη το δεύτερο πρόβλημα μου είναι πως στον βωμό των χρημάτων ο κόσμος κάνει τα πάντα και αυτό επίσης με ενοχλεί. Το τρίτο ακόμα πρόβλημα μου είναι πως το θηλυκό το έχω στο μυαλό μου σε ανώτερα επίπεδα διότι υποκειμενικά να το βλέπω να γλύφετε με σκύλο δεν μου πάει στην προσωπική μου και σεξουαλική μου αισθητική.

    hermis
     
  2. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    μεγαλο θεμα που χανεται στο παρελθον και ξεχειλιζει το παρον ......
    αυτο που καταλαβα οτι εγινε , προφανως ο (τοτε) μικρος θα ειπε τιποτα κουφο και η γυναικα θα σκεφτηκε πως η αλεπου 100 χρονο - το αλεπουδακι 110 ... και του την ειπε .... ..... βεβαια θα μπορουσε και αυτος με ενδιαφερον να ρωτησει πως βγαζουν οι σκυλοι την τριχα απο την γλωσσα τους και να την στειλει ακομα παραπερα ... αλλα ας οψεται η νεοτης ... που ωστοσο οι σοφοι γνωριζουν πως καμια σοφια δεν ειναι ανωτερη της νεοτητας ....
     
  3. sapfw

    sapfw out of order Contributor

    Απάντηση: Η βαρύτητα μιας λέξης…

    Υπογράμμισα την πρόταση η οποία με βρίσκει απόλυτα σύμφωνη. Όμως μεταξύ του να μη σέβομαι κάποιον, και του να εκφραστώ προσβλητικά/απαξιωτικά/υποτιμητικά γι' αυτόν, υπάρχει μεγάλη απόσταση... και ονομάζεται ωριμότητα.
     
  4. Afentis_Epi8ymiwn

    Afentis_Epi8ymiwn Regular Member

    Απάντηση: Η βαρύτητα μιας λέξης…

    Από μικρό και από τρελό μαθαίνεις την αλήθεια. Μόνο που μεγαλώσαμε. Ας μιλήσουν οι τρελοί.
     
  5. blindfold

    blindfold Contributor

    Re: Απάντηση: Η βαρύτητα μιας λέξης…

    προτιμώ να κρατήσω αυτό !
     
  6. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Kαπως ετσι πιστευω και Γω...
     
    Last edited: 25 Μαρτίου 2007
  7. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Εμείς, που 'μαστε έξω απ' όλο αυτό, δεν νομίζω ότι πραγματικά τ' αντιμετωπίζουμε με τον σεβασμό που του πρέπει. Και δεν αναφέρομαι βέβαια στο "λειτούργημα", στο "κοινωνικό έργο" που επιτελείται και σε λοιπές σαχλαμάρες. Έργα να δουν τα μάτια σου στην κοινωνία, σ' όλους τους χώρους και τους χρόνους.

    Αν μπορούσε ν' αποτιναχτεί το ζήτημα της πορνείας από το περίβλημα της εκάστοτε ηθικής, να σταθεί απογυμνωμένο από τις ενοχές της γενετήσιας λειτουργίας, θα γινόταν ευκολότερα αντιληπτό το θέμα της εντιμότητας που, έστω και μασκαρεμένη, τριγυρίζει σε ημιφωτισμένες γειτονιές παραβγαίνοντας σε οξύτητα, την υγρασία της βραδιάς.

    Πιο έντιμη συναλλαγή, δεν έχω ματακούσει. Τόσα θέλω, αυτό δίνω. Ξεκάθαρο αλισβερίσι. Ούτε παραπάνω υποσχέσεις, ούτε ξεγλιστρήματα, ούτε χτυπήματα κάτω από το τραπέζι. Ίσως να είναι το μοναδικό πλέον "quid pro quo" από το οποίο δεν πρόκειται να προκύψουνε δυσάρεστες εκπλήξεις.
    Γιατί οι πόρνες θεωρούνται ανέντιμες και άλλοι και άλλες -αποδεκτοί/ές κοινωνικά- που ξεπουλάνε συνειδήσεις και αξίες και αρχές και όνειρα, θεωρούνται έντιμοι/ες, είναι λυπηρό. Να μην πω νοσηρό.

    Αλλά και πέρα από συγκρίσεις -ξέρουμε δα τι γίνεται σε δρόμους καθημερινούς-, από μόνο του το ζήτημα του πάρε χρήματα-δώσε σάρκα, έχει μια εντιμότητα χαρακτηριστική.
    Δεν έχω ιδέα βέβαια αν τα είκοσι-πλην- χρόνια, το 'χουνε αντιληφθεί.
    Φοβάμαι πως όχι.
    Το ίδιο ακριβώς όμως φοβάμαι και για τα διπλάσια-συν-.
    Τα σαράντα, τα πενήντα τόσα...

    Τούμπα έρχονται και οι αξίες και οι αντιλήψεις
    Και Μ/μεις ολοι βρισκομαστε στην αντίπερα όχθη που τα ψέμματα καθρεφτίζονται.
     
    Last edited: 25 Μαρτίου 2007
  8. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Η γκόμενα Σ/σου μήπως είναι πόρνη;

    Τι κάνει μια πόρνη? Πληρώνεται για να πηδηχτεί.
    Όταν μια γυναίκα φίλε, δεν σου κάθεται επειδή δεν πλήρωσες, τι είναι?


    Πρώτο ραντεβού. Ο τύπος πηγαίνει την τύπισσα σε ένα εστιατόριο. Ωραία. Φτάνει η ώρα του λογαριασμού. Πόσες πιθανότητες έχει κάποιος να πηδήξει τη γκόμενα, εκείνο το βράδυ ή αργότερα, αν πληρώσει το λογαριασμό? Μάλλον, θέτω την πιο σωστή ερώτηση: Πόσες λιγότερες πιθανότητες έχει να πηδήξει την γκόμενα αν δεν πληρώσει, σε σχέση με κάποιον που θα πλήρωνε?

    Διαβάζω διάφορες συνεντεύξεις από ανερχόμενες σταρλετίτσες, επειδή μου αρέσουν τα αντρικά περιοδικά. "Δεν με ενδιαφέρουν τα λεφτά", λένε όσες είναι οι πιο υποψιασμένες. Αυτές που είναι μικρές ακόμα σε ηλικία, είναι πιο ειλικρινείς: "Θέλω ο άντρας να πληρώνει για την πάρτη μου, να με έχει βασίλισσα". Ο λόγος? Επειδή είναι ωραία γκόμενα.

    Το λυπηρό είναι ότι υπάρχουν Α/άντρες που έχουν σχέση με μια πόρνη, χωρίς να το καταλάβουν.

    Οι συγχρονες και κρυφές "πόρνες" που βρισκονται αναμεσα Μ/μας δεν πηδιούνται δεξιά και αριστερά. Όχι. Απλά, ο γκόμενός τους είναι ο μοναδικός τους πελάτης.

    (Κάπου το διάβασα - απλό και κατανοητό)
     
  9. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: Η βαρύτητα μιας λέξης…

    Παλι αποριες μου δημιουργησατε. 
    Αν πηδιεσαι για το γουστο σου αλλα τα παιρνεις κιολας,τι εισαι?
    Και αυτος που τα δινει,τι ειναι?
     
    Last edited: 25 Μαρτίου 2007
  10. blindfold

    blindfold Contributor

    βολεμένοι