Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Η βωμολοχία σε συνεδρίες

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος MasterJp, στις 9 Μαϊου 2007.

  1. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Βίωσες εξευτελισμό. : ) Εκτός αν έκανε κάτι το οποίο σου φάνηκε ακραίο.;
     
  2. dimfetishman

    dimfetishman Ζεις μονάχα μια φορά. Ενίοτε και καμία. Contributor

    Σπάνιο έως απίθανο απαντώ επί προσωπικού. Αν βέβαια ο Κ σου καταλάβει ή έστω υποψιαστεί πόσο σου αρέσει, έχω την αίσθηση ότι θα το χειριστεί λίγο διαφορετικά... Δεν θα σου δίνει τόσο απλόχερα τη χαρά αυτή και κυρίως θα σου την προσφέρει με αρκετά διαφορετική συνταγή και timing. Όταν ίσως δεν το περιμένεις, όταν δεν είσαι απολύτως έτοιμη γι'αυτό. Και σίγουρα θα πρέπει πια να το κερδίσεις, να παλέψεις και για το συγκεκριμένο και για ό,τι άλλο σε εξιτάρει τόσο.
     
  3. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    @Ice and fire πήρα αφορμή απο αυτά που είχες γράψει να εκφράσω κάτι, σε καμία περίπτωση δεν έκατσα να αναλύσω το πως σκεφτεσαι, λειτουργείς και τελικά δρας.
    Με βάση το τι είδα γραμμένο είπα να εκφέρω γνώμη με σκοπό να σου δώσω μια οπτική ακόμη. ( ίδια; αντίθετη; δεν ξέρω εγώ σχολιασα αυτό που είδα γραμμένο, όπως και γίνεται παντού στο φόρουμ)

    Η φράση που χρησιμοποίησα ''ο,τι σας ευχαριστεί, είμαι εδώ για να σας ικανοποιώ '', είναι, όπως νομίζω ξεκαθαρίζει και η @Madeleine Rk πιο κάτω , ένα γεγονός μια στάνταρ κατάσταση σε σχέση d/s, σε καμία περίπτωση δεν χρησιμοποιήθηκε επι προσωπικού ή με αφορμή εσένα, υπάρχει και την χρησιμοποίησα για να εξηγήσω το σκεπτικό μου.

    Αυτά νομίζω αρκούν.
     
  4. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Ηταν πολυ ακραιο για τα γουστα μου.
    Ηταν κατι το οποιο δεν ειχε συζητηθει ποτε, ουτε καν για πλακα.
     
  5. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Mα, δεν κάνουμε πάντα ότι μας αρέσει/γουστάρει, ο Κ στα ζόρια και στα διάφορα tasks φαίνεται και κατά πόσο η υ, είναι πρόθυμη να τα βγάλει εις πέρας, είτε της αρέσει είτε όχι. U never know how far u can go, let your self free. : )
     
  6. dimfetishman

    dimfetishman Ζεις μονάχα μια φορά. Ενίοτε και καμία. Contributor

    Οι έντονες και ακραίες βωμολοχίες δεν με εκφράζουν. Μου αρέσει πολύ και πάντα επιδώκω να ακούγονται κάποιες λέξεις και χαρακτηρισμοί. Όχι κάτι ακραίο όμως και κυρίως όχι σε έντονο "τόνο" και άσχημο ύφος.

    Προτιμώ μέσα από ήπιες φωνές και εκφράσεις στην επαφή και την επικοινωνία να αναδεικνύονται η έξαψη και το πάθος του παιχνιδιού. Εκτιμώ ότι οι φωνές αφαιρούν μέρος της αυτοσυγκέντρωσης και της δοτικότητας και των 2 πλευρών.
     
  7. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    @golden slave ολο το post σου μιλαει σε 2ο προσωπο ενικου βαθμου με αφορμη τα γραφομενα μου.
    Ξεκαθαρισα κι εγω με στην σειρα μου οτι δεν διαφωνω σε τιποτα που αυτα που λες.
    Ανεφερα χαρακτηριστικα οτι:

    Και ρωτησα και πως την @Madeleine Rk εαν ειδε πουθενα γραμμενο κατι αντιθετο.

    Ειναι υπεραρκετα, με καλυψες
     
  8. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Να γραψω σε αυτο το σημειο οτι ημουνα 17 χρονων και δεν ηξερα που πανε τα 5;
    Να αναφερω οτι σκοτωθηκε ο Κ μου σε τροχαιο ενα ξημερωμα Δευτερας και οτι εχασα τη γη κατω απο τα ποδια μου και εκλαιγα 6 μηνες, παρολο που ημασταν χωρια εκεινο το διαστημα και δεν προλαβα να του πω ουτε βασικα πραγματα;
     
  9. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Hmm, άσχημη κατάληξη.
     
  10. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Εχω ξαναπει πολλες φορες να μην βγαζουμε συμπερασματα για καποιους τους οποιους δεν ξερουμε τι εχουνε ζησει.
    Παιδι ελεεινο και παρατημενο απο γονεις που ηταν στον κοσμο τους, γεματο ψυχολογικα προβληματα και ανασφαλειες χανω τον προστατη μου, τον ανθρωπο μου, τον ανθρωπο που μου εσωσε τη ζωη και μενω μονη μου.
    Εκανα το παν γα να τον ευχαριστω, να με κρατησει κοντα του και μακαρι να γυριζε ο χρονος πισω.
    Ημουνα προθυμη να κανω τα παντα, να πεσω απο τον 7ο οροφο.
    Αυτα και αποχωρω.
    Ευχαριστω για την συζητηση
     
  11. Φυσικα. Υπαρχουν και αυτοι που δεν ειναι οπαδοι της πισω πορτας!
     
  12. Elune

    Elune Priceless

    Δεν πιστεύω ότι η βωμολοχία είναι με την καλή ή κακή έννοια «ταμπού» στις D/s σχέσεις. Είχα υπάρξει σε σχέση με μεγαλύτερή μου, η οποία μόνο και μόνο που έβλεπα το πρόσωπό της, ήθελα να την βρίσω. Υπήρξαν και άλλες, που το «αγγελικό» πρόσωπό τους δεν μου "ερέθιζαν" το νεύρο της βωμολοχίας.