Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Η γεύση ικανοποιείται μόνο από το άλλο φύλο ;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σαδομαζοχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Ηλίας, στις 14 Σεπτεμβρίου 2006.

  1. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Η γεύση ικανοποιείται μόνο από το άλλο φύλο ;

    Εγώ βέβαια δεν σε κάνω γιά άρρωστο Masterperris, αλλά μιά και έτυχε να διανυκτερεύει
    το φαρμακείο της γειτονιάς μου...

    View attachment 1490
     
  2. Astarty

    Astarty Contributor

    Θα με ενδιέφερε να διαβάσω τους λόγους που θα σε έκαναν MindMaster να χαστουκίσεις έναν γονατισμένο άνδρα και να μου πεις σε ποια πλάνη υποπέφτει.
     
  3. iJ

    iJ Regular Member

    Απάντηση: Η γεύση ικανοποιείται μόνο από το άλλο φύλο ;

    @MindMaster: Γι' αυτό δηλώνεις Dom και εγώ slave

    Γιατί αν ο Κύριος μου ζητήσει να παρεβρεθώ με μία γυναίκα δε θα το αρνηθώ και ας είμαι str8.Πολύ όμορφα τα είπε επίσης στο πόστ #36 η tender lilly
    Tη καλημέρα μου!
     
  4. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    ...Απ΄οτι διαβαζω MindMaster, τα ιδια συναισθηματα Μας καταλαμβανουν, απλα τα εκφραζουμε με αλλα λογια.
    Στην θεα του αντιθετου φυλου απο Μας, στα τεσσερα μπροστα μας νοιωθουμε "καπως"
    Δεν καταλαβα, το που εγκειτε η διαφωνια Μας  jawdrop: ?)
     
  5. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Η γεύση ικανοποιείται μόνο από το άλλο φύλο ;

    Πιστεύω φίλτατες πως θα μπορούσα, έτσι, γιά να 'μαι μιά φορά κι εγώ λακωνικός, να απαντήσω απλώς με την κατωτέρω υπογράμμιση:

    Μην επιθυμώντας όμως να απαξιώσω τα ερωτήματά σας δίνοντας μιά τόσο εξαιρετικά λιγόλογη απάντηση, και αφού η συμμετοχή μας σ' ένα discussion forum δηλώνει προφανώς ότι απολαμβάνουμε το διάλογο, ας επεκταθώ λίγο (ξανά...).

    Όπως θα έχετε ίσως προσέξει, δυό πράγματα έχω συστήσει επανειλημμένως και, φυσικά, προσπαθώ να τηρώ με απόλυτη συνέπεια στα δικά μου γραφόμενα: το "όχι στις άλογες γενικεύσεις" και το "προσοχή στη σημασία των λέξεων". Και τα δύο, ήταν άλλωστε εκεί, στο συγκεκριμένο post που γέννησε τις απορίες σας...

    Θεωρείτε λοιπόν πιθανό το να ξέχασα ξαφνικά και τις δύο αυτές αρχές μου, καθώς και το τί είχα γράψει λίγο πρίν, αυτοαναιρούμενος λίγες γραμμές πιό κάτω;

    Αυτό που διέλαθε την προσοχή και των δυό σας, αγαπητές μου, είναι ότι το βάρος της φράσης "αν κάποια στιγμή υπήρχε η περίπτωση να γονατίσει άντρας μπροστά μου, θα τον χαστούκιζα", δεν είναι στο "γονατίσει", αλλά στο "μπροστά μου". Εννοώντας μπροστά σ' εμένα, στον συγκεκριμένο δηλαδή ετεροφυλλόφιλο άνδρα, με τα συγκεκριμένα γούστα και επιθυμίες, που ουδέποτε θα επιδιώξει την υποταγή ενός αρσενικού, όχι γιατί πιστεύει ότι αυτό θα έθιγε την υπόσταση ή την υπόληψη του ανδρικού φύλλου γενικά, αλλά γιατί, απλά, κάτι τέτοιο δεν τον ερεθίζει σεξουαλικά (βλέπετε, προσπαθούσα ν' απαντήσω στο αρχικό ερώτημα του Ηλία: "Η κυριαρχική μου τάση καλύπτεται μόνο από συγκεκριμένο φύλο ; Είμαι άνδρας κυρίαρχος και θέλω μία θηλυκή ύπαρξη υποταγμένη , αλλά όχι αρσενική ;"). Κι αυτό που ήθελα να δηλώσω ήταν ότι είτε άντρας γονάτιζε μπροστά μου, είτε Αφρικανικός νεροβούβαλος, η ερωτική διέγερση θα ήταν η αυτή.

    Η πλάνη λοιπόν, Astarty, δεν έγκειται σε καμμία περίπτωση στην επιθυμία του οποιουδήποτε (άνδρα) να γονατίζει ή να υποτάσσεται. Και το χαστούκι δεν θα έπεφτε γιά να τιμωρήσει την τάση, αλλά την εξώφθαλμα λαθεμένη και, ως εκ τούτου, αναμφισβήτητα ατελέσφορη επιλογή προσώπου (επειδή εδώ μιλάμε πιστεύω γιά σχέσεις μεταξύ ενηλίκων, τουλάχιστον 18 και μίας ημέρας όπως θα έλεγε κι ο Kyrios G, δηλαδή ανθρώπων που κατά τη γνώμη μου πρέπει και να μπορούν να ερμηνεύουν μηνύματα και να κατανοούν συμπεριφορές, ούτως ώστε να μη θίγουν και να μη θίγονται. Επί το λαϊκώτερον, ο καθένας πρέπει να καταλαβαίνει που τον παίρνει και που δεν τον παίρνει, και να ξέρει που πατάει και που βρίσκεται).

    SM Art Lady, πιστεύω ότι απάντησα και στο δικό σου ερώτημα. Όχι, δεν λέμε καθόλου τα ίδια πράγματα. Εσύ λές ότι η γυναίκα που υποτάσσεται λίγο-πολύ ντροπιάζει ολόκληρο το φύλλο της, ή έστω, απεμπολεί τα δικαιώματα κυριαρχίας που το ανώτερο γυναικείο φύλλο έχει πάνω στο κατώτερο αρσενικό (και φυσικά δεν τα λέω αυτά βασιζόμενος μόνο στα όσα έγραψες σ' αυτό εδώ το thread, δόξα τω θεώ, γράφεις πολύ κι έτσι υπάρχει άφθονη "βιβλιογραφία"...). Εγώ ουδέποτε είπα ότι οι "ανώτεροι" αρσενικοί δεν δικαιούνται να υποτάσσονται και να γονατίζουν. Και ούτε θα το πω ποτέ. Εδώ θα 'μαστε... (και ως γνωστόν, verba volent αλλά scripta manent).  

    Y.Γ. Επί τη ευκαιρία Εύα, θα ήθελα μιά απάντηση σ' αυτό το ερώτημα που σου είχα θέσει:

     
  6. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Η γεύση ικανοποιείται μόνο από το άλλο φύλο ;

    Εξυπνο το υπονοουμενο σου ομορφε, αλλα πρεπει να σου πω οτι το εχω δη θελοντας και μη σε παρτυ Σ/Μ που ειναι ολλα παντου και βασικα σε παρτυ στην Ολλανδια απο εκει αλοστε και η διαπηστοση μου το τι παθενω.
     
  7. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Η γεύση ικανοποιείται μόνο από το άλλο φύλο ;

    Φενκιου φιλε μου περασε.   
     
  8. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Δεν έχει καμία σημασία το τι σκέπτομαι Εγώ για Σας, που σας αρέσει να αγγίζεται το γυναικείο κορμί ή τη γυναικεία ψυχή με πράγματα, σκληρότερα από ένα φτερό ή ένα λουλούδι...
    Σεβόμενη τις όποιες επιθυμίες, μεγαλύτερη σημασία έχει για Μένα, ότι και Σεις το απολαμβάνεται και αυτές που το δέχονται ....
    Οπότε MindMaster:
    Screw the roses, send them the thorns.
     
  9. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Re: Απάντηση: Η γεύση ικανοποιείται μόνο από το άλλο φύλο ;

    Τι είναι αυτό που σε ερεθίζει στο να προσφέρεις πόνο Εγκεφαλοεξουσιαστή ; Η γεύση των αντιδράσεων , περασμένη μέσα από το θηλυκό πλέγμα έκφρασης ;

    Μια άλλη ερώτηση ... Κάποιος που το ζητούμενο του είναι η προσφορά πόνου σε οτιδήποτε , μπορεί να εκδηλώσει μια όποια μορφή αντενέργειας , ένας συλλέκτης γεύσεων από τις αντιδράσεις , ως απάντηση στις δράσεις που κεντρικό άξονα έχουν οτιδήποτε μπορεί να προκαλέσει δυσφορία σε οποιαδήποτε μέγεθος , πως θα χαρακτηριζόταν ;
     
  10. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Η γεύση ικανοποιείται μόνο από το άλλο φύλο ;


    Καθόλου υπονοούμενο Πέρρη...Είμαι της άποψης πως όταν κάποιος βιώσει κάτι στο πετσί του,έχει την ανάλογη ανοχή για παρόμοιες καταστάσεις.Ανοχή και όχι αποδοχή.Ανοχή εκ του ανέχομαι,αποδοχή εκ του αποδέχομαι...
     
  11. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Η γεύση ικανοποιείται μόνο από το άλλο φύλο ;

    Παω πασο Δασκαλε. 
     
  12. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Η γεύση ικανοποιείται μόνο από το άλλο φύλο ;

    Μου άρεσε η επωδός Εύα, αλλά και πάλι δεν μου έδωσες τη χαρά να απαντήσεις στην ουσία της ερώτησης... Γι' αυτό και γω θα τη μεταφέρω σε νέο thread... Ίσως μου απαντήσεις εκεί.