Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Η γεύση ικανοποιείται μόνο από το άλλο φύλο ;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σαδομαζοχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Ηλίας, στις 14 Σεπτεμβρίου 2006.

  1. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Δηλαδή, το "μάδημα" είναι κακό ακόμα και για μια σκληρή Mistress;

    ΥΓ. Ευχαριστώ για την άμεση επανόρθωση του λάθους και την ευγενή αναγνώριση του.
     
  2. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Re: Η γεύση ικανοποιείται μόνο από το άλλο φύλο ;

    αν μαδάει μόνος του φυσικά ναι ειναι κακο..
    αν τον μαδάει η φυση τριχα τριχα επισης ειναι κακό..
    αν τον μαδαω εγώ θα μπορουσε ίσως κ να μ αρεσει.. δεν ήταν έως τώρα μέσα στα ζητούμενα μου .. δεν είμαι κ τόσο του σωματικού πόνου.. προτιμώ αλλους..
     
  3. Mavrobasilis

    Mavrobasilis Regular Member

    Σαφέστατα ικανοποιείται μονάχα από το άλλο φύλο.
    Η κυριαρχία επί ομoφύλων είναι αναπόσπαστο κομμάτι της καθημερινότητας, business as usual.
     
  4. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    "Είχες και τον φόβο της τιμής σου,
    οι ανθρωποφάγοι τα σκυλιά,
    πρίν σε φαν σου κάναν την δουλειά,
    για να νοστιμίσει το κορμί σου"

    Αφιερωμένο εξαιρετικά
     
  5. hermis

    hermis Regular Member

    Απάντηση: Η γεύση ικανοποιείται μόνο από το άλλο φύλο ;

    υποκειμενικά θεωρώ πως υπάρχουν 2 σταθμά.

    Όταν ο σαδισμός είναι για τον ανθρωπο γενετήσια τάση κατά την οποία προκαλείται διέγερση μόνο με την πρόκληση πόνου σε άλλο άτομο ή με τη θέα αίματος τότε δεν φέρει φίλο.

    Όταν ο σαδισμός είναι αφροδισιακή-σεξουαλική ορμή του ατόμου τότε φέρει φίλο...



    Υ.Γ. Ανάλογο και για τον μαζοχισμό.

    hermis
     
  6. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Και όταν βαδίζει σε μονοπάτια άυλα ; Τότε φέρει φύλο ;
     
  7. hermis

    hermis Regular Member

    Απάντηση: Re: Η γεύση ικανοποιείται μόνο από το άλλο φύλο ;

    Φίλτατε Ηλία καμιά φορά χάνουμε την ευχαρίστηση όταν βαδίζουμε άυλα και όταν παρακουράζουμε το Εγώ μας και τα όρια του.....

    Θεωρητικά άυλα για εμένα πάλι φέρει φύλο..... Διότι μπορεί να είναι κάτι άυλο αλλά δεν παύει να σε επηρεάζει η φαντασίωση..... Τρομερός παράγοντας αυτή η ωραία κυρία.
    Και η ωραία αυτή κυρία αφενός μεν είναι αυλή αφετέρου βασιζόμενη στην τρελή μας πραγματοποίηση (που εν κατακλείδι είναι χειροπιαστή για εμάς και όχι άυλη).....

    Πιστεύω πως η σχέση που έχουμε με το Εγώ μας είναι Ιδίου τύπου με μια οποιαδήποτε σχέση με κάποιον ξένο. Και σε τέτοιες σχέσεις αναζητάς αλατοπίπερο ή τέλος πάντων αναζητάς από τον άλλο την διαφορετικότητα και αρεσκόμαστε στο να μην μπορούμε εύκολα να τον έχουμε νοητικά αναμενόμενο διότι είναι κενός πια για εμάς.....

    Συμφωνείς ??

    Με εκτίμηση

    hermis
     
  8. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Αν διαφωνούσα θα το έκανα με υποκειμενικά κριτήρια οπότε δε θα είχε επίπεδο στήριξης . Οπότε δε μπορώ να διαφωνήσω αγγελιοφόρε  
     
  9. hermis

    hermis Regular Member

    Απάντηση: Η γεύση ικανοποιείται μόνο από το άλλο φύλο ;

    Καμία φορά φίλε Ηλία μας αρέσει να ακούμε την διαφορετικότητα και μετά να βλέπουμε αν εκείνη μπορεί να μας εκφράσει σε υποκειμενικό επίπεδο. Και στο συγκεκριμένο θα ήθελα να σε ακούσω την δικιά σου, γιατί δεν σου κρύβω πως από εδώ και εγώ μαθαίνω μαζί σας τα δικά μου όρια. Ειλικρινά θα θελα την προσωπική σου αντίληψη των πραγμάτων κι ας είναι υποκειμενική … είμαι σίγουρος όμως πως στο τέλος μπορεί κάτι ωραίο να βγει γιατί ο λόγος μας θα βασίζεται σε καλές προθέσεις και από τους δυο μας…

    hermis
     
  10. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Εικόνα 1η

    Φίλη μου έρχεται για επίσκεψη στο σπίτι μου και είναι κουρασμένη . Δεν θα ήταν ευγενικό να πω στον σκλάβο μου να της περιποιηθεί τα πόδια , καθώς εμείς μιλάμε ;

    Εικόνα 2η

    Θέλω να δω έναν αγώνα βρε αδερφέ και οι περισσότερες γυναίκες ακόμα και οι υποτακτικές δε μπορούν να σε νιώσουν . Δε θα ήταν βολικό να είχα έναν άντρα υποτακτικό , καθισμένο στην σφήνα του , να δούμε μαζί τον αγώνα ;

    Εικόνα 3η

    Το λουλούδι μου είναι πολύ σέξι σήμερα και μου έρχεται η παρόρμηση , να της γεμίσω όλες τις οπές , ταυτόχρονα . Αλλά όχι με κάτι πλαστικό … Δε θα ήταν βολικό ένας ζωντανός δονητής , για να με συντροφέψει ;

    Εικόνα 4η

    Θέλω να πάω σ’ ένα μπαράκι και πάρω κάποιον μαζί μου που να φοράει στρινγκάκι και να ζορίζεται . Να βλέπω το βλέμμα του και να απολαμβάνω το ποτό μου .

    Εικόνα 5η

    Θέλω να βγάλω τα «σκυλάκια μου» βόλτα , για να κατουρήσουν . Αλλά δε θέλω να είναι μόνο θηλυκά …

    Και διάφορες άλλες εικόνες . Μέχρι το πρωί να γράφω .

    Κάθε μία από τις εικόνες μου έχει κομμάτια που απαιτούν και το αρσενικό και το θηλυκό στοιχείο έκφρασης . Έτσι με φτιάχνει . Άλλωστε το είπα . Είναι καθαρά υποκειμενικό …
     
  11. hermis

    hermis Regular Member

    Απάντηση: Re: Η γεύση ικανοποιείται μόνο από το άλλο φύλο ;




    Να αστειευτώ λιγάκι και εγώ…. 
    Μήπως φίλε Ηλία θα σου ταίριαζε να αγοράσεις ένα σουλτανάτο στο ΟΜΑΝ?? 

    Με εκτίμηση

    hermis
     
  12. hermis

    hermis Regular Member

    Απάντηση: Η γεύση ικανοποιείται μόνο από το άλλο φύλο ;

    Ηλία κάποιο λάθος έκανα και οι ερωτήσεις μου μπήκαν μέσα στο ποστ σου (quote)!! Πρόσεξε τες