Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Η εμπιστοσύνη προς τον Κυρίαρχο

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος sklavina, στις 15 Μαρτίου 2010.

  1. de7

    de7 s

    @lara[E-p] Ευχαριστώ για την τοποθέτηση.
     
  2. brenda

    brenda FU very much

    Σε ότι με αφορά λοιπόν, κατανοώ την προσωπική σου εμπειρία και τον τρόπο που το θέτεις σε ότι αφορά το παρελθόν.
    Επειδή γενικά, το παρελθόν είναι το δίδαγμα, αλλά το παρόν είναι που έχει ουσία για μας, θεωρείς ότι σήμερα είσαι όπως ήσουν τότε?
    Έχεις τις ίδιες φοβίες ή τις ίδιες ανάγκες?
    Η εδραίωση της εμπιστοσύνης κατ΄εμέ δεν γίνεται να χτιστεί πάνω σε ψέμματα και μισές αλήθειες.
    Έχω μεγάλο στομάχι και τρομερή αντοχή, τα απέκτησα στην πάροδο του χρόνου, για ν΄αντέχω κάθε αλήθεια.
    Όταν ήμουν μικρότερη, μου άρεσαν οι ωραιοποιήσεις και ήμουν δεκτική σ΄αυτού του είδους παράκαμψη της αλήθειας.
    Μεγαλώνοντας, έχω γίνει πιο άτεγκτη σ΄αυτό το θέμα, γιατί για μένα είναι ζωτικής σημασίας.
    Όχι, δεν αξιολογούμε μόνο το κίνητρο, αν κάποιος έχει θετικό κίνητρο, δεν μπορεί να εμπλέκει κανένα ψέμμα, καμμία δημιουργική ασάφεια, κάμμία σημαντική απόκρυψη.
    Αν είναι ο άλλος να τρομάξει, ας τρομάξει. Δεν ήταν για να βρεθούν υπό τις συγκεκριμένες συνθήκες.
    Δεν μου αρέσει να με παγιδεύουν συναισθηματικά για να μου σκάσει η αλήθεια εκ των υστέρων, που θα δυσκολεύομαι να απαγκιστρωθώ.
    Παλιά, το μασούσα αυτό το παραμύθι, πλέον, όχι πια.
    Κανένας σκοπός δεν αγιάζει κανένα μέσο.
    Το να κρίνουμε εκ των υστέρων τι πορεία θα είχε πάρει η ζωή μας, αν δεν ήταν αυτή που είναι, θεωρώ ότι είναι μία μάχη κόντρα σε απεριόριστες πιθανότητες.
    Δεν δικαιολογώ τέτοια μέσα, για κανέναν λόγο, λοιπόν.
    Εκτός αν έχω απέναντί μου έναν άνθρωπο μειωμένης αντίληψης, που κατά την κρίση μου δεν μπορεί να αφομοιώσει ή να αντιληφθεί καν την αλήθεια, οπότε, για δική του προστασία, του αποκρύπτω αυτά που μπορεί να τον τρομάξουν.
    Άλλη μία εξαίρεση να βάλω και όχι καθολική, στις πολύ νεαρές ηλικίες, που δεν έχει πλήρως ενδεχομένως ξεδιπλωθεί η αντιληπτική ικανότητα μέσω εμπειριών, οπότε και πάλι για λόγους προστασίας και οικονομίας, γίνεται ένα δημιουργικό ''στρογγύλεμα''.
    Ο Κυρίαρχος που βαριέται, ας κάτσει σπίτι του να παίζει στο ίντερνετ, είπαμε, πρέπει να την ιδρώσει την φανέλα.
    Άμα θέλαμε ευκολίκια, τα βρίσκαμε κι αλλού.
    Η αυθεντικότητα έχει κόστος και απαιτεί κότσια.
    Κι επειδή η τοποθέτησή σου αλλιώς ξεκινάει κι αλλιώς καταλήγει, θα σου ομολογήσω ότι κρατάω το κλείσιμο ως πολύ ουσιαστικό.
    Με εκφράζει περισσότερο μάλλον το κομμάτι της αυτοπραγμάτωσης, που ωστόσο, ουδόλως συνάδει με οποιουδήποτε είδους ψέμμα.
     
  3. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Και αν φτάσει; Από έναν παράγοντα που είναι έξω από τον έλεγχο του Κ;
     
  4. de7

    de7 s

    Τότε ανάλογα την περίπτωση, αν δεν κλονιστεί η εμπιστοσύνη μου θα μείνω χωρίς να αλλάξει τίποτα, ειδάλλως θα ζητήσω release.