Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Η εντύπωση των ζώων....

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος sklavina, στις 21 Ιανουαρίου 2010.

  1. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Η εντύπωση των ζώων....

    Ελάχιστα πράγματα μου φαίνονται πλέον περίεργα, αλλά δεν είναι αυτό το θέμα... Αυτό που είπα, απλά, είναι ότι όταν κάποιος ρωτάει κάτι, καλό είναι κανείς να του απαντά σ' αυτό που ρωτάει, και όχι σε κάτι άλλο...


    Ο Αντώνης, ποιός είναι;


     
  2. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Η εντύπωση των ζώων....

    Εξαιρετικη απαντηση Δωρα.
    Σκεψου τωρα λεει,η δημιουργικοτητα σου να μην πηγαζε απο την σεξουαλικοτητα σου και το κινητρο να μην ηταν η αναγνωριση του V ...  .
     
  3. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Η εντύπωση των ζώων....

    Μαλλον δεν καταλαβες σε ποια παιδικη χαρα αναφερομουνα 
     
  4. pure_pleasure_seeker

    pure_pleasure_seeker Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Η εντύπωση των ζώων....

    Τι σε ενοχλεί περισσότερο? Η κριτική ή το ότι η κριτική σε "τσιμπάει"?
     
  5. Re: Απάντηση: Re: Η εντύπωση των ζώων....

    Ουφ! κάτι ξέρει ο Κύριος μου που γράφει αυτό που πιστεύει και δεν επανέρχεται απαντώντας σε διάφορα!!!αυτό χωρίς παρεξήγηση αλλά κουράστηκα να δίνω εξηγήσεις για όλα 
    Νομίζω πως έχω ξεκαθαρίσει πλέον τι θέλω να πω και αν διαβάσεις όλα όσα έχω γράψει καλά θα το καταλάβεις.
    Η κριτική καθόλου δεν με ενοχλεί ακόμα και αν δεν είναι καλοπροαίρετη..με ενοχλούν όμως η ειρωνεία,ο χλευασμός,η κυνικότητα, εντός και εκτός χώρου... 
     
  6. Uther

    Uther Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Η εντύπωση των ζώων....

    Προσωπικά έχω παρατηρήσει πως αν κάποιος τοποθετήσει το πόδι του πάνω στο δικό σου , αν δεν του το κόψεις , μετά από λίγο θα βάλει και το άλλο και θα σε βρίσει κι από πάνω που πιάνεις χώρο.  
     
  7. Uther

    Uther Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Η εντύπωση των ζώων....

    Πολύ αγενές ενώ έχουν ασχοληθεί τόσοι άνθρωποι με το θέμα το οποίο σε απασχολεί να γράφεις τα παραπάνω.

    ΑΝ κανείς θέλει να γράψει αυτό που σκέφτεται χωρίς να πάρει απαντήσεις, τότε απευθύνεται στο "προσωπικό ημερολόγιο" και όχι σε ένα forum. Έχει γεμίσει αυτή η χώρα ανθρώπους που "δηλώνουν" τις προσωπικές τους σκέψεις. Αν μη τι άλλο, ποιος τους είπε οτι μας ενδιαφέρει? Το φόρουμ είναι χώρος επικοινωνίας. Όχι χώρος ανακοινώσεων προεδρικών διαταγμάτων.  
     
  8. Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Η εντύπωση των ζώων....


    Ε όχι και αγενές! ενώ και απάντησα και έχω το χαριτωμένο χαμογελαστό ανθρωπάκι εκεί πάνω που δείχνει πως χαριτολογώ... αν θύμωνα θα έβαζα αυτό που έβαλες και εσύ.... παρεξηγησιάρα!!!! 
     
  9. Emma

    Emma Contributor

    Διαβάζω εδώ και μέρες αυτό το νήμα κι ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω τον τίτλο. Ποιοί είναι τα ζώα; Οι συνομιλητές μας σε αυτό το φόρουμ;
    Επίσης, δεν μπορώ να καταλάβω τη χρήση της λέξης "εντύπωση" στην πρόταση/τίτλο. Για τί "εντύπωση" μιλάμε;
    Τέλος, πώς ακριβώς συνδέεται η "εντύπωση" με την κριτική; (καθώς, απ' ότι είδα, γίνεται λόγος περί κριτικής και όχι εντύπωσης).
     
  10. Uther

    Uther Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Η εντύπωση των ζώων....

    αν θύμωνα θα έβαζα αυτό :   ..  παρ'ολα αυτά εγώ στη θέση σου θα είχα ευχαριστήσει τους συνομιλητές που ανταποκρίθηκαν στον προβληματισμό μου. 
     
  11. Μιλάει για τις εντυπώσεις που σχηματίζουν άνθρωποι πίσω από την καθωςπρεπική τους συμπεριφορά για μια σκλάβα και την κριτική που της ασκούν..
    Δίνοντας έμφαση όμως όχι στο ότι δεν μένουν στην κριτική (εμένα τουλάχιστον αυτό είναι που με ενοχλεί) αλλά προσπαθούν να μειώσουν,προσβάλλουν κτλ την εκάστοτε σκλάβα για ότι κάνει, ενώ δεν βάζουν πρώτα την γλώσσα στο μυαλό τους πριν μιλήσουν και δεν αναλογίζονται για τις δικές τους συμπεριφορές που για μένα προσωπικά οι συμπεριφορές που περιέγραψα στο αρχικό ποστ είναι αυτές που μας διαχωρίζουν από τα ζώα, και όχι το τι κάνει ο καθένας στην προσωπική του και σεξουαλική του ζωή..
    Παρόλο όμως που εμένα με ενοχλει μια τέτοια συμπεριφορά απλά απομακρύνομαι όταν κάτι με ενοχλεί και δεν το διαπομπεύω..

    Τέτοια συμπεριφορά έχουν άνθρωποι εντός και εκτός χώρου, εντός και εκτός φόρουμ, αλλά είναι ιδιαίτερα λυπηρό όταν συμβαίνει μέσα σε ένα φόρουμ όπου όλοι λίγο πολύ έχουν τις σαδομαζοχιστικές τους τάσεις τα βίτσια τους βρε αδελφέ...