Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Η επέλαση της "υποτακτικής" χαζογκόμενας

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Durcet, στις 26 Σεπτεμβρίου 2011.

  1. Καλά τα λες, αλλά διανύουμε την περίοδο που το ΒΟΥΔΟΥΣΟΥΜΟΥ πέρνει μια πιο νερόβραστη / ψευδορομαντική διάσταση χάρην "πωλήσεων" στους απανταχού kinksters / vanillιστές.
    Στην παρούσα φάση "κινδυνεύει" από την κάθε χαμηλοβλεπούσα / ούσο μέρος του άνωθεν να χαρακτηριστεί κακοποιητικό.
    Εδώ φτάσαμε σε σημείο (τις προάλλες) κινηματογραφική ταινία (fiction) με Hardcore SM αποχρώσεις (δεν μιλώ για τις 50) να χαρακτηρίζεται άρρωστη από vanilla που εν μια νυκτί μετετράπη σε βαθυγνώστρια του Gor M/s, και η αναφορά ονομάτων
    όπως DeSade, Εμπειρίκος, Bataille (επί παραδείγματι) να θεωρείται αυθωρεί και παραχρήμα προτροπή σε παιδοφιλία από μιαν άλλη (είναι για να γελάει κανείς πια).
     
  2. lexy

    lexy .ti.va.

    Ένας κυριαρχικός ποτέ δεν θα επέλεγε ως "υ" κάποιον/α με τον χαρακτήρα που περιγράφεται στην αρχική ανάρτηση.
    Μόνο "κυριαρχικός" θα επέτρεπε την επέλαση του "υ" .

    Ο καθένας αποκτά ό,τι του αξίζει.
     
  3. Jack Wolfskin

    Jack Wolfskin the big bad Wolf

    φοβου τους νεοφωτιστους.

    Ισχυει και για τις νεοφωτιστες ! Ειδικοτερα γι αυτες
     
  4. Μόνο που αμφότεροι: "κυριαρχικός" και "υ" θα μας ζάλιζαν τα @@ μετά (η πρίν).
     
  5. sleeper

    sleeper ...urban dreaming... Contributor

    Κι αυτα μεσα στο παιχνιδι ειναι, καλως ή κακως.
    Δεν θα ηθελα να κανω καμια κοινωνικο-ψυχολογικη αναλυση του φαινομενου.
    Αυτο που ισχυει παντως ειναι οτι, αργα ή γρηγορα, ο καθενας μας συνειδητοποιει τί του ταιριαζει/ θελει και πορευεται αναλογως. Κοινως μενει ή φευγει.
     
  6. lexy

    lexy .ti.va.

    Δεν καταλαβαίνω γιατί. Ίσως επειδή δεν έχω από αυτά  
     
  7. Jack Wolfskin

    Jack Wolfskin the big bad Wolf


    ελα, εχουμε και προσφατο παραδειγμα....  
     
  8. Ήσουν κι εσύ στην λίστα Δ.Α. (χαχαχαχα)
     
  9. Jack Wolfskin

    Jack Wolfskin the big bad Wolf

    @lexy

    δηλωνεις βανιλια. Εξ ορισμου, "βανιλια" ειναι καποιος/α που ΔΕΝ ασκει BDSM. Αφου ΔΕΝ το ασκει,
    ΔΕΝ ειναι Κυριαρχος/η για να εχει υποτκτικο/η αλλα ουτε ειναι και ειναι υποτακτικος/η...

    Εχω μια απορια. Εσυ, ως δηλωθεισα "βανιλια", ΠΩΣ μπορεις και χτυπας ΤΕΤΟΙΟΥ ειδους statements :

    Δηλαδη, εσυ, ΠΟΥ το ξερεις ???
    Εχεις ιδιες εμπειρειες ???
    Το εικαζεις ???
    Το λες απλα για να το πεις ????
     
  10. Έξοχη ερώτηση Δ.Α.
     
  11. lexy

    lexy .ti.va.

    @Δημήτρης Άλφα

    εκτός της έμφυτης αγένειας και του διακεκριμένου κατινισμού , δεν διαβάζεις και σωστά. Δεν "δηλώνω" αυτό που έγραψες.

    Το ξέρω επειδή έχω μαγική γυάλινη σφαίρα  

    Hint: ένα ερωτηματικό αρκεί για να διατυπωθεί ερώτηση.
     
  12. Jack Wolfskin

    Jack Wolfskin the big bad Wolf

    οχι, κανεις λαθος, ΔΕΝ ειναι μαγικη γυαλινη σφαιρα αυτο που κοιτας, ειναι καθρεπτης.

    οσο για το βανιλια, ναι σε αυτο εχεις δικιο, σε ... "αδικησα".

    Δηλαδη, εσυ σαν υποτακτικη ΞΕΡΕΙΣ τι θα εκανε ενας Κ....

    Φερτε μου εναν τοιχο, ναναι γερος, να μπορω να κοπανησω το κεφαλι μου.