Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Η επέλαση της "υποτακτικής" χαζογκόμενας

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Durcet, στις 26 Σεπτεμβρίου 2011.

  1. Η @lexy sub "δηλώνει" από ότι βλέπω,
    αλλά ένας / μια vanilla που μπαίνει σε ένα φόρουμ (καλή ώρα εδώ)
    ακολουθεί το εξής μοντέλο:

    1. Δηλώνει αρχικά vanilla (στην ουσιά τον ενδιαφέρει κάτι από εδώ και θέλει να get spoiled)
    2. Δηλώνει vanilla προς αποφυγή πεφτουλίασης (γυναίκες) - αλλά έχει το ακριβώς αντίθετο αποτέλεσμα από αυτό που επιδιώκει... 

    Mαλακίες, όλοι και όλες μπαίνουν για να βρουν κάτι ενδιαφέρον (όποιος / α το αρνείται απλά λέει ψέματα για τους δικούς του λόγους).
     
  2. Jack Wolfskin

    Jack Wolfskin the big bad Wolf

    εν τω μεταξυ, καμια δεν διαβασε τον τιτλο του θεματος...  
     
  3. Τουναντίον, όλες το διάβασαν και ... θέλουν να πείσουν άπαντες για το αντίθετο χαχαχαχα
     
  4. no_Taboo

    no_Taboo Αείκαυλος

    @Δημήτρης Άλφα , ανδρός σοφού δείγμα το να αναγνωρίζει το σφάλμα του και ανδρός δυνατού ένδειξις το να μην επιμένει σε αυτό.

    @all , μην κρίνετε ίνα μην κριθείτε...
     
  5. Jack Wolfskin

    Jack Wolfskin the big bad Wolf

    οκ, το ειπα και σε αλλη χθες/προχθες...

    υπαρχουν ΔΥΟ τροποι να σκοτωσεις την ωρα σου.
    1. να της εξηγησεις το αυτονοητο, που ταχα μου δεν το "πιανει" (φστ, δεν ψιχαλιζει... οκ ?)
    2. να μετρησεις και να καταγραψεις σε excellοφυλλο της κυρτοτητα και καμπυλοτητα του περιεχομενου ενος πακετου .. φακες.
     
  6. Jack Wolfskin

    Jack Wolfskin the big bad Wolf

    ναι σε ευχαριστω, γιατι εκανα ΑΚΡΙΒΩΣ αυτο που λες. Ξαναδιοαβασε το ! #60


    Ναι ! Σε ολοκληρωτικα καθεστωτα οντως απαγορευεται και να σκεφτεσαι και να κρινεις.
    Μπορει να κριθεις απο καμια .. κομαμαντατουρ...
     
  7. Καλή η παρατήρηση, αλλά ετεροχρονισμένη.
    Πολύς διδακτισμός και μάλιστα χριστιανικού τύπου.
    Κρίνετε ελευθέρως, ούτως ή άλλως, άπαντες κρινόμεθα εκατέρωθεν.
     
  8. Ναι κι εσύ το πίστεψες πως το ψέξιμο του No_Taboo είχε αλτρουιστικά κίνητρα?
    Γιατί προσωπικά δεν επείστην!  
    Ax, όλα γίνονται για τον εντυπωσιασμό των γυναικών.!

    Κι αυτό μου δίνει την ευκαιρία να ανοίξω ένα νήμα:
     
  9. Jack Wolfskin

    Jack Wolfskin the big bad Wolf

    ειδες τελικα οτι το θεμα δεν ειναι ... θεωρητικο αλλα βγαλμενο απ την ιδια τη ζωη ?
     
  10. no_Taboo

    no_Taboo Αείκαυλος

    Εγώ το ξαναδιάβασα, εσείς;

    Αν όχι, ρίξτε μία ματιά:

    Έχω δύο επιλογές:
    1) Να εκληφθεί ως αναγνώριση λάθους και εξ αυτού να συμπεράνω ότι συνομιλώ με έναν άνθρωπο αγενή, που δεν ξέρει πώς να αναγνωρίσει τα λάθη του ή δεν μπορεί να το κάνει.
    2) Να εκληφθεί ως (ανεπιτυχής) ντρίπλα, γιατί "πρέπει ντε και καλά να έχουμε την τελευταία κουβέντα, όταν μιλάμε με ποταχτικιές".

    Το πρώτο δε συνάδει με το χαρακτήρα του Κυρίαρχου και άρα το αποκλείω στην περίπτωσή σας.
    Το δε δεύτερο είναι ένα ίδιον των κοκοροπανωχεράδων, αλλά για έμπειρους Κυρίαρχους είναι μία γούβα που μπορεί να αποφευχθεί με σωστό ελιγμό. Επειδή σας κατατάσσω στους δεύτερους, το αποκλείω και αυτό στην περίπτωσή σας.

    Ουφ! Αδιέξοδο!

    Για να τελειώνουμε μ' αυτό το παραμυθάκι, γιατί παρατράβηξε.
    Το να κρίνω αυτό που έγραψε κάποιος σε ένα φόρουμ συνιστά πλήρωση του ίδιου του σκοπού του.
    Το να κρίνω τον κάποιον, εφόσον δεν τον γνωρίζω, συνιστά επίθεση, αγένεια και υποδεικνύει ένδεια επιχειρημάτων ή αδυναμία κατανόησης του κειμένου του.
    Όταν μάλιστα συμβαίνει από δύο ανθρώπους, ενώ απευθύνεις το λόγο στον έναν, καταντά γελοίο μέσα στην τραγικότητά του.


    Μα σοβαρά, αυτή είναι η βαρύτερη δυνατή προσβολή που μπορέσατε να σκεφτείτε, προκειμένου να αποδυναμώσετε την τοποθέτησή μου πλήττοντας το πρόσωπό μου;
    Στη θέση σας, θα με προσέβαλα κάπως έτσι:

    1) Να δεις που το τυπάκι θα το παίζει "κυριάρχός" της και προσπαθεί να προστατέψει την "ποταχτικιά" του. (Βουδουσουμική προσβολή υπ' αριθμ. 1)
    2) Να δεις που ο μπαγλαμάς είναι "κυρίαρχός" της και αντί να μαζέψει την "ποταχτικιά" του να μην αντιμιλά σε Κυρίαρχους, πάει και την υποστηρίζει ο μουνόδουλος. (Βουδουσουμική προσβολή υπ' αριθμ. 2)
    3) Δεν ξέρω, αν σέρνει καράβι, αλλά το Νο Ταμπού σίγουρα τον σέρνει -να απαντήσει στο νήμα-. (Προσβολή με τη θεωρία του κυλότα μαν).
    4) Φιλαράκι, με αμπελοφιλοσοφίες δε γάμησε κανείς! (Προσβολή όλα σε ένα νοικοκυρεμένα).
    5) Όταν αποφασίσεις, αν γράφεις σε νέα ελληνική ή καθαρεύουσα, ξανασφύρα. (Γλωσσική προσβολή - ψιλά γράμματα).

    Σεις όμως επιλέξατε μία προσβολή της κατηγορίας "Δε γαμάει ο κόσμος".
    Λογικό να βλέπει κανείς τα πράγματα από τη δική του οπτική. Τώρα επείσ-τ-ητε;


    Πού θέλω να καταλήξω λοιπόν...
    Φυσικά και μία χαζογκόμενα ΔΕΝ έχει ιδέα για το τι θα έκανε ένας Κυρίαρχος!
    Οι αποδέλοιπες όμως, αυτές που συνειδητά υποτάσσονται, οφείλουν στον εαυτό τους να γνωρίζουν πώς συμπεριφέρεται ένας πραγματικός Κυρίαρχος. Όχι;
     
  11. Το ότι δεν επείστην περί αλτρουιστικών κινήτρων στην ετεροχρονισμένη απάντησή σας προς τον Μήτσο όπερ σημαίνει τα παραπάνω που παραθέτετε?
    Χιουμοριστική διάθεση ανύπαρκτη?
    Πολύ βαρέως το εκλάβατε!

    "Λογικό να βλέπει κανείς τα πράγματα από τη δική του οπτική"

    Σε τούτο θα συμφωνήσω!
     
    Last edited: 24 Φεβρουαρίου 2015
  12. no_Taboo

    no_Taboo Αείκαυλος

    Η πρώτη ερώτηση αναιρεί τη δεύτερη, αλλά όπως και να 'χει, εγώ θα δεχτώ αυτό που μου λέτε.
    Είναι πασιφανές ότι το χιούμορ δεν είναι το δυνατό μου σημείο.