Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Η ερωτική ταυτότητα των αντρών εν έτει 2009 . . .

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος MasterPerris, στις 27 Σεπτεμβρίου 2009.

  1. resilience

    resilience Regular Member

    Re: Απάντηση: Η ερωτική ταυτότητα των αντρών εν έτει 2009 . . .

    Ασφαλως και υπαρχει ενα λογικο σφαλμα στην φραση αυτη, οπως την διατυπωσες. Δεν ειπα οτι ειναι εξισου πιθανα, θεωρωντας το αυτονοητο. Στον τζογο ομως τα ρισκα που δεχεται κανεις να παρει εξαρτωνται αμεσα απο το πιθανο κοστος της αποτυχιας. Αν μου δινω ενα 10% να επιβιωσω κανοντας σουζα με 200 χ.α.ω προφανως δεν θα το ρισκαρω και ας χασω την (εξαιρετικα)απολαυστικη ροη της αδρεναλινης που θα μου προσεφερε η εμπειρια. Αν ομως μου δινω το ιδιο ποσοστο να σας γοητευσω προσεγγιζοντας σας, ασφαλως και θα το πραξω. Δεν φανταζομαι να μαχαιρωνετε τους απορριφθεντες εραστες?
     
    Last edited: 2 Οκτωβρίου 2009
  2. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Η ερωτική ταυτότητα των αντρών εν έτει 2009 . . .




    Lady_Dementia νομίζω ότι η συζήτηση μας έχει ξεφύγει κάπως από το κυρίως θέμα του νήματος, κάπου διακρίνω ότι προσπαθούν οι μεν να αποδείξουν στους δε ότι όλα είναι άσπρο ή μαύρο και το αντίστροφο.

    Δεν είπα πουθενά ότι κάποιος δεν είναι άντρας αν δεν φαίρεται με τον χ ή ψ τρόπο στην ερωτική του ζωή.

    Είπα ότι κάπου ο σημερινός άνδρας (ευτυχώς όχι όλοι...) έχει χάσει το ενδιαφέρον του για το πιο όμορφο πραγμά στην ζωή, το φλέρτ φυσικα όταν αυτό γίνετε με όμορφο τρόπο.

    Αρκετοί δε άνδρες έχουν κλειστεί στον εαυτόν τους φοβούμενοι να φλερτάρουν νομίζοντας εκ των προτέρων ότι θα φάνε απόρριψη από την γυναίκα, αυτό φυσικα δεν τους κάνει λιγότερο άνδρες απλά τους περισσότερους τους κάνει απλά περισσότερο δυστυχείς...








    Φυσικά, παντού υπάρχουν εξαιρέσεις, αυτό όμως δεν έχει να κάνει με τον άνδρα που έχει ανασφάλειες στην ερωτική του ζωή.

    Υγ. Και τέλος θα πρέπει να ξέρεις ότι στην ουσία όλοι οι άνδρες επιλέγονται από την γυναίκα..., και αυτοί που φλερτάρουν και αυτοί που δεν φλερτάρουν, καμία δεν πάει με κάποιον σαν πρόβατο για σφαγή...  

    Την καλησπέρα μου αγαπητή!​
     
  3. ipakouo_skilaki

    ipakouo_skilaki Regular Member

    Απάντηση: Η ερωτική ταυτότητα των αντρών εν έτει 2009 . . .

    MasterPerris δεν έχω σκοπό να αντικρούσω καμία άποψη καθώς είναι κι αυτή σεβαστή.Αυτό που με ενοχλεί όμως ιδιαίτερα είναι ότι από αυτό που διαβάζω από σένα ,βλέπω ότι εάν μία άποψη είναι διαφορετική από την δική σου την απορρίπτεις ή την υποβιβάζεις.Με συγχωρείς αλλά δεν θα μπω σε αυτό το τρυπάκι.Εάν θέλεις ξαναδιάβασε αυτά που έγραψα στα προηγούμενα posts μου.Δεν είχα ποτέ ανασφάλεια ούτε χαμηλή αυτοεκτίμηση πίστεψε με και επίσης πίστεψε με όντας(δεν ξέρω αν το έγραψα σωστά) submissive είχα στη ζωή μου Dommes που παρά την υποτακτική μου φύση ήθελαν και κάτι παραπάνω από αυτό που τους πρόσφερα διότι περνούσαν καλά.
     
  4. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor

    Re: Απάντηση: Η ερωτική ταυτότητα των αντρών εν έτει 2009 . . .



    MasterPerris,
    έχω τοποθετηθεί επί του θέματος μερικά ποστς πιο πανω. Προφανώς ξέφυγε της προσοχής σου. Αν ενδιαφέρεσαι ρίξτου μια ματιά εδώ .

    Επι του συγκεκριμένου ποστ,θα επανέλθω..

    Την καλησπέρα μου παρομοίως.

     
  5. Elysium

    Elysium Contributor

    Απάντηση: Η ερωτική ταυτότητα των αντρών εν έτει 2009 . . .


    Σίγουρα;






    Πέρα από το παραπάνω, μας έβγαλες και μια δημοσίευση από κάποιο Πανεπιστήμιο πως οι άνδρες εξαφανίζονται σιγά σιγά συνδέοντάς το προφανώς με το ότι δε θέλουν να έχουν το ρόλο του Κυρίαρχου.


    Είναι η (λάθος) άποψή σου βέβαια, αλλά μην αναδιπλώνεσαι τώρα.

    Νομίζω πως δεν ταιριάζει σε «γνήσια αρσενικά».
     
  6. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Η ερωτική ταυτότητα των αντρών εν έτει 2009 . . .



    Elysium, δεν πιστεύω να διάβασες τουλάχιστον σε δικό μου ποστ να γράφω ότι συνδέω το status ενός άνδρα με τον ανδρισμό του, ίσα ίσα σε κάποιο ποστ μου έγραψα ότι ο άνδρας που θεωρεί τον εαυτό του "πολλά βαρύ και γαμάω και δέρνω" δεν έχει καμία σχέση με έναν κυρίαρχο σαδιστή κατ΄εμέ πάντα.

    Πίστεύω να είμουν και εγώ αρκετά σαφής, φίλτατε.  
     
  7. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor

    MasterPerris,
    το μελέτησα λίγο καλύτερα το νήμα,μη σου έρθω και αδιάβαστη και κοίτα πως έχουν τα πράγματα..​




    Εγώ πάλι δεν διακρίνω κόντρα πουθενά. Ο καθένας υπερασπίζεται την θέση του και την άποψή του,ως οφείλει.



    Α,ναι; προφανώς παρανόησα διαβάζοντας το παρακάτω ποστ που εμπεριέχει την προσωπική σου άποψη,επι του θέματος του νήματος.​



    Ο "σημερινός μαλθακός μαμακιας που έχει χάσει τον ρόλο του",είναι χαρακτηρισμοί που δίνεις σε άντρα;

    Βεβαια,μετέπειτα μας τα κουκουλώνεις λιγάκι..:




    Εγώ το ξέρω. Το έγραφα μάλιστα στο πρώτο ποστ μου,στο παρών νήμα.Ουτε να με αντέγραφες!  

     
  8. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Η ερωτική ταυτότητα των αντρών εν έτει 2009 . . .


    Βλέπω ότι για να καταφέρεις να επικρατήσει η δικιά σου άποψη (και καλά κάνεις... ) πήρες ποστ μου που γράφω τι λένε την σήμερον ημέρα για τους άνδρες οι περισσότερες γυναίκες (φυσικά υπάρχουν και οι εξαιρέσεις) και γενικώς αυτό που λέει ο περισσότερος κόσμος για τον σημερινό άνδρα,(που σε πολλά απ΄αυτα συμφονώ και εγώ), όμως παρ΄όλα αυτά πες μου που έγραψα επί λέξη ότι δεν είναι άνδρας κάποιος που του επιρρίπτουν/ω όλα αυτά.

    Φιλτατε, μην μπερδεύεις την ανασφάλεια, την φοβία κ.λ.π με τον ανδρισμό.


    Υγ. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατι μάχεσαι τόσο πολύ το φλέρτ, δεν πιστεύω εσύ προσωπικά να έχεις να φοβηθείς κάτι;... 
     
    Last edited: 2 Οκτωβρίου 2009
  9. Elysium

    Elysium Contributor

    Απάντηση: Η ερωτική ταυτότητα των αντρών εν έτει 2009 . . .


    Άσε τι κάνω ή δεν κάνω εγώ. Δεν έχει καμιά σημασία.

    Τους «πάτησε το τρένο» έγραψες τους άνδρες, υπονοώντας σαφώς πως έχασαν τον ανδρισμό τους.
     
  10. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor





    Άντρες...πεταμένα λεφτά:smoking1:
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  11. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Η ερωτική ταυτότητα των αντρών εν έτει 2009 . . .


    Τελικά εσύ, φίλτατε, νομίζω ότι κάπου έχεις μπερδέψει τον ανδρισμό με την κυριαρχία και το φλέρτ με την αυτοεκτίμηση, ακόμα έχεις την χάρι... διαβάζοντας το κάθε τι που γράφει κάποιος να ξέρεις και τι υπονοεί...ε λοιπόν σου λέω ότι όταν έγραψα χαριτολογώντας ότι τους "πάτησε το τρένο" ή ότι οι περισσότεροι σημερινοί άνδρες είναι μαλθακοί και μαμάκηδες (τα τελευταία σοβαρά και όχι χαριτολογώντας) δεν υπονοούσα πουθενά ότι έχασαν τον ανδρισμό τους απλά υπονοούσα ότι ξέχασαν τον ρόλο του κυνηγού και ακόμα χειρότερα ξέχασαν να φλερτάρουν!

    Είπα τις απόψεις μου, είπες τις δικές σου και έβγαλε ο καθένας μας πιστεύω τα συμπερασματά του.

    Την καλησπέρα μου.
     
    Last edited: 2 Οκτωβρίου 2009
  12. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Η ερωτική ταυτότητα των αντρών εν έτει 2009 . . .


    Δεν υποβιβάζω ούτε απορρίπτω καμία άποψη, φίλτατε, για τις απόψεις μου που γράφω σ΄αυτό το νήμα έχω γράψει ότι αυτή είναι η προσωπική μου άποψη και είναι σεβαστή κάθε άλλη άποψη.

    Ακόμα δεν έγραψα πουθενά ότι ένας υποτακτικός άνδρας έχει ανασφάλεια ή χαμηλή αυτοεκτίμηση ενώ ένας κυρίαρχος δεν έχει, στο νήμα μου ζητάω να γράψουμε τις απόψεις μας για την σημερινή ερωτική ταυτότητα γενικά για όλους τους άνδρες ανεξαρτήτου status.