Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Η κυριαρχία του Πέους

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Mikra_Psemata, στις 16 Αυγούστου 2007.

  1. smari

    smari Regular Member

    Απάντηση: Re: Η κυριαρχία του Πέους


    Αγαπητη Mirella_trans_Domme τις καλημερες μου. 
    Ειτε ειναι Κ/καποιος/α απο πανω, ειτε απο κατω αλλαζει η πραξη?
    Εχει σημασια αν ειναι στα 4 ή απο πανω??????? 
    Η πραξη ειναι παντα η ιδια και Ο Κυριαρχος δειχνει την Κυριαρχια Του απο οποια θεση και να ειναι.
    Μ/μας εχουν "φαει" οι ταμπελες και οι τυπικοτητες, μην τυχον και κανουμε κατι και ξεφυγει απο το πρωτοκολλο.
    Καθε σχεση BDSM ή μη, εχει τους δικους της κανονες και "πρεπει".
    Για εμενα δεν νοειται σχεση οποιασδηποτε μορφης και ιδιοσυγκρασιας διχως να υπαρχει διεισδυση...
    Θα συμφωνησω με τον αγαπητο Lost boy 
    To αρσενικο ειναι παντα αρσενικο ασχετως status........
    kisses smari  
     
  2. Elysium

    Elysium Contributor


    Η πλειοψηφία του forum που δηλώνει male-slave δεν έχει ιδέα τι ακριβώς σημαίνει και πως είναι να είσαι σκλάβος. Ούτε καν πιστεύει στη γυναικεία Κυριαρχία.
    Οι περισσότεροι θέλουν να ζήσουν μια εμπειρία όπου η γυναίκα θα τους «διατάζει» τι ακριβώς θέλουν να κάνουν (σύμφωνα με όσα έχουν από πριν στο μυαλό τους οι ίδιοι βέβαια looool) όπως ακριβώς βλέπουν σε κάποιες ταινίες.


    Οι Κυριαρχικές γυναίκες έχουν πρόβλημα να κάνουν sex με τους υποτακτικούς τους. Όχι οι άνδρες.
    Δεν άνοιξε κανένας male-slave το νήμα αυτό, ούτε τα υπόλοιπα με ίδιο θέμα.
    Γιατί άραγε;  
     
    Last edited: 20 Αυγούστου 2007
  3. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Το να σε κάνει αυτό ν' αναρωτιέσαι για τις ανασφάλειες των γυναικών στις οποίες αναφέρεσαι είναι κατανοήτό, το να συνδέεις όμως το δεδομένο γεγονός με την πράξη της διείσδυσης και την φυσιολογία του ανδρικού και / ή του γυναικείου σώματος αποτελει (επικίνδυνη) γενίκευση.
     
  4. Elysium

    Elysium Contributor

    Δεν το συνδέω με αυτό. Όχι κυρίως τουλάχιστον, αν και είναι μια απόδειξη.
    Το από που απορρέουν τα δικά μου συμπεράσματα το περιέγραψα παραπάνω. Είναι κάτι που το αισθάνεσαι την ώρα της πράξης. Ίσως και λίγο πριν αυτή.
    Μη μου πείτε πάλι πως δεν το αισθάνονται όλοι, γιατί αν δε θες να πηδήξεις κάποια πως είναι δυνατόν να έχεις στύση;


     
     
  5. Syrah

    Syrah Contributor

    α) Το τί ακριβώς σημαίνει να είναι κανείς σκλάβος (και τί καθήκοντα συνεπάγεται αυτό), το ορίζει κατά περίπτωση μόνο ο Κύριός του, και αυτός δικαιούται μονάχα να τον κρίνει αναφορικά με την ιδιότητά του αυτή.

    β) Αν έχεις υπάρξει Κύριος, της πλειοψηφίας των ανδρών σκλάβων αυτού του forum, και κατέληξες στο συμπέρασμα που μου γράφεις, δεκτό. Αν δεν έχεις υπάρξει, θα σε παρακαλέσω να παραθέσεις κάποιο άλλο, εξίσου σοβαρό, επιχείρημα που να υποστηρίζει την τοποθέτησή σου.

    γ) Το γεγονός ότι η επιλογή του Status male slave, ενδεχομένως προκύπτει σε κάποιες περιπτώσεις από ενθουσιασμό, ή από άγνοια (αναφορικά με τη διαφοροποίηση σκλάβου/υποτακτικού), δεν σημαίνει πως παύει να ενέχει μία (μικρή ή μεγάλη) δόση υποτακτικότητας. Ως εκ τούτου εξακολουθεί να ισχύει η συνύπαρξη πέους και υποτακτικής συμπεριφοράς ταυτόχρονα. Άρα δεν μπορεί να επιτεθεί κανείς στη συνθήκη "male slave = υποτακτική ερωτική συμπεριφορά".

    δ) Απομένει να δοκιμάσει κανείς να επιτεθεί στη συνθήκη "male slave = ύπαρξη πέους".

    ε) Αυτή η διατύπωση δεν προκύπτει από το μέρος του post μου που έκανες quote. Πάραυτα, συνεχίζοντας επ αυτής, επειδή μου φαίνεται πολύ γενικευμένη, θα ήθελα να μας γράψεις, αν φυσικά θέλεις και εσύ, πώς κατέληξες σε αυτό το συμπέρασμα.
     
  6. Elysium

    Elysium Contributor

    Συγγνώμη Syrah αλλά μου θυμίζεις κυβερνήσεις-αντιπολιτεύσεις περασμένων ετών που αρνούνταν πως γνώριζαν καταστάσεις σε γνωστά σκάνδαλα ζητώντας να κατατεθούν αποδείξεις στον εισαγγελέα κι ας γνώριζε όλος ο κόσμος το τι είχε συμβεί.
    Εξάλλου λόγια Κυριαρχικών γυναικών μετέφερα και πάλι στο παραπάνω post μου.
    Ας μην κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλό μας.

    Η υποτακτικότητα στη συμπεριφορά δε συμβαδίζει με την υποτακτικότητα συναισθημάτων στο sex.
    Την ώρα του sex τα συναισθήματα και των δυο λένε άλλα. Φυσικά δε γίνεται να λέει «σκίσε με γαμιά και υποτακτικέ μου». Δεν είναι οξύμωρο;
    Εκτός κι αν στο sex αλλάζουν οι ρόλοι, που για μένα είναι και το πιο πιθανό.

    Προκύπτει έμμεσα. Τα συμπεράσματα ίσως έχουν βγει ήδη. Οι περισσότερες Κυρίαρχες δεν κάνουν sex με τους υποτακτικούς τους γιατί θεωρούν πως είναι αντίθετο με το status τους. Και αυτό δεν είναι μόνο ελληνική άποψη.
    Αν θες μπορείς να ρίξεις μια ματιά σε μια γνωστή ταινία του bdsm: “Preaching to the Perverted”. Μια μόνο ενίσχυση των όσων γράφω.
    Φυσικά υπάρχουν και πάρα πολλά άλλα παραδείγματα, αν και το σημαντικότερο είναι αυτό που έγραψα σε προηγούμενο post για το πως αισθάνεται κανείς εκείνη την ώρα. Ίσως από εκεί ξεκινούν οι αμφισβητήσεις και οι ανασφάλειες των Κυριαρχικών γυναικών.
     
  7. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Η κυριαρχία του Πέους

    Ασφαλως!
    Αλλωστε ακομη και ειτε απο πανω, ειτε στα 4 η οπως να ειναι υπαρχει μια στιγμη ενα λεπτο εστω που και ο/η Κυριαρχος, και η/ο υποταγμενος χανουν εντελως τον ελεγχο της καταστασης ειναι εκεινα τα δευτερολεπτα πριν τον οργασμο, που το μονο κυριαρχο στοιχειο ειναι η Φυση και το γεννετησιο ενστικτο που θελει να κορεσθει!
     
  8. Syrah

    Syrah Contributor

    Θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω. Εγώ θέλω να ακριβολογούμε. Μία άποψη που διατυπώνεται και μάλιστα απόλυτα, οφείλει να στηρίζεται σε επιχειρήματα (και το "έλα τώρα, τι επιχειρήματα ζητάς, αφού έτσι είναι τα πράγματα, όλοι το ξέρουμε, ας μην κρυβόμαστε κλπ." δεν είναι επιχείρημα). Ειδάλλως θα πρέπει να γίνεται από την αρχή σαφές, ότι η διατύπωση αφορά στη γενική (και απροσδιόριστης πηγής) αίσθηση εκείνου που τη γράφει, ή στην αίσθηση που θα ήθελε να δημιουργήσει.

    Γνωρίζεις Mistresses που έχουν σχετιστεί με περισσότερο από το 50% των male slaves αυτού του forum, καταπιάστηκαν σοβαρά με αυτούς και την εκπαίδευσή τους, και σου εξέφρασαν την ειλικρινή άποψη ότι τελικά οι άνδρες αυτοί δεν θα έπρεπε να δηλώνουν male slaves; Ή μήπως είχες ένα μικρό δείγμα 2-3 γυναικών και το γενίκευσες; Και αν συνέβη αυτό, είσαι σίγουρος ότι το δείγμα Κυριαρχικών γυναικών, ήταν αντιπροσωπευτικό του συνόλου τους, οπότε η συνεπαγωγή σου είναι ασφαλής;

    Δεν καταλαβαίνω τη διάκριση.

    Σου απάντησα προηγουμένως. Γίνεται, η Κυρία μπορεί να ζητήσει ό,τι θέλει.

    Πολύ ενδιαφέρον, συμφωνώ εν μέρει, και θα επανέλθω εν καιρώ για περαιτέρω ανάπτυξη.
     
  9. Elysium

    Elysium Contributor

    Αυτό το απόλυτα είναι προσόν των Αφεντάδων – Αφέντρων, όχι δικό μου. 100 φορές τις λέξεις “μάλλον” και “ίσως” έχω γράψει.

    Διαφορετική απόδειξη αυτού είναι τεχνικά δύσκολο να υπάρξει.
    Ίσως να υπάρχει απόδειξη και στα λόγια όσων δηλώνουν Αφέντρες.
    Έχεις να προτείνεις κάτι καλύτερο;
    Όσο για τα επιχειρήματα, μάλλον μόνο εγώ έχω αναφέρει ως τώρα.
    Δεν είδα να επιχειρηματολογείς υπέρ της δική σου θέσης, αλλά να προσπαθείς να αναιρέσεις τη δική μου.

    Αίσθηση μόνο δική μου νομίζεις;
    Για διάβασε παλαιότερα threads και posts από Mistresses να δεις τι πιστεύουν για το θέμα.

    Δε θα σου απαντήσω σε αυτό. Ρωτάς προσωπικά πράγματα.
    Ας το λάβει ο καθένας όπως θέλει.

    Αν δεν ήθελε ο άνδρας να πηδήξει, δεν ένιωθε δηλαδή πως θέλει να διεισδύσει, απλά δε θα είχε στύση. Εμένα αυτό μου κάνει για ενεργητικό – κυριαρχικό συναίσθημα.

    Να ζητήσει ό,τι θέλει μπορεί. Ο τρόπος όμως που θα το ζητήσει ίσως κρύβει κάποιες αλήθειες.
     
  10. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Η κυριαρχία του Πέους

    Καλως σας βρίσκω κ πάλι..
    Διάβασα αρκετά προσεχτικά τα όσα ειπωθηκαν.. (αν κ για να πω την αληθεια το σωμα μπορει να επεστρεψε, το μυαλό ακόμα το περιμένουμε )
    Και πάμε..

    Καταρχήν να παρακαλέσω τον Αφεντη επιθυμιών.. αν θα ήθελε να συνδράμει δίνοντας μας την άποψη του.. και να τον ευχαριστήσω που περίμενε την επιστροφή μου..  

    Λοστ μποι..
    Η θέση σου από ότι καταλαβα είναι η : « Η διείσδυση είναι πράξη ενεργητική και Κυριαρχική» και το στηρίζεις στο : «αυτό αισθάνεται τη στιγμή που πηδάει (και κακά τα ψέματα οι άνδρες αισθάνονται κυρίαρχοι όταν πηδάνε) από τη φύση του".

    Το να πηδάει κάποιος και για να γίνω ποιος σαφής να κουνάει την λεκάνη του μπρος πίσω.. δεν νομίζω πως μετατρέπει κάποιον σε κυριαρχο αλλά σε μάλλον σε εργατη.. σιγουρα ο πιο αναπαυτικα καθημενος είναι η γυναικα.. αλλα αυτό είναι παιδικό επιχειρημα κ μου θυμιζει τα όμορφα νηπιακά μου χρόνια..

    Η λογική αυτή, θα ήταν πολύ αδικη για τους αφεντες του φορουμ μας κ όχι μόνο ..
    Παρακαλώ μπαινοντας στο φορουμ θα βρειτε τα ταμπελακια των στατους δεξιά σας ..
    όποιος διαθέτει πέος παρακαλειται να πάρει το ταμπελάκι με το στατους Μαστερ..
    όποιος δεν διαθετει πέος να πάρει από τα ταμπελακια που βρίσκονται στο κίτρινο μωβ κ τυρκουαζ καλαθακι διαλεγοντας από τα στατους υπο.. σκλαβα.. κλπ..
    Αντρες υπο απαγορευονται..
    Σουιτς απαγορευονται..
    Γυναικες κυριαρχες απαγορευονται
    Ομοφυλόφιλοι απαγορευονται..

    Βλέπουμε καλε μου Λοστ ότι η φύση έχει δημιουργήσει μια μεγάλη γκάμα διαφορετικών «νιώθω» σε σχέση με την διεισδυση ..
    +Βλέπε τους απαγορευμενους..

    Παραδειγμα:
    Θα μπορουσα να έχω 2-3 υπο ή και 1.. και ανα μέρα ή όποτε γυαλίζει το μάτι μου να ζητάω να με ικανοποιει ερωτικά ..
    Γιωργάκη έχω καυλες μωρο μου.. άσε πιάτα, γδυσου κ έλα..
    ας ειμαι ανασκελα, ας ειμαι από πανω από κάτω ακόμα κ στα 4.. (αυτό το παρεξηγημενο αφεντρα κ στα 4.. δεν γινεται.. μια χαρα γίνεται υπο προυποθέσεις) αφου λοιπόν χορτάσω σεξ.. ο γιωργάκης φεύγει για να συνεχίσει αυτό που έκανε πριν..
    τωρα.. ίσως κ να μη τον αφησω να τελειωσει.. μπορει να ειμαι στις κακές μου εκεινη την μέρα.. ή μπορει να τελειωσει στ ο χερι του η κάτω κ μετα να τα πιει.. ή και να τελειωσει .. απλά..

    Ποιον βλέπεις να κυριαρχει ομορφε μου Λοστ?

    Σιγουρα όχι το πέος.. και σιγουρα όχι το μουνί..
    Μήπως τελικά είναι εγκεφαλικό το όλο θέμα της κυριαρχίας?

    Μην υποτιμάμε το γυναικειο όργανο αναπαραγωγής, δημιουργεί ζωή.. εχει ρόλο πέρα από το απλο κουνια μπέλα της διεισδυσης -κάτι (την διεισδυση) μπορει να κάνει κ μια απλη σεξ μασιν.. πατώντας ένα κουμπί..

    Η κυριαρχια κ η υποτακτικότητα.. είναι πράξεις κ συνθηκες αποδοχής μεταξυ 2 ατόμων σε ότι αφορά το δουναι κ λαβειν στην διαπροσωπική τους σχέση..


    Το σεξ – στο οποίο συμπεριλαμβάνεται το κούνια μπέλα- είναι ένα μόνο κομμάτι αυτής της σχέσης.. και ακολουθεί τις επιταγές της σχέσης.. δεν την χαρακτηριζει.. για να το πω πιο απλα.. είναι το αλατοπιπερο.. όχι το φαγητο.

    Όσο για το … «Επιβήτορα θέλουν να ανεβάζουν τον εραστή τους, λιοντάρι να τον κατεβάζουν
    Όλες λέμε κ καμια υπερβολή για τονώνουμε το ηθικο σε μερικα αρσενικα που νιώθουν κυριαρχα… ότι λέμε το παίρνεις τοις μετρητοις πάλι εσύ? Γι αυτό νιώθεις κυριαρχος?
    (αστειακι ήταν μη φορτώσεις)

    Θα περιμένω με ενδιαφερον να ακουσω "το οποιος αγνοει την πραγματικότητα πλαναται οικτρα... κλπ του φιλτατου Μαυροβασίλη, ή και του Χαινριχ.. ακομα και του Περι.. το ειμαι ανδρας κ το κέφι μου θα κάνω και θα πω κ 2 κουβεντες παραπάνω..
    Επισης να ευχαριστησω όσους συμμετείχατε κ βοηθησατε στο να συζητήσουμε ενα θέμα που για μένα ειναι απορίας άξιο..
     
  11. Syrah

    Syrah Contributor

    Ξαναδιάβασε την πρώτη πρόταση στο post #38 αυτού του νήματος σε παρακαλώ.

    Δεν πρεσβεύω την άποψη ότι η ύπαρξη πέους είναι αντιστρόφως ανάλογη της κυριαρχικής συμπεριφοράς, ώστε να προκύψει η αναγκαιότητα να συλλέξω και να παραθέσω επιχειρήματα. Φαντάζομαι ότι το κατανοείς αυτό.

    Ναι, αυτή η αίσθηση θεωρώ ότι είναι δική σου, των λοιπών vanilla, και των λοιπών μη Vanilla που όμως δεν κατέβαλαν ποτέ ειλικρινείς προσπάθειες να δημιουργήσουν μία M/s σχέση. Δεν έχω υπόψη σχόλιο καμίας αξιόλογης (κατά τα δικά μου κριτήρια) Αφέντρας που να διατείνεται ότι δεν υπάρχουν ικανοί σκλάβοι. Ικανοί σκλάβοι υπάρχουν, πάρα πολλοί, και αυτή η άποψη προέρχεται από τη δική μου προσωπική πορεία μέσα στο χώρο. Ο εν δυνάμει σκλάβος όμως, δεν προσφέρει τις υπηρεσίες του σε όποια τις αιτηθεί Lost boy. Η απόκτηση ενός σκλάβου και η εκπαίδευσή του είναι μία επίπονη 24/7 διαδικασία με την οποία λίγες έχουν κουράγιο να καταπιαστούν. Πάραυτα αν έχεις να μου υποδείξεις κάποια posts, θα είμαι στη διάθεσή σου.

    Ζήτησα να επιβεβαιώσεις ξεχωριστά κάθε μία από τις επιμέρους πληροφορίες που ήδη έδωσες στα προηγούμενα μηνύματά σου, δεν ζήτησα νέες πληροφορίες. Αλλά το γεγονός ότι δεν πρόκεται να τις επιβεβαιώσεις εκ νέου, είναι για εμένα μία νέα πληροφορία, αυτή που ήθελα να πάρω, και που μου δείχνει ότι η γενική εικόνα που πέρασες στα προηγούμενα μηνύματα δεν αντιπροσωπεύει κυριολεκτικά την πραγματικότητα. Για εμένα είναι σαφές ότι δεν έχεις ασφαλή γνώση αναφορική με το κατά πόσο η πλειοψηφία (>50%) των χρηστών που δηλώνουν Male slaves, είναι έμπειροι ή συνειδητοποιημένοι σκλάβοι, και ότι η αρχική σου δήλωση ήταν προιόν υπερβολής. Αν κάνω λάθος διόρθωσέ με.

    Με αυτό κλείνω, από την πλευρά μου το θέμα που αφορά στο αν υπάρχουν ή όχι ικανοί σκλάβοι, διότι έχω παρατηρήσει ότι κάθε συζήτηση μαζί σου καταλήγει σε μεμψιμοιρία. Σχετικά με αυτό, θα σου μιλήσω κατ ιδίαν εντός ολίγου. In public θα επανέλθω αργότερα στη σύγχυση μεταξύ ενεργητικότητας/κυριαρχικότητας.
     
  12. Elysium

    Elysium Contributor

    Re: Απάντηση: Η κυριαρχία του Πέους

    Αφού το θεωρείς παιδικό (και δίκαια μάλλον) το παραβλέπουμε  

    Με παρεξήγησες. Έγραψα για το ποίος είναι κατά την άποψή μου αυτός που κυριαρχεί τον άλλο κατά τη διάρκεια του sex. Δεν έχει μεγάλη σχέση με το πως υπηρετεί την Αφέντρα του ο σκλάβος/υπo εκτός sex.

    Και σε αυτήν την περίπτωση και κατά τη διάρκεια του sex προσωπικά βλέπω το γιωργάκη να κυριαρχεί-κυβερνά (στο sex, δεν ξέρω τι θα κάνει στις 16 Σεπτεμβρίου). Παρ’ όλες τις εντολές που μπορεί να του έδωσες κατά τη διάρκεια, για εμένα μπορεί να είναι «άκου τώρα πως θα με κυριαρχήσεις....». Εντολή μεν... Κυριαρχία δε...


    Δεν πιστεύω πως το υποτίμα κανείς. Το αντίθετο....