Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Η μη χρήση, είναι χρήση;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος brenda, στις 3 Σεπτεμβρίου 2020.

  1. Kentavros

    Kentavros Owned by Mistress Kits

    Μετα ληγουν ή καθε χρονο και αλλος?
     
  2. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Άρα αντίσταση σημαίνει κυριαρχία μικρότερη του 100%... Χμ... Ενδιαφέρον...
     
  3. Just_Me

    Just_Me Contributor

    Διαβάζω, διαβάζω συνεχίζω να διαβάζω έχω απορροφηθεί από την κουβέντα και πέφτω πάνω σε αυτό το σχόλιο ξέσπασα σε τρανταχτά γέλια!  
    Big like @Arioch  
     
  4. proteus

    proteus Ότι έχεις να πεις, κάντο.

    Η μη χρήση είναι χρήση;

    Παράδειγμα 1: Έχω ένα αυτοκίνητο παρκαρισμένο και έχω παραδόσει τις πινακίδες κυκλοφορίας. Του κάνω χρήση;
    Παράδειγμα 2: Αγόρασα ένα όπλο για εκφοβισμό. Το έχω φυλαγμένο στο πάνω ράφι της ντουλάπας. Του κάνω χρήση;
    Παράδειγμα 3: Έχω μιά υ. Είμαι ναυτικός και μπαρκάρω στα γκαζάδικα. Το διάστημα που λείπω, της κάνω χρήση;

    Η απάντηση είναι "όχι". Μπορεί να χρησιμοποιήσει κάποιος άλλος το αυτοκίνητο, το όπλο ή την υ χωρίς την έγκρισή μου; Η απάντηση είναι πάλι "όχι"
    Άρα,ποιά η διαφορά; Η διαφορά είναι πως τα παραπάνω βρίσκονται στην κατοχή μου, μέχρι να τα μεταβιβάσω.
    Το φόρουμ ασχολείται επί 25 σελίδες με ένα θέμα που έχει λυθεί. Ο νομοθέτης ξεχωρίζει την χρήση από την κατοχή.

    Ως Κ μπορώ να λείψω όσο θέλω και για όποιο διάστημα θέλω, με φυσικό ή πνευματικό τρόπο. Η υ έχει δύο επιλογές: ή με περιμένει καρτερικά ή πάει σπίτι της.

    Η μη χρήση μπορεί να είναι κατοχή, πάντως χρήση δεν είναι.