Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Η μη χρήση, είναι χρήση;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος brenda, στις 3 Σεπτεμβρίου 2020.

  1. Brt

    Brt #ολαπολυ

    Τώρα τι να σου πω...δεν ξέρω. Πάντως αυτος ήταν ένα καλό παιδί, γιατί προφανώς στην αρχή τον τρολαρα κλπ, αλλά μετά που μου τα είπε σοβαρά, πραγματικά ήταν σαν να μιλούσα σε οποιονδήποτε κυριαρχικό κατείχε υποτακτικά. Oh well καινούργια γενιά  

    Μη χρήση εμείς εννοουμε να μην υπάρχει σωματική αλληλεπίδραση; Μα πόσες σχέσεις από απόσταση, και πόσες που περιστασιακά είναι από απόσταση (για μικρό χρονικό διάστημα) δεν έχουν σωματική αλληλεπίδραση, αυτες χρεώνονται ως μη χρήση; Κάτι χάνω.
     
  2. Alice in wonderland

    Alice in wonderland sui generis Contributor

    Ακόμα μια σκέψη:
    Ίσως η μη χρήση να χρησιμεύει για να "πετάξει" το υ κάποια βανιλα στοιχεία από πάνω του όσον αφορά τις σχέσεις και να μπει σε μια Κ/υ, Α/σ πιο συνειδητοποιημένα;
     
  3. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Νομίζω το θέμα είναι η επιλογή του Κ. Να επιλέγει τη μη χρήση, όχι να το επιλέγουν οι συνθήκες.
    Αυτό μπορεί να συμβεί και στην απόσταση.
     
  4. Discerning

    Discerning Contributor

    Θέσφατο;
     
  5. iolanda

    iolanda Contributor

    Τίποτα δεν αποκλείω, ούτε είμαι μέσα στο μυαλό του κάθε Κ.
    Προφανώς για να επιλέξει κάτι τέτοιο, έχει τους λόγους του.
    Που μπορεί να ποικίλουν από αυτό που θέτετε, έως τον εγωκεντρισμό του υ και πολλούς ακόμα.
     
  6. sapfw

    sapfw out of order Contributor

    Γεγονός
     
  7. Discerning

    Discerning Contributor

    Για την α, β, γ, δ... φυσικά. Γεγονός για κάθε s του πλανήτη; H χρήση της μη χρήσης, έχει εξοβελιστεί από το BDSM?
     
  8. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

    Τι να πω, χάσμα γενεών. Αν είχε συλλάβει το κομενάκι την πρώτη φορά που μου ξέφυγε τώρα θα είχα κόρη 27 χρονών  

    Δεν θεωρώ ότι η ερώτηση είναι στο πνεύμα του νήματος. Απαντώ άλλα ας μην επεκταθούμε.
    Για να μπορεί να είναι μια σχέση σχέση θεωρώ απαραίτητη ΚΑΙ τη φυσική επαφή.
    Όσον αφορά τη θέση μου για το παλικάρι, καλά να είναι, τι μου λες ακριβώς;
    "Εχω τρεις υποτακτικές άλλα δε μου δείχνουν το πρόσωπο τους";  
     
  9. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

    Αν δεν είναι συνειδητοποιημένο το υ μάλλον θα γιγαντωθούν τα βανίλα στοιχεία.
    Αν, εν μέρη, είναι συνειδητοποιημένο και έχει τέτοια στοιχεία, ποιος θα το καθοδηγήσει;
     
  10. sapfw

    sapfw out of order Contributor

    Αυτό απάντησα;

    Γεγονός είναι ότι η σκλάβα δεν είναι μοναχή να δοκιμάζεται η πίστη της για το Νυμφίο. Αυτό εννοούσα.
     
  11. Brt

    Brt #ολαπολυ

    Δεν συμφωνώ. Όχι για το συγκεκριμένο συσχετισμό, αυτό άλλωστε μπορεί να μας το απαντήσει ο ίδιος (είναι ανάμεσα μας χαχα) και κάποιες από τις υποτακτικες του. Αλλά υπάρχουν bdsm δραστηριότητες και συσχετισμοί χωρίς σωματική επαφή  
     
  12. Alice in wonderland

    Alice in wonderland sui generis Contributor

    Είμαι το ίδιο χαμένη στις απορίες μου... Προσπαθώ να αντιληφθώ τι είναι η "μη χρήση" Και που χρησιμεύει τελικά.