Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Η μόδα στο Bdsm

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Just_Me, στις 17 Οκτωβρίου 2021.

?

Είναι ως επί το πλείστον αρνητικό ή θετικό που έγινε mainstream το bdsm;

  1. Θετικό

  2. Αρνητικό

  3. Αδιάφορο

Results are only viewable after voting.
  1. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    As always context matters.
     
  2. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Αν δεν σας κάνει κόπο, τι εννοείτε όταν λέτε "συναινετικό χαστούκι" και πώς μπορεί "ένα χαστούκι από μόνο του" να είναι συναινετικό;
     
  3. skia

    skia Contributor

    Ποιος ορίζει το τι είναι και τι όχι BDSM σε μια σχέση; Οι ετικέτες είναι που δημιουργούν το πρόβλημα, όχι η έλλειψη καυλοπαιχνιδιών ή με ποιο τρόπο εκδηλώνονται. Η ουσία είναι να υπάρχει μια σωστή διαχείριση αμφοτέρων στη σχέση ώστε η πορεία να είναι επιτυχής κι ευτυχής.
     
    Last edited: 27 Φεβρουαρίου 2022
  4. Master Electro-pain

    Master Electro-pain Staff Member

    Ζει, δίπλα μου, ένα ανδρόγυνο με πορεία επιτυχή και ευτυχή,
    Μόνη τους στενοχώρια είναι ότι αυτό που έχουν δεν φαίνεται να μπορεί να χαρακτηριστεί gay σχέση και παραπονιούνται διαρκώς.
    Όντως, οι ετικέτες τους δημιουργούν το πρόβλημα...
     
  5. Just_Me

    Just_Me Contributor

    Κι όμως δεν είναι η μοναδική περίπτωση, διότι αν ήτανε οι kinksters θα κάνανε κι αυτοί bdsm.
    Δεν αναφέρομαι ποτέ μα ποτέ σε οτιδήποτε μη συναινετικό.
     
  6. Just_Me

    Just_Me Contributor

    Είναι ξεκάθαρο τώρα
    Δεν βρίσκω τη σύνδεση που κάνεις αν και εικάζω οτι απλά γράφεις κάτι για να το γράψεις.
    Αν μου το ζητούσες είναι πιθανό και να μην το έκανα  
     
  7. Just_Me

    Just_Me Contributor

    Το καθορίζει το πλαίσιο μέσα στο οποίο λαμβάνει χώρα συμφωνώ μαζί σας.
    Στην προκειμένη περίπτωση όμως είναι το ζήτημα το χαστούκι.
     
  8. Just_Me

    Just_Me Contributor

    Ακριβώς αυτό.
     
  9. Just_Me

    Just_Me Contributor

    Οι ετικέτες καλώς και υπάρχουν ώστε να μπορούμε να συνεννοηθούμε. Άρα η ετικέτα είναι ένα ας το πούμε εργαλείο.
    Δεν εξυπηρετώ την ετικέτα αλλά εκείνη εμένα, ούτε στριμώχνομαι από πίσω να της χωρέσω αλλά ούτε παριστάνω κάτι άλλο από αυτό που είμαι.

    Ποίος ορίζει μέσα σε μία σχέση, σαφώς κι οι συμμετέχοντες. Εδώ στο χωριό όμως δεν γίνεται να μου μιλάνε για σύκα κι εγώ να αναφέρομαι στα καρπούζια και να επιμένω πως ναι για το ίδιο λέμε ή κι ακόμα χειρότερα να λέω πως τα δικά μου βαφτισμένα σύκα είναι τα σύκα που όλοι ξέρουμε. Αν σας μπέρδεψα με την απάντησή μου έχετε τα δίκια σας αλλά αυτό το παράδειγμα ήρθε στο μυαλό μου.

    Σε αυτό που λέτε στο τέλος συμφωνώ κι επαυξάνω!
     
  10. sapfw

    sapfw λιβελούλα Contributor

    Δεν ήταν μέχρι τότε; Περίεργο...

    Εσύ χαρακτηρίσεις κάτι καυλοπαίχνιδο εγώ χαρακτήρισα κάτι κακοποίηση... Και οι δύο χαρακτηρίζαμε κάτι... Ορίστε η σύνδεση...

    Τότε κακώς το έκανες εξ αρχής... Τα περί έκθεσης κλπ μόνο αστειότητες είναι... Ή καλύτερα δικές σου προβολές...

    PS. Δε γράφω ποτέ απλά για να γράψω...
     
  11. Just_Me

    Just_Me Contributor

    @sapfw καμία σύνδεση δεν υπάρχει σε πολλά από αυτά που λες, όχι μόνο σε αυτό το νήμα βέβαια, καλώς ή κακώς δεν μπορώ και πλέον ούτε θέλω να καταλάβω τι εννοεί η ποιήτρια.

    Καλή συνέχεια.

    Υ.Γ. Δεν φαίνεται ούτε είναι έτσι.
     
  12. sapfw

    sapfw λιβελούλα Contributor

    Ας μείνουμε στο ότι δεν μπορείς...

    Να είσαι καλά