Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Η σημασια του aftercare

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σαδομαζοχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Θρυαλλίς, στις 8 Οκτωβρίου 2015.

  1. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    Αν γινει ετσι και φυσικα εχει aftercare .... ειπαμε δεν ειναι ΠΑΝΤΑ απαραιτητο το aftercare ...
     
  2. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Με πληγωνεις   .

    Σημ : Το "εχει αναγκη απο αγαπη", δεν ξερω κατα ποσο ισχυει σε συνεδριες μεταξυ σαδιστη/μαζοχιστη χωρις σχεση D/s. Ξερα sessions και τιποτα αλλο
     
  3. Mind'n'Flesh

    Mind'n'Flesh Ναι, εγώ είμαι.

    Αν μιλάμε για ξερά sessions και τίποτα άλλο, τι σκατά το θέλει το aftercare?
     
  4. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    ενα φιλι στο μετωπο και ενα χαδι στα μαλλια πιστευω ειναι μια καλη αρχη μετα απο ενα σεσσιον! 
     
  5. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Πιπερι για τη λεξη σκατα καταρχην  

    Της λεει ντυσου και την πεταει εξω απο το σπιτι;! 
     
  6. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    Δωρο ενα αρωμα η ενα καλο ζευγαρι γοβες ειναι το καλυτερο aftercare για μια γυναικα  
     
  7. Dapom

    Dapom Contributor

    Και το "παιχνιδι" του εξευτελισμού που το πας;
     
  8. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    Και αν ειναι στο σπιτι της ? !!!
     
  9. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Σορρυ αλλα εξευτελισμος θα ηταν να της πει : Φευγεις γυμνη!!
     
  10. Dapom

    Dapom Contributor

    Είχα στο μυαλό μου την εικόνα οτι τα ρούχα της ήταν σκισμένα ή οτι οταν λεει ντύσου δεν εννοει κατσε μια ωρα να φτιαξεις μαλλλι, μάτι, να βάλεις make up, να δει αν στρώνουν τα ρούχα καλά και να κανει και μπάνιο..
     
  11. dimfetishman

    dimfetishman Ζεις μονάχα μια φορά. Ενίοτε και καμία. Contributor

    Χωρίς φροντίδα για μένα προσωπικά δεν μπορεί να υπάρξει επόμενη φορά. Ως υ εννοείται ότι θέλω το χάδι και την ανάλογη φροντίδα.

    Αντίστοιχα ως Κ θεωρώ αδιανόητο να την αφήσω μετά το παιχνίδι χωρίς να την περιθάλψω, με ή χωρίς εισαγωγικά. Να μην την αγγίξω τρυφερά, να μην την πάρω αγκαλιά, να μην την κοιτάξω στα μάτια.

    Στην πραγματικότητα δεν θα παίξω ποτέ άγρια και επιθετικά, επίσης δεν μου αρέσουν τα πολύ έντονα και επώδυνα σημάδια, προσπαθώ να κινούμαι στα όρια καύλας και πόνου με βαρύτητα στο πρώτο. Αν όμως μείνουν κάποια σημάδια, ένα παραπάνω να φροντίσω την υ μου.

    Κάθε τι διαφορετικό και κυρίως λιγότερο με κάνει να νιώθω άσχημα, θεωρώ ότι με μειώνει και με κάνει λιγότερο άνθρωπο. Στα δικά μου μάτια πρωτίστως.

    Η υ μου είναι πηγή χαράς, εκτίμησης, σεβασμού, αγάπης. Και στα πλαίσια αυτά ένα after care είναι απαραίτητο, για να την κάνω να νιώσει ασφάλεια και τρυφερότητα προσδοκώντας και λαχταρώντας την επόμενη φορά.
     
    Last edited: 8 Οκτωβρίου 2015
  12. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Μ'αρέσει να το κάνω μπάνιο, δείχνει τόσο μικρούλι...