Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Η σημασια του aftercare

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σαδομαζοχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Θρυαλλίς, στις 8 Οκτωβρίου 2015.

  1. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

     
     
  2. gkass

    gkass τέταρτος τοίχος

    θα πρέπει να ορίσουμε από την αρχή όλα όσα θεωρούνται απαραίτητα ή αυτά που θεωρούνται αυτονόητα;

    ας μείνω σε αυτά που είναι αυτονόητα για μένα:

    αυτονόητο (αλλά και απαραίτητο) είναι η συνεχής ροή ερεθισμάτων ανάμεσα σε μένα και στην υποτακτική.
    το κλίμα πριν τη συνάντηση πρέπει να δημιουργεί την απαραίτητη ένταση και προσμονή
    η συνάντηση πρέπει να ικανοποιεί και τους δύο (δεν χρειάζεται άλλη ανταμοιβή @vanilla30 )
    το κλίμα μετά τη συνάντηση πρέπει να έχει αρχίσει ήδη να τρέφει την επιθυμία για την επόμενη συνάντηση

    με βάση αυτές τις ανάγκες μου, αυτόματα με καθιστώ ανίκανο να κατανοήσω λέξεις όπως session και aftercare. τις βρίσκω πολύ τεχνικές και μου κατακερματίζουν τον τρόπο που θέλω να σχετίζομαι.
     
  3. vanilla30

    vanilla30 κι αλλο!!

    Τι δες σας αρεσε παλιογερε μου εεεεεεε ουπς αγαπητε μου ηθελα να πω στον τροπο σκεψης μου;!
     
  4. no_Taboo

    no_Taboo Αείκαυλος

    Αυτό!
    Όταν τα αυτονόητα φτάνουν να γίνονται ορισμοί, καθίσταται ευκρινέστατη η έλλειψή τους.
     
  5. sleeper

    sleeper ...urban dreaming... Contributor

    Προσωπικα το χρειαζομαι μονο οταν ειμαι με ανθρωπο ο οποιος μπορει και ξερει να συναισθανεται.

    Μου ειχε τυχει μια φορα να παθω masochist's block (ουτε στον "εχθρο" μου δεν ευχομαι να το παθει αυτο).
    Ο ανθρωπος με τον οποιο ημουν εκεινη τη στιγμη επελεξε να ακολουθησει τους καθως πρεπει κανονες οπου ελεγαν οτι "οφειλε" να με φροντισει και να με καθησυχασει. Δεν το ενιωθε εκεινη τη στιγμη, αλλα στο δικο του κεφαλι επρεπε να το κανει.
    Οτι πιο μη απαραιτητο για μενα... Χιλιες φορες να μην το εκανε και να μου ζητουσε να φυγω.
    Θα το καταλαβαινα και θα ηταν ολα πολυ ομορφα και ξεκαθαρα.
     
  6. Siren_Peisinoe

    Siren_Peisinoe Ανενεργή επί του παρόντος.

    Εγώ δεν ξέρω τι είναι το masochist's block, θα μπορούσες να μου το εξηγήσεις; Με ενδιαφέρει .
     
  7. sleeper

    sleeper ...urban dreaming... Contributor

    Δεν μπορουσα να ανεχτω το παραμικρο σαδιστικο ερεθισμα. Σκετη φρικη!
     
  8. Siren_Peisinoe

    Siren_Peisinoe Ανενεργή επί του παρόντος.

    Σε ευχαριστώ για την εξήγηση!
    Έχω πάθει το αντίστοιχο από μεριάς μου, να μη μπορώ να κάνω το παραμικρό στο άλλο άτομο.
    Ήταν φρικιαστικό και σοκαριστικό.
    Φαντάζομαι όμως πόσο πολύ πιο τρομερό ήταν σε σένα. Το απευχομαι κι εγώ με τη σειρά μου...
     
  9. gkass

    gkass τέταρτος τοίχος

    εδώ διαφοροποιούμαι μικρούλα μου εεεεεεεεεεεεεεεεε ,"αγαπητή μου" ήθελα να πω (διακριτικότητα και εχεμύθεια θυμίζω ότι είναι αρετές)

    δεν θέλω να αντέχει για μένα.... γιατί μετά θα περάσουμε εύκολα στα ρήματα : ανέχομαι, υπομένω, θυσιάζομαι, υφίσταμαι,καταδέχομαι...και όλα αυτά δεν συνάδουν με μια αμφίδρομη και ισότιμη σχέση.
     
  10. vanilla30

    vanilla30 κι αλλο!!

    Αυτα τα βιαστικα συμπερασματα και οι υποθετικες αποψεις που εχει η τριτη ηλικια  πρεπει και χρειαζεται να γινουν καπνος!  
     
  11. gkass

    gkass τέταρτος τοίχος

    να γίνουν , να γίνουν! τόπο στα νιάτα....ορμάτε ορέ, ο Σαγγάριος περιμένει
     
  12. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Εχω την εντυπωση πως ολα αυτα τα ρηματα συναδουν αψογα σε μια ισοτιμη σχεση και οχι σε μια σχεση D/s η οποια χαρακτηριζεται για την ασυμμετρια της και οχι για την ισοτητα ενος Κ και ενος υ