Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Η σκλάβα αντικείμενο

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος SadalMelik, στις 9 Οκτωβρίου 2006.

  1. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    Εύα μου, εννοώ οτι υπάρχουν μέσα σ'αυτό το χώρο άτομα τα οποία δεν ενδιαφέρονται για τον άνθρωπο που έχουν δίπλα τους, αυτοί που θα χρησιμοποιήσουν κάποιον και μετά θα τον πετάξουν σα να είναι σκουπίδι, μόνο και μόνο γιατί πια δεν τους ευχαριστεί να παίζουν μαζί του. As simple as that My dear friend  
    Όχι απαραίτητα καλή μου φίλη, μια σκλάβα μπορεί να είναι ιδιοκτησία, δεν πάβει όμως να είναι άνθρωπος... όπως στο παρελθόν έχω πει, προτιμώ να έχω μια σκλάβα γυναίκα δίπλα μου, παρά μια σκλάβα αντικείμενο, και αυτό γιατί με τη σκλάβα γυναίκα μπορώ να συζητήσω, να διασκεδάσω, να ευχαριστηθώ τη σχέση που πιθανώς να υπάρχει μεταξύ μας. Τα αντικείμενα, καλώς ή κακώς είναι αντικείμενα και θα λάβουν μια συγκεκριμένη εκπαίδευση, ενώ η σκλάβα γυναίκα, ή αλλιώς σκλάβα σύντροφος, θα λάβει διαφορετική εκπαίδευση, θα μάθει να με ευχαριστεί, να διαβάζει το μυαλό μου, να διαβάζει τις εκφράσεις του προσώπου μου, να με φροντίζει, να στέκεται άξια δίπλα μου, να είναι μια γυναίκα η οποία θα μπορεί να σταθεί μόνη της στα πόδια της αν χρειαστεί, και φυσικά θα είναι δίπλα μου όταν τη χρειαστώ σε μια ώρα ανάγκης και πάνω απ'όλα, θα είναι ένα υπόδειγμα γυναίκας, που θα θέλουν όλες οι γυναίκες γύρω της να της μοιάσουν!
     
  2. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: Re: Η σκλάβα αντικείμενο


    Δεν είμαι υπέρ της slave αντικείμενο all time ,
    ( ίσως και να ήμουν βέβαια ,
    αν είχα μεγαλώσει με άλλη νοοτροπία και είχα από μικρή εκπαιδευτεί γι αυτό,
    δεν ξέρω ! ) ,
    αλλά δεν μπορώ να δεχτώ ,
    και συγνώμη Master Spiler ,
    να γράφεις πως η slave αντικείμενο
    δεν μπορεί να μάθει να ευχαριστεί, να διαβάζει το μυαλό του ,
    να διαβάζει τις εκφράσεις του προσώπου του ,
    να τον φροντίζει, να στέκεται άξια δίπλα του ,
    να είναι μια γυναίκα η οποία θα μπορεί να σταθεί μόνη της στα πόδια της αν χρειαστεί,
    και φυσικά να είναι δίπλα του όταν την χρειαστεί σε μια ώρα ανάγκης.

    Πιστεύω ,
    από όσα έχω δει τουλάχιστον ,
    μπορώ να πω , να γράψω εδώ ,
    πως η slave αντικείμενο ,
    έχει κατά πολύ οξυμένες και εκπαιδευμένες τις αισθήσεις της ,
    γι αυτό ακριβώς το λόγο.
    Επειδή ο ρόλος της είναι να είναι αντικείμενο,
    και σαν αντικείμενο , οφείλει να προσφέρει αυτά που γράφεις ,
    χωρίς καν να σχολιαστούν η να ειπωθούν η να ζητηθούν η να συζητηθούν η
    να ... διαπραγματευτουν ....
    Ειναι παρα μα παρα πολυ δυσκολο αυτο να κατανοηθει ,
    ποσο μαλλον να επιτευχθεί.

    Δεν νοώ ότι δεν είναι άνθρωπος,
    νοώ ότι είναι άνθρωπος με αυξημένη συνείδηση ,
    ευστροφία , και τρομερή πειθαρχεία .

    Αν τώρα αυτό είναι υπόδειγμα η δεν ειναι ,
    γυναίκας sub slave ,
    ( και δεν λέω απλά γυναίκας , οπως γραφεις ,
    γιατί εδώ δεν μας αφορά,
    μια και είμαστε σε bdsm φόρουμ και η γυναίκα
    είναι στην προκειμένη είτε sub είτε slave ) ,
    η όχι ,
    αυτό είναι θέμα του καθ ενός ,
    πως νοεί τους όρους και τους ρόλους .

    Εγώ πάντως αν ήμουν Μαστερ ,
    θα ήμουν περήφανος να είχα μια τόσο πειθαρχημένη και με εγρήγορση σκλάβα,
    και όταν είδα στο παρελθόν μου τέτοιες σκλάβες ,
    πραγματικά ένιωσα τσιμπήματα ζήλιας,
    και ένιωσα πολύ άσχετη με το χώρο αυτό ....

    και φυσικα ακομα νιωθω ....
     
    Last edited: 12 Οκτωβρίου 2006
  3. SadalMelik

    SadalMelik Regular Member

    σκλάβα αντικείμενο. Δεν χρειάζεται παραπέρα ανάλυση. Καμιά ανάλυση συγκριμένα. Ένα αντικείμενο που μπορεί να πασχίσαμε να αποκτήσουμε. Ίσος πάλι και ένα αντικείμενο που μας προσφέρθηκε μόνο του. Δεν με ενδιαφέρει ο τρόπος.
    Η σχέση με μία σκλάβα αντικείμενο για εμένα δεν έχει καμία συναισθηματική αξία περισσότερη από αυτή που έχω με ένα όμορφο έπιπλο σπίτι μου ή με την καινούργια μου ηλεκτρική σκούπα.
    Υπάρχει εκεί επειδή ικανοποιεί κάποια ανάγκη μου διαφορετική κάθε φορά. Από το καθάρισμα του σπιτιού μου μέχρι ένα όμορφο βάζο με τριαντάφυλλα και από ένα διακοσμητικό για το σπίτι μου έως ένα ερωτικό εργαλείο. Και όταν τελειώσει η χρήση της; Απλά χάνετε.
    Η όποια σύγκριση της με την σκλάβα σύντροφο είναι ατυχής. Όχι επειδή είναι κάποια καλύτερη ή χειρότερη αλλά επειδή είναι διαφορετικά πράγματα. Απλά ανόμοια
    Δεν θα την ρωτούσα ποτέ πως νιώθει ή αν της αρέσει κάτι ή την άποψη της γενικότερα αν δεν με ενδιαφέρει την συγκεκριμένη στιγμή. Δεν με ενδιαφέρει να με μάθει. Δεν με ενδιαφέρει να σκέφτεται για εμένα. Δεν με ενδιαφέρει καν αν σκέφτεται ή όχι. Με ενδιαφέρει να πράττει. Εγώ σκέφτομαι τι θέλω και εκείνη απλά πράττει.
     
  4. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: Re: Η σκλάβα αντικείμενο



    το βρίσκω απλά … υπέροχο !

    Ο SadalMelik είπε τα πάντα ... σε μια γραμμή ….

    ‘’ Εγώ σκέφτομαι τι θέλω και εκείνη απλά πράττει ‘’

    σε ευχαριστώ SadalMelik που καταλαβαίνεις τι σημαίνει ,
    και πόσο σημαντικό είναι να κατανοεί και να είναι συνειδητό .
    Το να ‘’ πράττει ‘’ η sub slave αντικείμενο τι πρεπει να πραξει ,
    και ποσο ......... sub slave πρεπει να εισαι ,
    για να συμβει αυτο !

    Thanks !
     
  5. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    Mate, αυτό είναι έτσι επειδή περιμένει κάποιον διαχειρηστή να το σβήσει... το κενό post είναι το διεγραμμένο... λογικά το πρωί θα το δει ο Konstantinos και θα το διορθώσει  
    Αυτό δεν έχει καμία απολύτως σχέση με το αν η οποιαδήποτε σκλάβα, αντικείμενο ή μη είναι πειθαρχημένη ή εύστροφη ή με αυξημένη συνείδηση, αυτά όλα τα δημιουργεί η εκπαίδευσή της.
    Όπως σου είπα και παραπάνω, η πειθαρχία είναι καθαρά θέμα εκπαίδευσης και τρόπου ζωής, πάρε παράδειγμα τα χιλιάδες κινεζάκια και γιαπονεζάκια που δουλεύουν σα σκυλιά και θεωρούνται άνθρωποι ρομπότ. Αυτοί μήπως εκπαιδεύτηκαν έτσι; Μήπως ο τρόπος ζωής τους, η κοινωνία τους και γενικά ο περίγυρός τους, τους έχει κάνει να συμπεριφέρονται με αυτόν τον τρόπο; Με αυτή τη λογική οποιοσδήποτε υποτακτικός που δεν είναι αντικείμενο, μπορεί να αναπτύξει αυτά τα αισθήματα ευθύνης, πειθαρχίας, τάξης, συναισθήματος που μπορεί να έχει και ένα αντικείμενο, με τη μόνη διαφορά οτι δε θα είναι αντικείμενο, απλά θα νοιώθει αυτά που πρέπει να νοιώσει. Όλα αυτά περνούνε απ'την εκπαίδευση και απ'το κοινωνικό περιβάλλον καλή μου.

    Η περηφάνεια ενός Αφέντη, έρχεται απ'τις πράξεις του σκλάβου του, απ'το πόσο τον κάνει περήφανο ή όχι, και φυσικά απ'το πόσα προβλήματα του δημιουργεί στην προσωπική τους ζωή και στον κοινωνικό τους περίγυρο.
     
    Last edited: 12 Οκτωβρίου 2006
  6. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Υποψιάζομαι που είναι το πρόβλημα. Αν ο τίτλος αντί για σκλάβα αντικείμενο ήταν σκέτο το αντικείμενο , οι απαντήσεις σας θα ήταν οι ίδιες ;
     
  7. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    Οι δικές μου τουλάχιστον, ναι.
     
  8. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Oι δικες μου αποψεις θα αφορουσαν και παλι μονο τους αρσενικους υποτακτικους και οι θεσεις μου για τα κοριτσια Μ/μας θα ηταν οι ιδιες.
     
  9. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Αντικείμενο ... Ένα απλό παιχνίδι . Χρήσιμο όταν αξιοποιείται , άχρηστο όταν όχι . Τίποτα περισσότερο , τίποτα λιγότερο . Αν δεν μπορείτε να το αντιληφθείτε , μην το αναζητήσετε . Δε θα ξέρετε καν τι να το κάνετε .
     
  10. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    αντί-κείμενο
    υπό-κείμενο

    χμμ... παιγνίδια που παίζει η γλώσσα ...
     
  11. female

    female Contributor


    Άτιμοι αρχαίοι έλληνες, τι σοφή γλώσσα έφτιαξαν...

     
  12. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Αντικείμενο : Κάθε τι που μπορεί να υποπέσει στις αισθήσεις μας
    Υποκείμενο : Βρίσκεται υπό μας .
    Η παρουσία του δευτέρου προσδοκά μια περισσότερη ενασχόληση μαζί του και ο Κυρίαρχος που το βλέπει έτσι του την προσφέρει , σε αντί-θεση με το αντικείμενο . Αναρωτιέμαι Δάσκαλε γιατί κάποιος υπό να θέλει να διαβάλλει την εικόνα του αντικειμένου ;