Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Η τιμωρία (εκτός role play)

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Syrah, στις 15 Οκτωβρίου 2008.

?

Η τιμωρία...

  1. Έχει εκπαιδευτικό χαρακτήρα.

    78,4%
  2. Εκφράζει σαδισμό.

    13,5%
  3. Δεν γνωρίζω / Δεν απαντώ.

    8,1%
  1. MasteR_PieR

    MasteR_PieR Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Η τιμωρία (εκτός role play)

    To ιδιο 8α ρωτουσα και εγω  

    Τώρα όσον αφορά την ερώτηση, φυσικά έχει εκπαιδευτικό χαρακτήρα.
     
  2. danos

    danos Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Η τιμωρία (εκτός role play)

    δεν το βλεπο ετσι.ευχαριστιση τους.και ξερεις γιατι στο λεο,γιατι στην αρχη δεν θελουν και μετα δεν θελουν να σταματισουν...βλεπης???
     
  3. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Η τιμωρία (εκτός role play)

    Πιστεύω πως η τιμωρία πρέπει να έχει μόνο εκπαιδευτικό χαρακτήρα που όμως αναπόφευκτα εκφράζεται με σαδιστικό τρόπο.Εφ΄όσον διευκρινίζεις πως είναι εκτός role play σημαίνει αυτόματα πως ο σκλάβος δεν επιδιώκει την τιμωρία του.Οπότε,θεωρώ,πως στην περίπτωση που ο Κυρίαρχος τιμωρεί μόνο και μόνο για να εκφράσει τα σαδιστικά του ένστικτα,τότε δεν ενδιαφέρεται για την εκπαίδευση τόσο του σκλάβου του,αλλά για την ικανοποίηση μόνο των θέλω του.Η σχέση αυτή είναι μονομερής αν οι υπόλοιπες παράμετροι της σχέσης,έχουν ανάλογη δόμηση,τότε δύσκολα θα κρατήσει αυτή η σχέση.

    Αναφορικά με εμένα τώρα.Αποφεύγω τις τιμωρίες ή όταν τιμωρώ δεν έχει διάρκεια.Μάλιστα με ενοχλεί πάρα πολύ ο υποτακτικός μου,να επιζητά την τιμωρία του με διάφορους τρόπους.Γι΄αυτό σχεδόν πάντα κατά την πρώτη γνωριμία δηλώνω πως σε περίπτωση που ο υποτακτικός προσπαθήσει να με βάλει σε μία διαδικασία τιμωρίας για οποιοδήποτε λόγο,θα τον εγκαταλείψω επί τόπου..
     
  4. Elysium

    Elysium Contributor

    Έχω γράψει και υποστηρίξει πολλές φορές, πως η τιμωρία εκτός role play εκφράζει (αν όχι σαδισμό) την ανικανότητα κάποιου να πείσει μέσω επιχειρημάτων τον/την σύντροφό του.
     
  5. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Η τιμωρία (εκτός role play)

    Θεωρώ απαραίτητη την εξής διεκρίνιση:
    Γιά τι είδους τιμωρίες μιλάμε; Τιμωρίες που θα μπορούσαν να εφαρμόζονται μεταξύ αλλήλων σε κάθε σχέση (vanilla κλπ),
    ή τιμωρίες που δεν θα μπορούσαν να εφαρμοστούν παρά μόνο στα πλαίσια σαδομαζοχιστικής σχέσης;
     
  6. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Η τιμωρία (εκτός role play)

    Μα μου' ρθε μία εικόνα στο μυαλό :

    Μα βρε Μαρία!Άμα δεν κάθεσαι ήσυχα την ώρα που σε δένω,δε θα δεθείς καλά,θα λύνεσαι,θα σου φεύγει κανα πόδι και θα πιαστείς,θα σέρνονται τα σχοινιά στο πάτωμα και μπορεί να σκοντάψω σε κανένα και να σκοτωθώ!

       

    Φίλε Elysium πλάκα κάνω εεεεεεεεεεεε?!!  
     
  7. echo

    echo ***

    Ψηφίζω το α,το θέμα χωρίς την μορφή του poll έχει ξανασυζητηθεί εδώ
    https://www.greekbdsmcommunity.com/forums/t11753/

     
  8. female

    female Contributor




    (Βανίλλα... ) Τιμωρία είναι αυτές καθεαυτές οι συνέπειες των πράξεών μας και σπανίως μας χαρίζονται. (Εκτός κι αν μιλάμε για ... ποινικό δίκαιο, όπου τα πράγματα διαφέρουν.)

    Μπορώ να δω την αναγκαιότητα συμβολικής τιμωρίας και μόνο, σε ειδικές περιστάσεις ανάγκης ψυχικής εκτόνωσης, που δεν πρέπει να καταχράται. Πάντα πίστευα και πιστεύω πως για τη μάθηση τα θετικά κίνητρα είναι απείρως λειτουργικότερα από τα αρνητικά.

    No vote, ως είναι φυσικό.


     
  9. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Η τιμωρία (εκτός role play)

    Εγώ δε βάζω τις παγίδες. Απλά τις μαζεύω  
     
  10. Eri

    Eri

    Re: Απάντηση: Re: Η τιμωρία (εκτός role play)


    ΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΧΑΑ.................

    Καλα μιλαμε ουτε στο μυαλο του να ησουν......

    Elysium ηταν πετυχημενο δεν μπορεσα να αντισταθω.....  
     
  11. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Η τιμωρία (εκτός role play)

    Ενώ τις άλλες φορές αντιστεκεσαι....παλιοκούταβο...  

    (κρηκ χορνυ γούμαν  )
     
  12. Lady_in_Black

    Lady_in_Black MindGames

       





    +1