Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Η υποταγή προσφέρεται ή προκύπτει;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος iolanda, στις 1 Σεπτεμβρίου 2020.

  1. iolanda

    iolanda Contributor

    Διαφωνώ σε όλα.
    Εντυπωσιάζομαι το πόσο δύσκολο είναι να κατανοηθεί (οχι μόνο από εσάς)
    αλλά η δυσκολία είναι γεγονός.
     
  2. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Επειδή υπάρχει η επικυριαρχία του κάθε Master. Αν μη τι άλλο  

    @iolanda,
    το μόνο που έκανα ήταν να δώσω μια εικόνα του πώς μπορεί να βιώνεται η εξάρτηση μιας σκλάβας από τον Αφέντη, δεν τίθεται θέμα δυσκολίας ή έλλειψης αυτής στο ότι θέλησα να καταλάβω και τον τρόπο σας.
     
  3. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Αν έχετε ανάλογη εμπειρία ή γνώση @MasterJp έχω κάμποσες ερωτήσεις:
    • Αν η υποταγή προκύπτει λόγω κατίσχυσης πώς λειτουργεί η μεταφορά σε άλλο Κ?
      • Ως αποδοχή πράξης του πρώτου στο μεταβατικό διάστημα μέχρι να υπάρξει η κατίσχυση του δεύτερου Κ;
      • Προσωρινό καθεστώς προστασίας μέχρι οριστικό release που αρμόδιος είναι να το δώσει ο δεύτερος κ;
    • Μήπως σε περίπτωση μεταφοράς δεν είναι απαραίτητη η κατίσχυση εκ μέρους του δεύτερου Κ;
    • Τίποτα από τα παραπάνω, κάτι άλλο. (αν ναι, τι; )
     
  4. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Πως χρησιμοποιείτε τον όρο επικυριαρχία;
     
  5. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Ως αποδοχή πράξης του πρώτου Κ αρχικά,, και στην συνέχεια ως κατίσχυση του δεύτερου, στο μεσοδιάστημα το s βρίσκεται ουσιαστικά in limbo και κινείται βάσει της υποταγής του στο πρώτο.

    Δεν κατανοώ την προτελευταία bullet.
     
  6. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Η ερώτηση αφορούσε στο αν η μεταφορά γίνεται μόνο για λόγους ανωτέρας βίας σε άλλο Κ που θα το προετοιμάσει για release.
     
  7. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Για την ίδια την μεταφορά δεν είναι, για την μακροημέρευση του νέου συσχετισμού όμως είναι.
     
  8. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Δεν το έχω κάνει προσωπικά, το έχω δει όμως να συμβαίνει άπαξ, δεν είναι πάντως η συνήθης αιτία μεταφοράς
     
  9. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

  10. espimain

    espimain Contributor

    Το Κ φυσικά.
    Η πολλαπλώς αποδεσμευμένη υποτακτική που μετανιώνει, αλλά απορρίπτεται, κάνει την ύαινα να μοιάζει με Pomeranian.  
     
  11. Astra

    Astra Regular Member

    Πιστεύω ότι προκύπτει. Δεν ξέρω αν θα μπορούσα εγώ προσωπικά να υποταχθω σε κάποιον χωρίς να τον ξέρω χωρίς να με ξέρει και χωρίς να μου γ@μησει το μυαλό ώστε να πω είμαι δική σου κλπ .
     
  12. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Για να λέμε τα πράματα με τ' όνομά τους, για να προσφερθεί κατι πρεπει νάχει πρωτα προκυψει, εκδηλωθει, κινηθεί κατα κάπου, τετοια...
    Η εκπεφρασμενη ελλειπτική ανταποκριση σε/με καποιο αντιλαμβανομενο, όσο νάναι έχει το γούστο του, στατιστικώς αρχικά, στον δρόμο είναι πιο γουστόζικο. Με το που μπαίνει και μια αυτοναφορικότητα "εις τον ρουν των γεγονότων" το κανει ακομα πιο γκαγκαν και τους κατόχους των στασιδιών διαφανείς...
    Άρα και απείρως απολαυστικότερα τα διαμειβόμενα... Στατιστικώς παντα...